MMU 3

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 21
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: MMU 3

Post autor: Igor »

Na starych plastikach śmiga tak samo.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 8
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: MMU 3

Post autor: arek »

Możecie mi jedną rzecz potwierdzić (nie mam MMU*), że da się MMU używać do wyboru filamentów na zasadzie zbliżonej do AMSa.

Czyli mam "załadowane" do MMU 5 filamentów, kończy się wydruk, zdejmuję go z stołu i spokojnie mogę iść km dalej, poslicować co mi pasuje, puścić wydruk i nie będę niczego (teoretycznie) musiał dotykać by szło z innego typu filamentu lub koloru?

(wydaje mi się oczywiste, że tak to jest również w MMU ale różnie to bywa)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: MMU 3

Post autor: Kopytko »

Musisz rozwinąć drugie zdanie , jakoś coś zagmatwałeś chyba:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 8
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: MMU 3

Post autor: arek »

W AMS masz wsadzone jakieś np. 4 filamenty. Potem idziesz bardzo daleko, wybierasz ze slicera który filament ma być użyty (w jednokolorowym wydruku) czy też które ileś (w wielokolorowym) i nie ma żadnej potrzeby fizycznie pojawiać się przy drukarce by wydruk powstał. Puszczasz zdalnie i gotowe (wiadomo, w teorii bo czasami się coś skopie).

Wydruk się skończy, zdejmujesz ze stołu, oddalasz się jeszcze raz daleko i ponownie... znów możesz kolejny wydruk zdalnie puścić z jednego/jednych z załadowanych filamentów bez konieczności pojawiania się fizycznie przy drukarce.

(oczywiście zakładam prusę z MMU oraz z czymś ala prusa connect, prusa link czy choćby octoprint)

Głównie chodzi o to czy nie ma jakichś myków, że a tu trzeba coś fizycznie przy drukarce czy MMU kliknąć, przesunąć, dotknąć itd (ze względu na fakt użycia MMU) by druk powstał.

Oby tym razem było zrozumiale ;)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: MMU 3

Post autor: Kopytko »

To zdalnie sie nie wypowiem, bedąc przy drukarce tak, można wybrać z której szpuli np ma lecieć wydruk z pojedynczego koloru. Jest jeszcze opcja że w momencie skończenia sie pierwszej szpuli , przełączy sie na następną szpulę.
Zdalnie musi , podpowiedzieć ktoś kto używa prusa connect.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 21
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: MMU 3

Post autor: Igor »

Z której szpuli będzie drukowane, wybierasz w slicerze. Jeśli potniesz w trybie "MMU Single Material" (czy jakoś tak), możesz w dodatku użyć trybu "Spool Join", czyli możesz mieć w MMU wpięte 5 szpul z resztkami po 10 deko PETG i puścić wydruk 450 gramów. Jak się na pierwszej materiał skończy, zmienia na drugą i tak aż do piątej.

Możesz też puścić wydruk pocięty w trybie "Bez MMU" i ręcznie z menu drukarki wybrać z której szpuli ma brać.

Zdalnie - podobno po przeróbkach drukarki się da - nie próbowałem, dla mnie zaletą była właśnie pełna autonomia drukarki, bez żadnej sieci.
Kopytko
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Darkman
Postów w temacie: 6
Posty: 59
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:26
Lokalizacja: Thorn
Drukarka: Prusa i3 MK3S+ MMU3
x 40

Re: MMU 3

Post autor: Darkman »

Hmmm, też tak macie?
Załączniki
IMG20240307203402.jpg
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 53
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: MMU 3

Post autor: fyme »

Po aktualizacji softu miałem tak samo. Mimo to drukownie przebiega bez problemów.
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 8
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: MMU 3

Post autor: arek »

Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 53
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: MMU 3

Post autor: fyme »

Zamówiłem upgrejd do wersji 3.5. Ponoć współpracuje z mmu 3. Się zobaczy 😁
Co prawda mam revo które nie jest jeszcze wspierane i eksteuder bondtech który zdecydowanie nie jest wspierany więc co się może nie udać 😅
I oczywiście jak to u Prusy, na stronce info ze czas oczekiwania to 1 tydzień ale jak zamówiłem i zapłaciłem to planowana wysyłka między 2 a 8 kwietnia 🤦
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”