Hotend V6 + dual drive extruder problem z TPU

Longer911
Postów w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 19 sie 2021, 23:40
x 1

Hotend V6 + dual drive extruder problem z TPU

Post autor: Longer911 »

Kupiłem sobie do nauki drukowania z TPU filament czarny od Rosa i mam problem bo blokuje mi się filament w extruderze. Mam hot end klon v6 od triangelab i dual drive extruder też od nich (hot end zamocowany jest bezpośrednio w korpusie extrudera), a napędza to silnik 23mm (do trianglelab). Używam Prusaslicer (też dopiero sie go ucze w pełni), nie mogłem sobie poradzić z dodaniem wbudowanych szablonów w slicerze dlatego użyłem jako bazy profilu z pla zmieniając tylko prędkość drukowania i temperatury. Jak drukowałem część małą która wychodziła pełna to nie było problemu i się ładnie wydrukowało, problem się pojawił jak wrzuciłem większą część z 40% infill i koniecznością retrakcji. Po ok 10 min druku filament zablokował mi się w extruderze tak że nie idzie on w żadną stronę, więc muszę anulować wydruk i na siłę wyciągać filament z extrudera. Wygląda to tak jakby filament klinował się między rolką, a tą prowadniczką podrolkami. Spotkał sie ktoś z takim problemem? bo zastanawiam się z jakiego powodu występuje u mnie ten problem, złe jakieś parametry wydruku czy może zła geometria extrudera pod ten filament? PLA już trochę przedrukowałem i nic takiego nie wystąpiło.
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 1
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 126

Re: Hotend V6 + dual drive extruder problem z TPU

Post autor: obrms »

Przy TPU nie stosuje sie retrakcji*. To po pierwsze. Po drugie potrzebujesz ekstrudera, który ma prowadzenie filamentu od samych rolek.

*można, ale to przy pewnej dozie doświadczenia z tym materiałem. Nie jest to łatwe.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Hotend V6 + dual drive extruder problem z TPU

Post autor: Jarewa »

za szybko drukujesz jak używasz prusa silcer to w filamencie zmień opcje wydajności dyszy dla tego filamentu na 2mm3/s
Screenshot_4.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”