Strona 1 z 1

Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 11:49
autor: davyd
Cześć, szukam drukarki, która nie wymaga od użytkownika ustawienia poziomu, wysokości stołu, kręcenia pokrętłami itp - drukarka dla żony musi być prosta :) . Szukam czegoś gdzie cały ten proces jest automatyczny. Myślałem o Creality K1 bo zależy mi również na drukowaniu przez WIFI z telefonu lub tabletu. Jest jakaś alternatywa dla tej drukarki ?

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 14:32
autor: mcxmcx
Dorzuc trochę i kup jej Bambi ;)))

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 14:50
autor: davyd
Bardziej jej pasuje do wystroju K1 :D ... rozumiem, że raczej tylko te dwie spełniają wymagania K1 i Bambu P1P. Widzę na allegro aukcje K1 i są sklepy gdzie można kupić za 2400zł. ale to są świeże sklepy bo oficjalnym koszt to 2800.

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 15:01
autor: Trolinka
Z automatów to wielkiego wyboru nie ma: (w tej kolejności bym sugerował)
1. Bambu Lab (z AMS nawet nie trzeba ręcznie filamentów zmieniać)
2. Prusa MK4 (Niby jest MMU3 ale nie widziałem opinii a MMU2 było problemowe mocno) "żart: trzeba kręcić gałką"
3. Anker M5 czy N5 (Tu też miało być coś ala AMS do zmian ale nie wiem czy wyszło ostatecznie)
.
.
.
.
Creality K1 (spam reklam w aplikacji, parę błędów konstrukcyjnych i w sumie już następny model robia)
.
.
.
.
QIDI (jedyny plus totalnie otwarty klipper można do woli dłubać)

PS. Wystrój? To pytanie podstawowe, to ma wyglądać czy działać :P

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 15:13
autor: Pjoter
Drukarek z autolevelingiem stołu jest od groma.
Osobiście polecam Pruse - mini lub MK3/4. Jeśli nie boisz się pokręcić śrubkami to można kupić używkę i zrobić jej przegląd.
Co do drukarek wymienionych wyżej - zwróć także uwagę na hałas. Ja Prusę mogę zostawić na noc za drzwiami, nic głośniejszego już u mnie nie przejdzie.

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 17:28
autor: Jarewa
Panny mu chodzi o automatyczną regulacje stołu a nie o autoleveling, nawet bambu tego nie ma. Nowość może to i nie jest ale mało które firmowe to miały, większość to samobudowane i nie wiem czy nie voron.

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 17:39
autor: Trolinka
Chodzi o automat dla żony :> Ma klikać a nie bawić się w z offsety czy poziomowanie stołu :P

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 18:39
autor: Mati
Jarewa pisze: 14 sie 2023, 17:28 Panny mu chodzi o automatyczną regulacje stołu a nie o autoleveling, nawet bambu tego nie ma. Nowość może to i nie jest ale mało które firmowe to miały, większość to samobudowane i nie wiem czy nie voron.
V-Core 3 :)

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 19:27
autor: Jarewa
Mati pisze: 14 sie 2023, 18:39
Jarewa pisze: 14 sie 2023, 17:28 Panny mu chodzi o automatyczną regulacje stołu a nie o autoleveling, nawet bambu tego nie ma. Nowość może to i nie jest ale mało które firmowe to miały, większość to samobudowane i nie wiem czy nie voron.
V-Core 3 :)

Ale to jest DIY tak jak pisałem większość to samoróbki.

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 19:52
autor: Fest
Mus zrobić żonie Vorona 2.4.

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 20:05
autor: Jarewa
Jak już to Voron Trident ma to samo co K1, reszta co prawda ma tak jak większość z czujnikami ale to nie równanie stołu a robienie mapy i wydruk do mapy dlatego pierwsza warstwa nigdy nie będzie prostopadła do osi X/Y a do krzywizny stołu.


[youtube]www.youtube.com/watch?app=desktop&v=cz3V2HYF1Pc[/youtube]

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 20:53
autor: morf
Ale odjechaliscie. Serio Komus bez doświadczenia i zainteresowania polecacie składać vorona? :-)

Kup pruse MK4 albo Bambulab x1c jeśli na wypasie.
Jeśli nie to złożona MK3s.

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 22:13
autor: Fest
Kiedyś musi być ten pierwszy raz.

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 14 sie 2023, 23:54
autor: zlp
Pierwszy raz zamiast kupić to składać drukarkę? Dzisiaj to chyba rada dla masochistów.
Nie każdy chce marnować czas na naukę nowych, niepotrzebnych rzeczy, które niekoniecznie muszą zakończyć się powodzeniem.
I tak nie zrobi Bambu, które "pomyśli" za niego i żonę i wyjęte z pudełka poprawnie wydrukuje co potrzeba. Nie każdy chce robić doktorat z konstrukcji drukarek i drukowania 3D.

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 15 sie 2023, 14:58
autor: Raven
Kupić cokolwiek porządnego z powtarzalnymi wydrukami, odpowiednio "dokręcić śruby" (drukarce albo żonie :) - tu wedle możliwości i wyboru). A jak po pewnym czasie się rozreguluje i trzeba będzie poprawić, to "wjechać" ponownie "cały na biało" i zostać "Bohaterem Domu". :)

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 23 sie 2023, 13:08
autor: davyd
Odpowiadając :) chodzi mi o drukarkę gdzie :
żona wrzuca najlepiej na telefonie stl do jakiegoś slicera -> klika drukuj -> drukarka sama automatycznie kalibruje się (czyli wkładanie karteczki i kręcenie pokrętłami odpada ) -> żona zdejmuje wydruk z drukarki robi "wow ale ładny i jak szybko wydrukowało " i lecimy proces od początku :D
Rozumiem, że Bambi i K1 i to co napisaliście to jest to czego szukam ?

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 23 sie 2023, 13:17
autor: Pjoter
Takich drukarek to nawet 2D nie ma :D

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 23 sie 2023, 13:24
autor: davyd
Pjoter pisze: 23 sie 2023, 13:17 Takich drukarek to nawet 2D nie ma :D
dobra może za duże wymagania :) ... najbardziej mi zależy na tym:
> drukarka sama automatycznie kalibruje się (czyli wkładanie karteczki i kręcenie pokrętłami odpada ) ->

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 23 sie 2023, 13:31
autor: Pjoter
IMHO nie ma takiej maszyny. Nie ma na razie bezobsługowej drukarki 3D. Nawet Bambus wymaga aby poświęcić mu czas i mieć jakąś wiedze. Trzeba dobierać materiał do modelu a do materiału blachę, temperatury, prędkości. Czasem zrezygnować z AMSa bo chcesz drukować TPU itd. Jak chcesz się nie przejmować to lepiej komuś zlecić.
edit: pomijając całą sprawę z przygotowaniem modelu w slicerze - jak ustawić, jakie podpory, jakie parametry itd

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 23 sie 2023, 13:37
autor: morf
Nie, nie rozumiesz.
Proces druku FDM jest scisle związany z technolgią m.in. obsługą slicera (programu ktory przerabia bryłę 3D na warstwy, nastepnie na kod maszynowy GCODE - czyli instrukcje drukarki jak ma poruszac swoimi elementami).

Chodzi np o orientacje obiektu do druku - nie da sie drukować "w powietrzu" (upraszczająć) czy parametry takie jak wybór materiału itp.

Nie demonizując - to nie jest skomplikowane, ale na pewno nie odbywa sie za zasadzie "wyslij sobie pliczek z komórki na drukarkę" - niezaleznie od materiałów marketingowych producentów :)

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 23 sie 2023, 14:58
autor: davyd
Chodzi tylko o kalibrację stołu i kręcenie śrubkami .... pomijam wymianę filamentu , ustawianie parametrów w slicer i w drukarce pilnowanie czy się nic nie psuje - to są oczywiste rzeczy. Ustawienie stołu zajmuje trochę czasu , trzeba mieć cierpliwość , wkładać wyjmować ten papierek , kręcić pokrętłami - tylko tego chce uniknąć. Reszta parametrów można ustawić domyślnie, zresztą będzie drukowała tylko na PLA. Raz na 2 miesiące wymienię filament i git. Będzie drukować tylko proste kształty :)

Re: Drukarka z automatycznym levelowanie stołu.

: 23 sie 2023, 14:59
autor: Trolinka
Już nie róbcie się taka elektroda czy inne. Jeszcze mu dowalcie jakie to opary są szkodliwe :PPP
davyd pisze: 23 sie 2023, 13:24 dobra może za duże wymagania :) ... najbardziej mi zależy na tym:
> drukarka sama automatycznie kalibruje się (czyli wkładanie karteczki i kręcenie pokrętłami odpada ) ->
Tak dokładnie, w tych drukarkach nie kręcisz i nie papierkujesz i inne ceregiele.

Pakujesz żonie kilka szpul PLA + jedno Support W i slicer większość sobie ogarnie sam nawet poobraca model. 8/9 modeli na 10 jej wyjdzie :P
Przy pozostałych zabłyśniesz albo i nie służąc pomocą :>

Oczywiście częściowo tak jak piszą, nie jest to 10 na 10 czy 100% full automat. Ale bez przesady, nie mieszasz blach, temperatur prędkości. Dajesz jej firmowe filamenty i może sobie kolczyki, pudełka i inne pierdółki np. z printablesa po prostu klikać :PPP Znaczna większość to po prostu klik :P