ATOMSTACK Cambrian Max

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1798
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: Andrzej_W »

procesor82 pisze: 21 sie 2023, 20:26 Jak przenieść zawartość tego posta na inny dział ?
Moderacja przeniesie :D
procesor82 pisze: 21 sie 2023, 20:26 Prosta płyta to pojęcie względne, takie płyty są wykonywane w tolerancji i jest bardzo istotne by nie były zbyt zdeformowane bo się okaże że na krawędziach 0.7 do głowicy a na środku 0.1 mm w tym przypadku wydruku na takim stole nie ma sensu to wada konstrukcyjna podstawy stołu i zdeformowana płyta stołu dały taki wynik. takie płyty muszą być wykonywane w dużej tolerancji. Prędkość badałem na prostych linach łapię panowie o czym mówicie. Jakie mam opcje z stołem ?
Producenci stosują przeważnie kawałek blachy aluminiowe o jakiejś tam grubości i niestety blacha sama w sobie jest krzywa a do tego dochodzą temperatury pracy i całość jakoś tam pracuje.
Z tego co zerknąłem to jest u ciebie szkło i to pewnie z gatunku hartowanych czy jakoś tak i ono może być już samo w sobie krzywe możesz dla testu kupić u lokalnego szklarza kawałek szkła pod wymiar swojej drukarki.
Nawet możesz linijką na zimnym i na rozgrzanym stole sprawdzić różnice świecąc z drugiej strony latarką zobaczysz gdzie masz dołki.
procesor82

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: procesor82 »

Dziś już nie mam siły jutro przy niej podziałam. I będę miał masę pytań o druku pomożesz Andrzeju ?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1798
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: Andrzej_W »

Jak wszyscy tutaj :D
morf
procesor82

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: procesor82 »

W końcu dotarłem tam gdzie powinienem być.
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 509
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 171

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: Mati »

JGFTW pisze: 21 sie 2023, 15:51TMC2225 czyli chińskie TMC2208
Dlaczego chińskie? Niby oba układy produkuje trinamic. Dzięki innej obudowie układ trochę lepiej odprowadza ciepło, dlatego też pewnie i oznaczenie dali inne. Nie sądziłem że to są podróbki :roll2:
procesor82

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: procesor82 »

Dziś przestał podawać filament, padł silniczek pewnie. Więc na razie ucichnę dam znać jak poszły sprawy.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: morf »

Ale silnik nie kreci czy filament się nie posuwa to bo dwie różne sprawy. Słyszysz jakieś pukanie?
Może być obluzowane radełko albo coś się zapchalo i nie ma sily podawać.
dziobu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8957
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: dziobu »

Albo wysunął się kabelek do ekstrudera albo zwyczajnie jest walnięty. Nie wiem jaka tam jest konstrukcja.
Padnięcie silnika, choć się zdarza, to raczej rzadkość i warto sprawdzić wszystko inne.
morf
procesor82

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: procesor82 »

Zajrzałem ile się dało bez rozbierania i silnik się nie rusza filament też dysza za karzdym razem czyszczona narzędziem filament wychodzi bez problemów zwyczajnie nie jest podawany. Na wyjące dwa wentylatory sprzedawca odpowiada że trzeba poczekać i będą cichsze a trzeszczące łożyska po kilku dniach w stole pomimo luźnej pracy to efekt super cichego sprzętu. Drukarkę zwracam jest to na moje oko jeden z wadliwych modeli i sprzedawca chciał się pozbyć. Po zwrocie pieniędzy dołoże parę groszy i poszukam czegoś co nie będzie tylko na stronie w opisie spełniać parametry.
procesor82

Re: ATOMSTACK Cambrian Max

Post autor: procesor82 »

No bo co innego może być przyczyną braku ruchu silniczka może coś w elektronice poszło kto wie nie będę rozbierał nowego sprzętu tylko po to żeby naprawiać a nie upgradować takie mam zdanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”