Bambu X1C czy P1S?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Astro
Postów w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2021, 19:49
Lokalizacja: Zielona Dziura
Drukarka: Tak
x 5

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Astro »

Kupiłem ASA w kolorze srebrnym/ciemno srebrnym - nikt mi nie powie że kolor nie ma wpływu na filament, po tylu latach wiem że ma :) - i jak zwykle ciężko mi się z niego drukuje. Materiał leci z dyszy jakby zgranulony, nie cienki pasek tylko grudy. Możliwe że muszę go wysuszyć. Drukuję na ustawieniach domyślnych dla ASA, 250-260 głowica, 90-100 stolik (nie pamiętam dokładnie). Testowo leci kostka 2x2x2 cm, podwinięte rogi, rozklejone warstwy - jakby mi ktoś drukarkę podmienił na moją własnoręcznie kleconą :D Materiał leży i czeka na lepsze czasy.

ps. kalibracja filamentu zrobiona - maszyna ma taką mozliwość
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8947
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: dziobu »

Astro pisze: 09 paź 2023, 21:30Drukuję na ustawieniach domyślnych dla ASA, 250-260 głowica
Pewien jesteś że to dobra temperatura dla materiału który kupiłeś? Mam sporo ASA i wszystkie lecą na max ~235stC.
patrzę
Postów w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 08 maja 2021, 22:33
x 8

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: patrzę »

Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8947
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: dziobu »

Blokada regionalna? W drukarce 3D?

Czy ta rejestracja jest niezbędna do uruchomienia drukarki?
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 6
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Trolinka »

Jakieś bicie piany. Sam pisze że support odpisał że nie ma żadnego region locka. Kij co on gdzie chce rejestrować? Nic się nigdzie nie rejestruje. Drukarkę się dodaje do konta w slicerze/aplikacji. No ale to ebay, kij wie co on kupił.

PS. Tak, części maja numery seryjne np. MCU, bo wymianie aktualizują w bazie co siedzi w Twojej drukarce. I to ma jakiś sens supportowy.

PS2. Coś na community znalazłem że chińskie wersje tylko nie chciały się dodawać w EU i trzeba było z supportem gadać. A tak to pierwsze słyszę.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: arek »

Z tego co czytałem chińskich nie chcą odblokowywać "globalnie". Niektórzy to częściowo obchodzą rejestrując się na region chiński i tamtejszy numer telefonu, aktualizując soft i przestawiając na LAN only mode. Więc jak jakiś sprzedawca pisze, że np. drukowanie tylko z karty sd itp to egzemplarz blokowany na jakiś region.

Z twittera " In China, they're required by law to region lock it.". Konsole Nintendo Switch w Chinach też są z blokadą regionalną (a wszędzie indziej bez). Coś jest na rzeczy.
Awatar użytkownika
Astro
Postów w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2021, 19:49
Lokalizacja: Zielona Dziura
Drukarka: Tak
x 5

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Astro »

Rejestracja jest potrzebna tylko do aktualizacji - ale o ile się orientuję, bez tego chyba też można puścić update z samej drukarki. Tam jest taka dziwna akcja że trzeba update puszczać z mobile app - a przynajmniej na początku tak było. Z tym że ja zrobiłem pierwszy update i kolejnych nie planuję - mowa tu o firmware samej drukarki. Dalej drukuję z karty SD przynosząc pokrojony model - żadnego wysyłania po wifi itd... Do niczego nie potrzebuję teraz tej rejestracji ani konta. Ewentualnie jest to potrzebne w razie problemów/błędów - można bezpośrednio z drukarki wysłać po sieci zgłoszenie czy tam dane z maszyny do supportu, i wtedy wszystko jest powiązane => konto, drukarka, zgłoszenie.

ps. w dodatku jest spory problem z połączeniem wifi do drukarki - musi być 2.4 ghz, masz 5 - nie połączysz, masz router 2.4 i 5 jednocześnie - u mnie nie działa, musi być nadajnik czysto 2.4 ghz inaczej nie łapie. Ja to rozwiązałem tak że leży sobie obok maszyny stary telefon, cały czas podłączony po kablu, i na nim robię hotspota 2.4 ghr pomiędzy drukarką a routerem - niestety wtedy nie można wysyłać pokrojonych modeli z bambu studio bezpośrednio na maszynę, ale samo studio drukarkę widzi, status łapie, kamerę transmituje, nie działa jedynie wysyłka - może ja czegoś nie wiem/nie mam/źle zrobiłem
Ostatnio zmieniony 14 paź 2023, 10:55 przez Astro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Astro
Postów w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 12 lis 2021, 19:49
Lokalizacja: Zielona Dziura
Drukarka: Tak
x 5

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: Astro »

dziobu pisze: 09 paź 2023, 22:01
Astro pisze: 09 paź 2023, 21:30Drukuję na ustawieniach domyślnych dla ASA, 250-260 głowica
Pewien jesteś że to dobra temperatura dla materiału który kupiłeś? Mam sporo ASA i wszystkie lecą na max ~235stC.
Takie ma ustawienia maszyna dla ASA jeżeli chcę drukować z jej domyślną prędkością dla tego materiału. Ale uwaga słuszna, mógłbym zmniejszyć temperaturę o 10 stopni i zobaczyć co się stanie. Tylko mi się obecnie nie chce :)
zlp
Postów w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 22 sie 2020, 10:34
Drukarka: Zortax Bambu Anycubi
x 20
Kontakt:

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: zlp »

Masz dziwne problemy z siecią. Mam u siebie 2.4 oraz 5 i żadnych problemów. Konto zarejestrowałem, nie miałem oporów, mogę wysyłać wydruki z którego kompa tylko chcę, z komórki również. Podgląd również skąd chcę. Nie chcę przez serwery Bambu to wysyłam bezpośrednio na kartę. Nie wiem, po co chcesz tak komplikować sobie życie.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu X1C czy P1S?

Post autor: mcxmcx »

Mam router 2.4 i 5g, taki pierwszy z brzegu i nie wiedziałem że jest jakaś różnica.


Samo się podlaczylo prze setupie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”