MMU 3

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 21
Posty: 495
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 168
Kontakt:

Re: MMU 3

Post autor: Igor »

Zawsze to artelnatywa :P Zapłacić, poczekać i mieć śliczne P&P albo wyciągnąć z korytka z częściami elektronicznymi (lub zapłacić pińć zeta i czekać dwa dni) i wlutować sobie samemu.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 17
Posty: 645
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: MMU 3

Post autor: malyhenio1 »

Czy filnament w MMU może się plątać ?
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 21
Posty: 495
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 168
Kontakt:

Re: MMU 3

Post autor: Igor »

Trzeba się postarać. Od szpulki a przynajmniej od bufora, do samego ekstrudera, biegnie w rurkach. Może się zawinąć zaraz za wałkiem podajnika, kiedy selektor wybierze inne radełko niż to za którym czeka karetka, kiedy karetka trafi niedokładnie przed kanał z wybranym filamentem, albo przy ładowaniu szpuli do selektora, zwłaszcza kiedy czubek jest źle przycięty.
W MMU3 z poprawionym zasilaniem, raczej się taka pomyłka nie zdarzy, w MMU2s była standardem, tak jak wiele innych wynikających ze spontanicznych resetów lub przekłamań.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 17
Posty: 645
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: MMU 3

Post autor: malyhenio1 »

Nie MMU, ale AMS:
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2476
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: MMU 3

Post autor: mcxmcx »

Ja czekam aż do x1cc i reszty, przeniosą czujnik końca filamentu z ams w okolice głowicy i puszcza dwie czy cztery rurki.


Żeby nie wycofywać tylko zmieniać bezpośrednio przy.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 21
Posty: 495
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 168
Kontakt:

Re: MMU 3

Post autor: Igor »

Tak działało MMU1. Ale cosik nie działało i uczynili MMU2.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Darkman
Postów w temacie: 7
Posty: 61
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:26
Lokalizacja: Thorn
Drukarka: Prusa i3 MK3S+ MMU3
x 40

Re: MMU 3

Post autor: Darkman »

Ok, muszę stwierdzić, że... MMU3 działa! Odpaliło "od szczała" ;) Powiem szczerze, że po moich przygodach z MMU2S jestem mocno zaskoczony! :D Po drobnych korektach docisków oraz dokalibrowaniu FS puściłem dwudziestodwu godzinny wydruk Marlina. ANI RAZU MMU nie potrzebowało mojej pomocy, żadnych zacięć, żadnych błędów! No i model "prawie" wyszedł.

No właśnie, prawie... :unknown:


Pierwszy raz widzę takie coś, kilka razy miałem przesunięte warstwy, ale na całości wydruku (od miejsca przesunięcia) ale takich przesuniętych kilka warstw przydażyło mi się pierwszy raz.
Wiecie może czym to może być spowodowane? Może być błąd pliku? Miałem kiedyś przypadek, że plik uszkodził się na karcie SD lub przy zapisie na niej, ponowne pocięcie modelu naprawiło problem.
Problem z drukarką? Ostatnio aktualizowałem Prusaka do "plusa", więc praktycznie składałem całość od nowa, ale raczej wszystko dobrze poskładane (czyli tak jak było wcześniej ;) )
Załączniki
IMG20240218095503.jpg
IMG20240218095458.jpg
IMG20240218095348.jpg
morf
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: MMU 3

Post autor: Kopytko »

Wygląda jaby wykryło zderzenie i powróciło na prawidłową warstwę, dlatego góra z dołem sie pokryła. Sprawdz błędy ostatniego wydruku to zobaczysz ile było zderzeń i błędów załadowania.
Darkman
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 654
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 267

Re: MMU 3

Post autor: Rozarh »

Jak dla mnie to model się odrywał od stołu ale podczas zmiany koloru (gdy dysza posuwała po wipe tower) z powrotem przyklejał do stołu. To, że model wrócił na miejsce to kwestia przypadku a nie "wykrycia zderzenia".
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 33
Posty: 3454
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 567

Re: MMU 3

Post autor: Kopytko »

Jak sie mógł przyklejac:P Jeszcze nigdy mi sie wydruk, po odklejeniu nie przykleił.
Jeżeli prusa nie wykryje zderzenia (zdarza sie) , to masz przesuniecie warstwy, następnie kilka warstw wyżej wykryje to wraca do bazowej pozycji , ponieważ zawsze leci do 0,0 i wraca do pozycji bazowej wydruku.

PS. Prusa najczesciej sie klinuje na wipe tower, gdy odległości lekkiego wypełnienia są za duze , dla mnie działa ok 5mm, fabryczne 10mm przy niskiej warstwie jest zbyt dalekie.
Pjoter, Darkman
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”