3D Touch SAFE_HOMING i pozycja 0.0 przed drukiem.

Jakość druku Cię nie zadowala?
Avim
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 18 sie 2022, 20:22

3D Touch SAFE_HOMING i pozycja 0.0 przed drukiem.

Post autor: Avim »

Witam. Konfiguruję właśnie Marlin pod nowy hotend, wszystko jest okej, ale posiadam czujnik więc muszę mieć zaznaczone SAFE_HOMING, przez co przed rozpoczęciem wydruku moja dysza znajduje się na środku stołu. Wolał bym, aby dysza przed startem wydruku była w pozycji 0.0, a nie na środku stołu. Moje pytanie, gdzie mogę to zmienić, czy musze dodać linijkę w slicerze, kodzie początkowym, czy może jest gdzieś taka opcja w marlinie. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 740

Re: 3D Touch SAFE_HOMING i pozycja 0.0 przed drukiem.

Post autor: JGFTW »

Kwestia ustawienia Z_SAFE_POSITION jest tylko umowna, jasne kod daję błąd, ale można zakomentować tą logikę w SanityCheck.h i się skompiluję, wiem bo taką rzeźbę czasem robię xD

Można niby ustawić manual home position, ale trzeba dokładnie przeanalizować działanie.

Byłem przekonany, że jest takie ustawienie, ale teraz widzę tylko możliwość ustalenia wysokości Z:
#define Z_AFTER_HOMING 10 // (mm) Height to move to after homing (if Z was homed)
https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... on.h#L1743
Chociaż byłem pewny, że można dać skrypt po bazowaniu tak jak po pomiarach stołu czujnikiem (poniżej).

#define Z_PROBE_END_SCRIPT "G1 Z10 F2000 \nG1 X0 Y0\nG1 Z1 F \nG1 Z10"
https://github.com/MarlinFirmware/Marli ... on.h#L2208

Skoro masz czujnik poziomowania to czy nie lepiej w takim razie przed każdym drukowaniem jak się stół nagrzeję zrobić poziomowanie ABL - G29 i po nim (ale wciąż przed drukowaniem) ustawić powyższe?

Zawsze możesz też w slicerze w kodzie startowy zaraz po G28 dodać:
G0 Z10
G1 X0 Y0 F2000
G1
Efekt będzie ten sam.
Ewentualnie możesz zaimplementować samemu logike w firmware, w końcu jest otwartoźródłowy i można w nim grzebać :D
Avim
Avim
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 18 sie 2022, 20:22

Re: 3D Touch SAFE_HOMING i pozycja 0.0 przed drukiem.

Post autor: Avim »

Okej przetestuję w slicerze na początek g Code startowy, bo w Marlinie sporo zabawy widzę. Dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”