Bambu X1C czy P1S?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: mcxmcx »

No tak, ale musisz kalibrować vs automat.

Przykładowo LW-PLA. U mnie działa, a kolega ma problem bez lidara.

Tak, jest różnica w cenie. Ja kupiłem jak były tylko x2cc, i reszta niedostępna.

No i raczej bym nie zmienil, dziecko wkłada filament, w dziurkę do pla, klika print i leci.
To jest ten poziom kiedy narzędzie nie ogranicza.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: roman »

Astro pisze: 10 sie 2023, 19:04 Ma też już swój czas pracy, natomiast P1S to nowość, gdzie producent dopiero uczy się na 'użytkownikach'.
Ke ? (tłumacząc na polski "słucham?" lub potocznie "co?")
Przecież to ta sama mechanika, rzekłbym nawet, że p1p/p1s są nieco ulepszone bo mają np bardziej "zaawansowane" złącza do grzałki i temperaturownika. Jakby dobrze pokombinować, to by się dało z X1C zrobić P1P i odwrotnie.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: roman »

mcxmcx pisze: 10 sie 2023, 19:58 No tak, ale musisz kalibrować vs automat.
Nie miałem okazji zobaczyć ichniego Lidara w akcji, ani możliwości docenienia jego zalet, ale jako skipper powiem stanowczo:

Jeśli użytkownik tego forum potrzebuje Lidara by skalibrować materiał to nie powinien się nazywać reprapowcem, a przyznana mu ranga Drukarza to wręcz potwarz dla tego community :D



PS: Oczywiście żartuje, proszę się nie obrażać. By było jasne - użytkownie bądź nie Lidar-a o niczym nie świadczy, tak sobie tylko napisałem :)
fyme, Abys, konradsdev1
Awatar użytkownika
Astro
Postów w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2021, 19:49
Lokalizacja: Zielona Dziura
Drukarka: Tak
x 5

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Astro »

roman pisze: 10 sie 2023, 20:50
Astro pisze: 10 sie 2023, 19:04 Ma też już swój czas pracy, natomiast P1S to nowość, gdzie producent dopiero uczy się na 'użytkownikach'.
Ke ? (tłumacząc na polski "słucham?" lub potocznie "co?")
Przecież to ta sama mechanika, rzekłbym nawet, że p1p/p1s są nieco ulepszone bo mają np bardziej "zaawansowane" złącza do grzałki i temperaturownika. Jakby dobrze pokombinować, to by się dało z X1C zrobić P1P i odwrotnie.
Jakoś nigdy nie mam zaufania do nowości, zawsze coś zmienią, nie powiedzą, a później próbują naprawić aktualizacją.
Coś jak - remember, never preorder :)
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: arek »

Zhan pisze: 10 sie 2023, 15:06 To omijanie poszczególnych elementów rozumiem działa tylko z wyświetlacza? Z poziomu aplikacji nie da się tego uruchomić?
Tylko z LCD. Czy kiedyś zrobią z aplikacji... nie wiadomo.

Można o tym poczytać tutaj:
https://wiki.bambulab.com/en/x1/manual/ ... se-history
w okolicy "Added support for model objects being skipped when printing"
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 3
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: RevanitaPL »

Astro pisze: 10 sie 2023, 19:04 W X1C jedyne co robię od tygodnia to zmieniam filament. Taka różnica pomiędzy poprzednią drukarką selfmade gdzie trzeba było robić wszystko ręcznie. Tutaj jest automat. No i perspektywa nowości - ficzerów, dodatkowo maszyna jest dedykowana teoretycznie pod druk masowy/biznes.
Ma też już swój czas pracy, natomiast P1S to nowość, gdzie producent dopiero uczy się na 'użytkownikach'.
Skąd ty masz info że P1S to nowość xDDD?
To po prostu obudowane P1P, żadna nowość, więc nie przesadzaj.
2x Bambu Lab P1P
Zhan
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2018, 21:02
x 4

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Zhan »

roman pisze: 10 sie 2023, 20:55
Jeśli użytkownik tego forum potrzebuje Lidara by skalibrować materiał to nie powinien się nazywać reprapowcem, a przyznana mu ranga Drukarza to wręcz potwarz dla tego community :D
Żarty żartami ale to chyba nieuchronna przyszłość... My pewnie w większości pamiętamy początki reprapa bo to przeżyliśmy, spora część budowała samemu swoje maszyny od zera, z części dostępnych w marketach budowlanych ale idzie nowe. Za kilka lat pewnie już nawet mało kto będzie wiedział co to gcode. Sam mocno się wahałem czy Voron czy Bambu, gdzieś tam w genach siedzi potrzeba dłubania ale doszedłem do wniosku, że o ile budowanie wciąż mnie jara to paradoksalnie jestem też już trochę tym zmęczony, stąd wybór Bambu.
morf, Abys, RevanitaPL
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: mcxmcx »

Nie obrażam się, po prostu jak chce coś wydrukować, przykładowo z LW-PLA to puszczam I to wychodzi.

Flow się kalibruje nawet przy ustawieniu zwykłego pła.

Tak samo mam jakieś śmieszne pła z brokatem, które jest pół miękkie.

Nie guma, nie pła, po prostu sprezynuje ściskane w extruderze.

Nie wychodziło w żadnej, teraz wrzucam, samo sobie liczy flow, pa I sprężystość.

Młotek, ale taki lepszy.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 6
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Trolinka »

Technika/technologia służy do ułatwiania sobie życia, tak jak korzystamy z kalkulatora, google maps, internetu, automatu, VOD itd. etc. do dlaczego nie można użyć laserów do ułatwienia sobie zadania/skrócenia czasu? Co to za reprap jak kupuje gotowe profile alu :P Odlewać trzeba!

A tak na poważnie w temacie, P1x i X1C maja tą samą konstrukcję mechaniczną, różnica w elektronice, mocniejsza na więcej pozwala, AI pilnuje wydruku, lasery kalibruja flow, pressure advance, skanuja powierzchnie stołu i pewnie coś jeszcze wymyślą. Fajne wygodne, jak się nie chce bawić można zrzucić na maszynę zadanie i to działa po prostu.
Ale podtrzymuję nadal że to overpriced :> Jak komuś leży kasa to brać. Ale to wodotryski :-) Da się bez tego żyć. Kalibracje nie są trudne, w dobie "prowadzenia za rękę" w slicerach.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Dżuma
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:13

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Dżuma »

Dobry wieczór,
przymierzam się do zakupu X1CC.
Warto brać wersję Combo 2? W zestawie extruder, hotend 0.2 i 0.6, 2 płyty.

I czy wystawiają fakturę którą można "wrzucić w koszty"?
Padło tu już to pytanie, jednak nie widziałem odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”