Przyspieszenie kolejnego wydruku

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: lukk »

Dokładnie tak, tylko w Curze to jest o tyle bardziej upierdliwe, że geometrii karetki nie da się (z tego co wiem) ustawić w programie, tylko jest zaszyta w plikach konfiguracyjnych do róznych modeli drukarek. Więc jeśli masz stockową lub podobną karetkę to obszary zabronione i ograniczenie pola roboczego powinny być poprawnie zdefiniowane od strzała. Jeżeli nie to trzeba się rozeznać w strukturze tych plików i ręcznie sobie edytować. Ale przy 4 modelach ustawionych blisko rogów stołu powinno być ok.
Ogólnie powiedziałbym, że ta opcja w Curze jest tak na sztukę dodana, ale mimo wszystko da się jej używać i do takich zastosowań jak kolega pisze jest idealna. Używam też czasem przy małych modelach z materiału, który mi lekko nitkuje, żeby nitki były wewnątrz modeli, ale nie pomiędzy nimi.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: majek »

Jak się samemu definiuje drukarkę, to rozmiar karetki da się normalnie wyklikać.
TvWidget
Postów w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2023, 20:23
x 1

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: TvWidget »

W programie Cura rozmiar karetki podaje się we właściwościach drukarki. Dla mojej były już zapisane prawidłowe wartości. Wielkości jakie zalecają wpisać poradniki moim zdaniem są dwa razy za duże. Obecnie na stole mieści mi się 9 elementów. Program sam je rozmieszcza i w odpowiedniej kolejności drukuje. Nie ma żadnych kolizji. Porada z wątku "Prędkość wydruku vase mode w prusa slicer" przyspieszyła drukowanie 3 razy bez zmiany jakości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”