Soundbar do 1000 zł

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Soundbar do 1000 zł

Post autor: bartoszeqqq »

Są tutaj spece od wszystkiego, to od audio pewnie też ktoś się znajdzie ;)
No więc tak, rozglądam się ostatnio za jakimś tanim soundbarem, tak do tysiaczka. Musowo z subwooferem. Będzie współgrać z Philipsem 707 OLED - trochę seriali, trochę grania na PS5 i trochę Spotify. Nie spodziewam się nie wiadomo jakich cudów po takiej zabawce, ale też audiofilem nie jestem, więc pewnie każdy z poniższych modeli by mnie zadowolił, ale zawsze warto wybrać mniejsze zło :D

Na oku mam następujące modele: Gdzieś tam wyczytałem, że Dolby Atmos to trochę must have, choć śmiem wątpić, że w takiej belce faktycznie będzie to robić robotę, więc już nie wiem na co patrzeć :crazy:
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 4
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Soundbar do 1000 zł

Post autor: Trolinka »

Popatrz jakieś grajbelki od philipsa skoro TV jest philipsa. Przeważnie takie rzeczy lepiej współpracuja, czy maja dedykowane złacza, nie mówiąc o jednym sterowaniu jednym pilotem np.
Dolby Atmos olej :> Żeby mieć atmosa to byś musiał mieć np. głośniki sufitowe żeby faktycznie atmosa odtwarzać. To po prostu modny chwyt "a my mamy dolby atmos, kij że 3 głosniczki ale mamy!" :-)
Wycieczka do jakiegoś media... czy inne experta posłuchać na miejscu jak gra. Bo suby niektóre to są tylko po to żeby być przykładowo :PPP
Jak gra fajnie dla Twojego ucha to wystarczy, a czy ma i ile systemów to się nie przejmować :P
kapi, bartoszeqqq
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Soundbar do 1000 zł

Post autor: kapi »

Trolinka pisze: 25 sie 2023, 20:00 Wycieczka do jakiegoś media... czy inne experta posłuchać na miejscu jak gra.
w niektórych "salonach" to mają pomieszczenie wytłumione - można tam sprawdzić ...

ATMOS-a możesz "poczuć" w sprzęcie bose... ale to inna półka cenowa.
bartoszeqqq
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
mpk
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 102

Re: Soundbar do 1000 zł

Post autor: mpk »

Soundbary ssą.
Chcesz dolby-ą-ę-chujemuje - będziesz musiał co najmniej 6 głośników porozstawiać precyzyjnie po pokoju.
chcesz dobry dźwięk, kup sobie jakieś fajne 2.1, na przykład S350DB (w budżecie)
nie chcesz dobrego dźwięku, zostań przy głośnikach z tv.
bartoszeqqq
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 4
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Soundbar do 1000 zł

Post autor: Trolinka »

A tam pomieszczenia :> Nie popadajmy w paranoję. To ma być prosta grajbelka za 1k która jeb...jak coś wybuchnie czy zaćwierka jak ptaszek zaśpiewa. A nie jakiś audiofilski sprzęt to odsłuchu koncertu B Moll i wsłuchiwania się w niuanse trąbki :> Zresztą to....grajbelka, ma być efekt do TV i konsoli, a nie bardziej lub mniej pro nagłośnienie :P
Jedyne co bym się zainteresował ale to raczej wyższa cena to grajbelka z tylnymi głośnikami najlepiej bezprzewodowymi. Do filmów czy PS5 odgłosy od tyłu robią robotę.
bartoszeqqq
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Soundbar do 1000 zł

Post autor: bartoszeqqq »

@mpk nad tymi Edifierami też się zastanawiałem, ale niestety belka jest dla mnie lepszym wyborem z uwagi na to, że głośniki miałbym nieco trudniej jakoś rozmieścić sensownie. A belkę chcę nad tv do ściany przykuć. No i też ARC podobno jest fajnym rozwiązaniem z jakiegoś powodu (nie wczytywałem się), a tego tu brak.

No cóż, zapraszam chłopaki do dalszej dyskusji, macie u mnie po piwku 😂
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 4
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Soundbar do 1000 zł

Post autor: Trolinka »

Grajbelka jest fajna bo prosta, tania, a dodaje masę efektu do konsoli czy filmów. I styknie.
Druga strona to "pro" audio robić, ale remont pokoju od razu, zestawy głośników, boki, tyły, sufity, kable, i wydatków. A efekt....w domu i tak średnio chyba że wygłuszmy ściany, wyniesiemy meble co by odbić nie było itd. etc.
Pomiędzy czyli jakieś niby zaawansowane belki które symuluja surround/dolby bo że zaawansowane analizy pomieszczenia, odbicia fal itd. nie warto. Pewnie że u nie których np. yamaha faktycznie te systemy coś tam robią, jakiś niby efekt słychać ale......nic nie zastąpi głośnika. Nie warto w to iść :>
bartoszeqqq
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Soundbar do 1000 zł

Post autor: alucard321pl »

Przerobiłem już kilka systemów nagłośnieniowych. Wspomniany system od Yamahy również miałem i trzeba przyznać, że naprawdę robił robotę chociaż podchodzilem do tego jak pies do jeża. Często trzeba było robić ponowną kalibrację przy pomocy załączonego mikrofonu, bo coś się rozjeżdżało. Poza tym odmówił współpracy zaraz po upłynięciu okresu gwarancji. Po ostatnim remoncie salonu postawiłem na 7.1 od SONY (modelu nie przytoczę, bo nie jestem w domu i mimo wszystko nie mieści się w budżecie) i... nie mam czasu oglądać filmów. Jeśli zaś chodzi o PS5 czy inne czasoumilacze, to nic nie zrobi roboty tak, jak pożądane słuchawki. Do gier tylko słuchawki.
Tak więc jeżeli nie jesteś audiofilem który dostaje korby jeśli coś nie brzmi tak jak powinno, to proponuję, tak jak przedmówcy, udać się do kilku sklepów z elektroniką tego rodzaju i samemu posluchać. Wziąć coś w promocji i dobrać do tego słuchawki.
Odradzam też brać cokolwiek z satelitami bezprzewodowymi. Mam z nimi złe doświadczenia. Sprzęt Samsunga miał wyraźne opóźnienia które doprowadzały mnie na skraj wytrzymałości nerwowej. Ale tobie w sumie to nie grozi, bo chcesz soundbara.
bartoszeqqq
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Soundbar do 1000 zł

Post autor: bartoszeqqq »

Fakt faktem, że słuchawki oczywiście mam do grania, Arctis 7 od SteelSeries, już trochę starszy model, ale nadal spisują się doskonale, służą mi już chyba od 3 lat jakoś ;p Także do jakichś skradanek czy FPS, gdzie faktycznie dźwięk przestrzenny ma znaczenie, są jak znalazł.
Przemyślałem sprawę i głośniki niestety odpadają, zbyt problematyczne będzie ich sensowne rozmieszczenie, także zostaje soundbar. Patrzyłem na Philipsa - nic ciekawego nie mają w swojej ofercie i tym przedziale cenowym. Zastanawiam się dość intensywnie nad tym LG S65Q - w x-komie jest właśnie na promo za 722 zł, więc całkiem zacna cena.
No i tak jak mówiłem, audiofilem nie jestem. Cenię sobie dobry czysty dźwięk i przyjemne pierdolnięcie kiedy trzeba, ale bez popadania w paranoję :D
Nooo i nie ukrywam, że wręcz nie chce mi się latać po sklepach, żeby przesłuchać sample na kilku modelach - w praktyce i tak będzie inaczej ze względu na chociażby układ pomieszczenia. Najlepiej zamówić wszystko co ciekawe, sprawdzić u siebie i bawić się w zwroty, ale aż tak to mi się w życiu nie nudzi 😂
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 4
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Soundbar do 1000 zł

Post autor: Trolinka »

alucard321pl pisze: 26 sie 2023, 05:17 Jeśli zaś chodzi o PS5 czy inne czasoumilacze, to nic nie zrobi roboty tak, jak pożądane słuchawki. Do gier tylko słuchawki.
A to tak, PS5 z ich silnikiem audio Tempest czy jak mu tam, na słuchawkach inna liga :> No ale nie zawsze się gra "private" dla siebie, czy z doskoku powiedzmy w trakcie gotowania i inne. Wtedy jakieś audio które da cokolwiek kopa do popierdułek w tv się przydaje :-)
alucard321pl pisze: 26 sie 2023, 05:17 Odradzam też brać cokolwiek z satelitami bezprzewodowymi. Mam z nimi złe doświadczenia. Sprzęt Samsunga miał wyraźne opóźnienia które doprowadzały mnie na skraj wytrzymałości nerwowej. Ale tobie w sumie to nie grozi, bo chcesz soundbara.
A to chyba kwestia sprzętu czy raczej pewnie półki cenowej albo nawet połączenia z TV. Mi raz żona zapodała belkę sony z bezprzewodowymi i satelitami i subem i nie mają laga. Spięte z tv światłowodem no i ponad 5k niestety :P
bartoszeqqq pisze: 26 sie 2023, 07:46 Zastanawiam się dość intensywnie nad tym LG S65Q - w x-komie jest właśnie na promo za 722 zł, więc całkiem zacna cena.
Czasem nawet belka za 500 zagra lepiej niż taka za 1500. Nie chodzi o szczegóły typu pasmo przenoszenie itd. ale po prostu zwykłe własne odczucie na ucho. W tej za 500 będzie np. bass głęboki który Ci się spodoba a w tej za 1500 będzie taki nijaki płaski.
Jak masz możliwość to po prostu gdziekolwiek w elektro usłyszeć, nie ważne hałas, sala. Ot jakiś film akcji i pasuje albo nie.
A jak nie to polatać po sieci opinie, na pewno ktoś to kupił. Pewnie że internet to bagno, ale jakąś tam średnia można wyciągnąć :>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”