Przyspieszenie kolejnego wydruku

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
TvWidget
Postów w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2023, 20:23
x 1

Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: TvWidget »

Używam slicera Cura. Potrzebuję wydrukować wiele małych elementów w trybie tzw. wazy. Trzeba to robić pojedynczo.
Po zakończeniu wydruku automatycznie wyłączane jest ogrzewanie. Czy można to jakoś zablokować ? Chodzi o to aby drukarka od razu była gotowa do druku kolejnego elementu bez czekania na ustabilizowanie temperatury.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: Jarewa »

Można wyciąć gcode na końcu druku w pliku, ale jak nie wyłączysz i używasz kleju to wydruku nie zdejmiesz...


M108 jak się nie mylę. Zamiast tego wstaw inny gcode by extruder wyłączył tylko grzanie..
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: lukk »

zobacz też taką opcję jak "print sequence - > one at a time". Wtedy w ramach jednego wydruku drukarka drukuje w całości dany detal, a potem kolejny. Jak wybierzesz tą opcję to od razu zawęża Ci się pole robocze, zwłaszcza na wysokość, i pokazuje taką strefę zabronioną przy każdym detalu, na wielkość karetki. Jedyne co w tym działa tak średnio to sekwencja który detal ma być drukowany kiedy. Z tego co widzę to decyduje o tym kolejność dodawania modeli, a nie ułożenie na stole albo wielkość. Ale używałem kilka razy i ogólnie drukowało tak jak chciałem.
Fest
kawaled6
Postów w temacie: 1
Posty: 119
Rejestracja: 16 cze 2020, 20:01
Lokalizacja: Olkusz
Drukarka: Anet A6, Ender 3
x 15

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: kawaled6 »

Usuń "M104 S0" oraz "M140 S0" w gcode końcowy w ustawieniach drukarki w CURA. Powinno to spowodować, że po zakończonym wydruku temperatura zarówno stołu, jak i hotendu, zostaną takie jak były podczas druku. No tylko nie zapomnij o tym po skończonym wydruku :)

Albo jak chcesz to zrobić tylko na tym konkretnym elemencie i masz już gotowy gcode, to po prostu otwórz go w notatniku, na samym końcu znajdź te 2 linijki opisane wyżej i po prostu usuń i zapisz, wtedy też grzanie Ci sie na końcu nie wyłączy.
Anet A6 - po modyfikacjach
Ender 3 - po modyfikacjach
TvWidget
Postów w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 15 maja 2023, 20:23
x 1

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: TvWidget »

Taka opcja jaką podał lukk nawet przyszła mi do głowy. Uznałem jednak, że tak perfidnego wykorzystania drukarki nikt przecież w programie Cura nie przewidział. A tu zaskoczenie. Potrzebna funkcjonalność istnieje
3dPrinter
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2023, 07:48

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: 3dPrinter »

W Cura także jest coś takiego jak drukowanie sekwencyjne.
Jeśli tylko zmieścisz kilka obiektów na stole (i ruch głowicy przy drukowaniu kolejnych nie będzie uszkadzał poprzednich) to proszę bardzo :D
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: Jarewa »

Tylko przeważnie drukowanie sekwecyjne jest kolizyjne i dupa z tego. Bo jak jeden element wydrukuje o wysokości 4cm to drugiego już przeważnie się nie da bo będzie kolizja ramy/szyny z wydrukowanym. To się sprawdza tylko w przypadku małych wysokościach druku i jeszcze zależny od budowy drukarki jak i głowicy.
lukk
Postów w temacie: 3
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: lukk »

Właśnie o tym trybie pisałem wyżej :)
Wiadomo, ogranczone jest wtedy pole robocze, ale skoro autor i tak pyta o możliwość podtrzymania podgrzewania stołu na potrzeby kolejnych wydruków to zakładam, że chodzi o małe detale. Warto przetestować tą opcję, czasem się przydaje.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: Pjoter »

Może dodanie g-codu końcowego aby głowica strąciła stary wydruk a następnie zapętlenie całego g-codu drukowanego?
https://marlinfw.org/docs/gcode/M808.html
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
3dPrinter
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2023, 07:48

Re: Przyspieszenie kolejnego wydruku

Post autor: 3dPrinter »

Jarewa pisze: 18 sie 2023, 10:19 Tylko przeważnie drukowanie sekwecyjne jest kolizyjne i dupa z tego. Bo jak jeden element wydrukuje o wysokości 4cm to drugiego już przeważnie się nie da bo będzie kolizja ramy/szyny z wydrukowanym. To się sprawdza tylko w przypadku małych wysokościach druku i jeszcze zależny od budowy drukarki jak i głowicy.
Skoro jest "kolizyjne" to znaczy że źle są ustawione w slicerze odległości od dyszy do brzegów karetki. To podstawowy set który ustawiasz chcąc drukowac sekwencyjnie. Wtedy nic nie ma prawa się zderzać. Zdarza mi się drukowac w ten sposób po 4 elementy i nic o siebie nie haczy. Ja korzystam z IdeaMaker i u mnie wygląda to tak (filmik z neta ze szczegółami):

https://youtu.be/23MU42bnEdo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”