Bambu X1C czy P1S?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 6
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Trolinka »

Jak można mieć taki fajny ekosystem gotowy i nie korzystać tylko "dymać" z kartą SD :-))) W tym najnowsze zabawy gdzie nie trzeba nawet slicera mieć :>

2.4/5 nie ma nic wspólnego, to inne pasmo inny nadajnik/odbiornik. Można mieć nawet na tym samym SID i 2.4 i 5, jak sprzęt obsługuje tylko 2.4 to po prostu sieci 5 nie widzi i tyle. Raczej problem typu przy 2.4 były jazdy z trybami b/g/n, nie wszystko wszystko chciało obsługiwać.

Updaty trzeba robić :> To że jakieś nowe funkcje dochodzą to i może nie critical, ale firmware przeważnie coś poprawia też, optymalizuje, poprawia algorytmy etc :>
Stąd np. teoretycznie drukarkę masz przez telefon podpiętą i niby online ale slicer nie przesyła plików bo się zmieniło coś, szyfrowanie, porty, serwery..

Generic profile to tak na 99% sprawdza się tylko PLA, tu po prostu praktycznie wszystko pójdzie. Im wyżej skomplikowania czyli PETG już gorzej, ABS/ASA jeszcze gorzej, PP itd. następne. Te powyżej raczej trzeba podtuningować, jedne bardziej, inne mniej. Tu już za duży rozstrzał parametrów firm jest co by uniwersalny generic śmigał zawsze. To raczej taka baza na której się można wzorować.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
dawidex7
Postów w temacie: 1
Posty: 53
Rejestracja: 10 paź 2019, 09:42
Drukarka: AM8; MK3S; MD16
x 16

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: dawidex7 »

Astro pisze: 14 paź 2023, 10:48 ps. w dodatku jest spory problem z połączeniem wifi do drukarki - musi być 2.4 ghz, masz 5 - nie połączysz, masz router 2.4 i 5 jednocześnie - u mnie nie działa, musi być nadajnik czysto 2.4 ghz inaczej nie łapie. Ja to rozwiązałem tak że leży sobie obok maszyny stary telefon, cały czas podłączony po kablu, i na nim robię hotspota 2.4 ghr pomiędzy drukarką a routerem - niestety wtedy nie można wysyłać pokrojonych modeli z bambu studio bezpośrednio na maszynę, ale samo studio drukarkę widzi, status łapie, kamerę transmituje, nie działa jedynie wysyłka - może ja czegoś nie wiem/nie mam/źle zrobiłem
Może być też taki problem, że urządzenie nie łapie wifi 2,4Ghz na kanale 12 i 13. WiFi na nie każdy rynek obsługują te kanały. Osobiście tylko raz się z czymś takim spotkałem ale to może być ten drugi przypadek. Możesz ustawić na sztywno w routerze jakiś niższy kanał i wtedy sprawdzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”