Bambu X1C czy P1S?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
zlp
Postów w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 22 sie 2020, 10:34
Drukarka: Zortax Bambu Anycubi
x 20
Kontakt:

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: zlp »

Załóż konto B2B, dopilnuj aby wszystkie dane były w adresie, dlatego wpisz NIP w drugiej linijce adresu, bo różnie z nimi bywa.
A którą wersję chcesz kupić?
Policz sobie, w pakiecie jest nieco taniej. Ponoć płyty teksturowane w kolorze złotym są lepsze. Na filamenty też chyba masz 25% zniżki.
Dżuma
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:13

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Dżuma »

Dziękuję za odpowiedź.
Już zamówiona X1C Combo 2.
Odnośnie FV ustawiłem dane rozliczeniowe, w imieniu i nazwisku wstawiłem dane firmy i NIP. Zobaczę co z tego wyjdzie.
cobesh
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2023, 22:03

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: cobesh »

zlp pisze: 22 wrz 2023, 13:27 Załóż konto B2B,
Wybierając opcję Online Tax-Exempt Account ?
mkl
Postów w temacie: 5
Posty: 45
Rejestracja: 03 cze 2018, 16:14
Lokalizacja: Olsztyn
Drukarka: X1CC, Photon Mono
x 11

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: mkl »

Astro pisze: 10 sie 2023, 19:04 W X1C jedyne co robię od tygodnia to zmieniam filament. Taka różnica pomiędzy poprzednią drukarką selfmade gdzie trzeba było robić wszystko ręcznie. Tutaj jest automat. No i perspektywa nowości - ficzerów, dodatkowo maszyna jest dedykowana teoretycznie pod druk masowy/biznes.
Ma też już swój czas pracy, natomiast P1S to nowość, gdzie producent dopiero uczy się na 'użytkownikach'.
@Astro, minęły kolejne dwa miesiące - podziel się opinią o X1C.
Nie mam już Mk3S+ i biję się z myślami czy Mk4 z MMU czy X1C Combo. Szczególnie mnie interesuje co jest inaczej, niż myślałeś, że będzie na plus i na minus.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Andrzej_W »

P1S to tylko P1P z dodaną obudową
mkl
Postów w temacie: 5
Posty: 45
Rejestracja: 03 cze 2018, 16:14
Lokalizacja: Olsztyn
Drukarka: X1CC, Photon Mono
x 11

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: mkl »

Nic mi to nie mówi. Szukam opinii użytkowników. Zastanawiam się na przesiadką z Prusy na Bamboo i mam rozterkę.
Oprócz samej drukarki, która wydaje się dużo lepsza technologicznie (X1C) zastanawia mnie jeszcze który multikolor lepiej się sprawdza.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Andrzej_W »

Bambus miał na początku X1C potem dodali tańsza alternatywę P1P która dostała fabryczna obudowę i została P1S.
X1C żebym nie skłamał umożliwia druk w 16 kolorach czyli cztery AMS można podpiąć. Ale nie jestem tego pewien, dwa na 100% można podłączyć.
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: arek »

Przesiadłem się na Bambu z AMS i od tamtej pory MK3S+ w odstawce. Tak, że polecam.

AMS działa (acz to rzecz co potrafi mieć pewne fochy - np czasami przy devil design galaxy jest na tyle duże tarcie w rurkach ptfe, że silnik AMS nie ma siły wycofać filamentu. Zmniejszenie kątów zagięć rurek i różne inne cudowania coś pomagają choć u mnie nie w 100%; Oczywiście zawsze da się pomóc ręką. Z 2cm i dalej już silnik pociągnie. Z innymi filamentami dd tego problemu na razie nie było.
Wygoda za to niesamowita. Używam najczęściej do tego by wygodnie ze slicera wybrać z jakiego koloru i rodzaju filamentu puścić mój druk jednokolorowy. Wielokolorowe też znacznie częściej się zdarzają. Dobrym bajerem (opcja) jest też, w razie skończenia się filamentu, że następuje załadowanie drugiej szpuli tego samego typu/koloru (jeśli została w AMS umieszczona). Można puszczać na noc bez obawy, że braknie filamentu.


Biorąc taką MK4 z MMU to musiał bym sobie masę rzeczy dorabiać, które mam gotowe w Bambu (obudowa, kamera, aplikacja mobilna), a i tak nie było by spójnie i sensownie jak w Bambu. Do tego rozgryzać jak mieć inne bajery jak np pomijanie druku jednego elementu (który np się odkleił) i kontynuację pozostałych - wszystko w środku drukowania (to na X1C). MK4 tego nawet nie ma... trzeba by się posiłkować Octoprintem i pluginami, a znów w MK4 (w stosunku do MK3S+) kompletnie popsuli kompatybilność z Octoprintem (i analogicznymi softami). Mają naprawić/ulepszyć w przyszłości.

Drugi raz ponownie wybrał bym X1C (a nie MK4, a już była zamówiona w preorderze...).
Trolinka, mkl, JGFTW
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 6
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Trolinka »

arek pisze: 03 paź 2023, 21:18 .......np czasami przy devil design galaxy jest na tyle duże tarcie w rurkach ptfe, że silnik AMS nie ma siły wycofać filamentu......
A zmieniałeś rurki na inne czy capricony np,? Bo BL nie zaleca, te firmowe maja oczko 2.5, Galaxy Black od DD nie raz puszczałem i chodził bez problemów. Albo inne sloty sprawdzić, bo może być first stage wadliwy i nie mieć mocy.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
mkl
Postów w temacie: 5
Posty: 45
Rejestracja: 03 cze 2018, 16:14
Lokalizacja: Olsztyn
Drukarka: X1CC, Photon Mono
x 11

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: mkl »

arek pisze: 03 paź 2023, 21:18 Przesiadłem się na Bambu z AMS i od tamtej pory MK3S+ w odstawce. Tak, że polecam.

....... Drugi raz ponownie wybrał bym X1C (a nie MK4, a już była zamówiona w preorderze...).
I to jest rzeczowa wypowiedź usera. Dzięki.
Powiedz jeszcze czy widzisz w niej jakieś wady, oprócz AMS nieciągnącego DD ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”