[S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

[K] - Kupię, [S] - Sprzedam, [Z] - Zamienię, [O] - Oddam
Regulamin forum
Przed opublikowaniem ogłoszenia zapoznaj się z regulaminem działu giełda.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 22
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: Igor »

Chętnie przyjmę/nabędę jakąś próbkę onego nonejma.


Na razie kupiliśmy Jayo 10 szpulek czarnego za 280L + 80 wysylka co daje jakieś 33zł/kg.
https://pl.aliexpress.com/item/1005006243842273.html

Ostatnio Sunlu czarne ktore mialem, bylo ok w druku natomiast zabarwienie to byla ultra ciemna zieleń która stawała się wizualnie czarna tak w okolicy milimetra grubości detalu.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
eratez
Postów w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 08 lis 2021, 20:22
x 2

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: eratez »

dziobu pisze: 01 sty 2024, 14:22 Kolejna okazja (???): https://www.aliexpress.com/item/1005006392430055.html
Jak już się ktoś napali - to materiał klasy "no name".
Patrząc na ceny, opinie i date założenia konta mi to na scam wygląda. :thumbdown:
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 2
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: arek »

Z peppera: https://kingroon.com/collections/3d-pri ... ent-1-75mm
+ kod KINGROON, wychodzi 34zł/1kg, jest i PLA i PETG. Wysyłka kurierem z magazynu EU.

PLA dostałem i póki co brak zastrzeżeń (ale drukowałem praktycznie tylko swatche).
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 22
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: Igor »

Dostałem ten Jayo https://www.aliexpress.com/item/1005006181213175.html 11kg za 384 zł razem z wysyłką. Ładnie się drukuje, nie nitkuje jakoś specjalnie ale jescze będę musiał wyczuć max temperaturę bo próby z 245 stopni (dla max szybkiego druku na CHT, jakieś 23-34mm3/s) wykazały trochę za dużą kruchość.

Filamentu rzeczywiście jest ponad kilo i jest super precyzyjnie i ciasno nawinięty. Aż za ciasno, więc przy odwijaniu potrafi sie uwolnić kilka zwojów i spaść. Wypróbowane na trzech drukarkach z różnymi wieszakami. Efekt nie występuje tylko na podajniku typu "taca", takim z Prusa MMU.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Preprefix
Postów w temacie: 1
Posty: 0
Rejestracja: 15 lis 2023, 09:17

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: Preprefix »

Ja mam jayo ale petg i nitkował jak dziki. Piekarnik na 6 godzin i mu się poprawiło :) Generalnie byłem zadowolony.
bukszpryt
Postów w temacie: 5
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: bukszpryt »

przedrukowalem że 2 kg czarnego jayo (plus nieco innych kolorów) i zacząłem wczoraj czarny sunlu. nie widzę między nimi różnicy poza tym, że jayo trzeba było przed pierwszym użyciem trochę podsuszyć, a z sunlu idzie od razu. Profil ten sam.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 22
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: Igor »

Jakby ktoś na szybko w miarę tanio potrzebował - Nanocaddo.pl, kod rabatowy "nanocaddo" działa przy zamówieniu 7 szpulek lub wielokrotności. Kilka kolorów jest. Wychodzi średnio 42 za kilogram.
cyfron
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1357
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: JGFTW »

Igor pisze: 23 sty 2024, 06:59Nanocaddo.pl
Już PETG wyzerowany, chyba nie było go tak dużo.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 22
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: Igor »

Jeszcze PLA zostaje. Kupiliśmy z kumplem 7 rolek w różnych kolorach. Będzie kolorowe Gridfinity.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 22
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: [S] Sunlu PETG zbiorowe zakupy (samoogranizacja)

Post autor: Igor »

Przedrukowałem dzisiaj drugą szpulę 1.1kg PETG Jayo czarnego. Na V6 Volcano CHT bez problemów do około 30mm3/s, szybko dało się ogarnąć retrakcję. Równy nawój, końcówka nie jest w żaden sposób przytwierdzona/zahaczona w szpulę i bez problemu całą wciąga ekstruder. Wydruki równie elastyczne jak DD a tę cechę elementów z PETG wyjątkowo sobie cenię. Materiał nie ustępuje DD, Fiberology, Sunlu.

Z wad - nawój tak dokładny, ciasny i sprężysty że wymaga hamulca szpuli bo szpula bez hamowania potrafi zrobić 2-3 dodatkowe obroty i filament spada bokiem. Wystarczy podajnik po którym szpula toczy się za brzegi (takie mam od MMU2s) albo z trzpieneim na łożyskach z większym oporem.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzedam, kupię, zamienię, oddam - drukarkowe”