Ender 3 zatyka hotend

Jakość druku Cię nie zadowala?
diablok6
Postów w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2022, 19:54
x 3

Re: Ender 3 zatyka hotend

Post autor: diablok6 »

Trochę czasu zeszło, zanim kupione, zanim przyszło kurierem, trzeba mieć też trochę wolnego czasu.
Więc kupiłem sunon 4020 MF40202VX a żeby nie płacić za wysyłkę w smart, dorzuciłem bestfan QF4010HS2. Oczywiście nie obyło sie bez problemów, oryginalna obudowa(tam gdzie wentylator) sunon się nie mieści, założyłem bestfan mimo że jest mocniejszy to przy wydruku dalej to samo. pierwsza warstwa ładna/równa to druga: jak jest hotend z rurką to się zatka całkowicie, a jak jest hotend gardzielą full metal to pluje,zachowuje się jak by miał ograniczony filament, popchnięcie ręczne nie jest wyczuwalny jaki kol wiek opór
teraz tak pisząc może z ekstruderem jest coś nie tak, np za słabo pcha(trzeba wspomnąć że mam na maksa najmocniej przyciska do rolki)

Nie tak dawno na enderowskim wentylatorze, w pokrowcu i na dodatek ponad 10-godzinny druk i nic się nie zatkało. a tera cuda na kiju.

w załączniku dodaję ustawienia eepromu może tu jakiś błąd się wkradł.
Załączniki
Screenshot_20230813_155445.png
diablok6
Postów w temacie: 4
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2022, 19:54
x 3

Re: Ender 3 zatyka hotend

Post autor: diablok6 »

Znalazłem winowajce, nawet nie wiadomo kiedy pękło, nic dziwnego im więcej razy się grzebało tym większe pękniecie i coraz gorszy efekt wychodził, załatałem pękniecie(nie nie użyłem słynnego kleju na gorąco) tylko wtopione zszywki. teraz drukuje aż miło patrzeć, prawdę mówiąc nowy hotend czy wentylator był zbędny.
Załączniki
IMG_20230813_185008.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 zatyka hotend

Post autor: Andrzej_W »

O popatrz to jeden ze słabych elementów enderka.
Te pierwsze enderki miały plastikowy ektruder i im często pękało ramie dociskowe nawet było na forum wrzucone poprawione ramię do wydruku.
Jak się pojawiły te wszystkie enderki w wersji V2 to juz miały z amelinium to wszyscy już zdążyli zapomnieć o tym po niestety częściej jest problem ze szparką.
Kup sobie jakiś ekstruder BMG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”