Wybór drukarki 3d

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: Andrzej_W »

Jak duże te elementy będziesz drukował i jak często? Może wystarczy je ze sobą połączyć np. klejem, śrubami itp.
Dokładność w druku 3D to tak różnie. Sam mam drukarkę ogarniętą na odchyłkę 0.2 na wymiarach ale raz na jakiś czas cos źle zmierzę czy dam inny filament i trzeba przedrukować jeszcze raz.
Jak chcesz sobie drukować elementy w wymiarach to musisz sobie każdy materiał i producenta skalibrować.
procesor82

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: procesor82 »

Rozumiem panie Andrzeju proszę o czas na przemyślenie i zorganizowanie tych potrzeb druku i rozumiem.
Panie Pjoter na Sarnoxie 2030 kalkulowałem różnicę i wprowadzałem zmiany do kroków dla z oddzielnie x i y też oddzielnie więc to co pan mówi zgadzam się.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: Andrzej_W »

Jak budżet pozwala to polecałbym coś jednak bardziej ogarniętego jak P1P czy Prusa a nawet to https://qidi3d.com/products/qidi-x-max-3
Po tym filmie wychodzi że się ogarnęli i poprawili konstrukcję https://www.youtube.com/watch?v=hg7m0t- ... l=Clough42
Z Creality K1 to jednak jest nie wiadoma.
Widać to po ilości postów o problemach z wydrukami i drukarką co o dziwo nie ma z bambusami których na forum jest już sporo.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: Fest »

600 mm/s a na osi X dwa wałki 10mm. Ciekaw jestem z czego?
procesor82

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: procesor82 »

Elementy dla warsztatu samochodowego,
rzeczy okolicznościowe, co kto sobie zażyczy.
Pla, tpu, tpr, petg, nie wiem jak z włóknem
Taki zestaw vorona 2.4 na allegro znalazłem będzie adekwatny cena rozsądna ?
https://allegro.pl/oferta/voron-2-4-r2- ... 4103194152
W P1p podoba mi się możliwość wielu kolorów przy wydruku czy przy voronie też jest to do ogarnięcia ?
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: fesou »

P1P standardowa nie ma AMS (czyli przystawki do zmian filamentów). Voron ma swoją propozycję - nazywa się ERCF
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: Artu »

procesor82 pisze: 28 sie 2023, 09:57 ... czy przy voronie też jest to do ogarnięcia ?
Nico prywaty, ale co tam ;) https://www.reprapy.pl/viewtopic.php?t=10153
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 5
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: RevanitaPL »

fesou pisze: 28 sie 2023, 10:37 P1P standardowa nie ma AMS (czyli przystawki do zmian filamentów). Voron ma swoją propozycję - nazywa się ERCF
Jednakże myślę że skoro wracamy do tematu Voron a Bambu, to pytanie czy Procesor, chce nad tą drukarką dłubać.
Bo to też zawsze jest spory aspekt przy wyborze drukarki. Vorony są świetne, sam uważam je za wspaniałą inicjatywę, ale to są drukarki gdzie nawet zestaw ERCF, musisz samodzielnie dołożyć.
Jeśli Procesor chce kupić drukarkę, gdzie wyciągnie ją z kartonu i po 15 minutach będzie mu drukować to stawiałbym jednak na jeden z modeli Bambu Lab, ale również Prusę MK4.
Creality K1 czy K1 Max unikać, bo niestety roi się tam od problemów związanych z ideą przyświecająca całej tej drukarce: "Zrobimy Taniej" .
Trolinka
2x Bambu Lab P1P
procesor82

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: procesor82 »

Andrzej_W pisze: 26 sie 2023, 21:16 Jak duże te elementy będziesz drukował i jak często? Może wystarczy je ze sobą połączyć np. klejem, śrubami itp.
Dokładność w druku 3D to tak różnie. Sam mam drukarkę ogarniętą na odchyłkę 0.2 na wymiarach ale raz na jakiś czas cos źle zmierzę czy dam inny filament i trzeba przedrukować jeszcze raz.
Jak chcesz sobie drukować elementy w wymiarach to musisz sobie każdy materiał i producenta skalibrować.
Elementy dla warsztatu samochodowego,
rzeczy okolicznościowe, co kto sobie zażyczy.
Pla, tpu, tpr, petg, petct, abs itd, nie wiem jak z włóknem
Taki zestaw vorona 2.4 na allegro znalazłem może ten ma wszystko co trzeba ?
https://allegro.pl/oferta/voron-2-4-r2- ... 4103194152
procesor82

Re: Wybór drukarki 3d

Post autor: procesor82 »

Jest też wersja na 3d edu jutro przyjdzie zestawienie na maila cena jest ciekawsza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”