MMU 3

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 8
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: MMU 3

Post autor: arek »

Niewspieranie "revo" polega na tym, że nie przechodzi jednego testu (są wyjątki, którym przechodzi poprawnie) i przez to trzeba na lcd przy puszczaniu druku klikać "olej, działaj". Irytujące jak diabli no ale... Poza tym drukuje normalnie.

Z MK3.5 główny obecnie dramat dla niektórych to: https://github.com/prusa3d/Prusa-Firmwa ... ssues/3772
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 53
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: MMU 3

Post autor: fyme »

Tak czytałem więc poklikam sobie zanim nie ogarną w nowym sofcie. A odnośnie łóżka to mam silicone mod i zastanawiam się czy go nie zostawić jak jest bo mam równiutki stół skoro jest z tym problem 🤔
Co prawda w upgrejdzie są jakieś nowe kompensacyjne złącza stołu ale może je po prostu olać?
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 8
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: MMU 3

Post autor: arek »

Mam zamontowane ale co jest lepsze to nie wiem.
Załączniki
x2.jpg
x1.jpg
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 53
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: MMU 3

Post autor: fyme »

Silicone mod lepszy w tym sensie ze jest możliwość regulacji i można ustawić stół w zasadzie idealnie (w granicach zdrowego rozsądku oczywiście).
Jeśli dam radę zmienić terminator stołu bez rozkręcania stołu to tak zostawię 😅
EG-SPOON
Postów w temacie: 3
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2017, 06:29
Lokalizacja: xxx
x 7

Re: MMU 3

Post autor: EG-SPOON »

U mnie nowe podkładki stołu poprawiły jakość pierwszej warstwy, silicone mod nie spisywał sie idealnie. Przed upgrade do Mk3.5 zmieniłem extruder Bondtech na oryginalny, bo obawiałem się że bedzie problem z kalibracją XYZ, a okazało sie że MK3.5 nie ma kalibracji XYZ i prawdopodobnie działał by normalnie, ale tego do końca nie wiem.
fyme
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 53
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: MMU 3

Post autor: fyme »

Bondtecha zostawiam bo go lubię. Z tego co czytałem to różnica w wysokości osi to 2 mm i można ją ręcznie zmienić w menu eksperymentalnym tak jak kroki ekstrudera więc będę próbował.
Jeszcze podpytam zaczepnie. Zadowolony jesteś z upgrejdu do 3.5?
EG-SPOON
Postów w temacie: 3
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2017, 06:29
Lokalizacja: xxx
x 7

Re: MMU 3

Post autor: EG-SPOON »

Tak. Jestem bardzo zadowolony. Najlepszy mod jaki miałem. Drukarka bardzo fajnie śmiga ( nie licząc pierwszych kalibracji, bo strasznie na nich jęczy :) ), jakość druku się poprawiła, no jest dużo szybsza. Co do termistora, właśnie przypadkowo zaglądnąłem pod stół i widzę że jeden przewód od termistora sobie wisi zahaczając o ramę :/ , musiał się wysunąć z oplotu no i czeka mnie mały przegląd.
EG-SPOON
Postów w temacie: 3
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2017, 06:29
Lokalizacja: xxx
x 7

Re: MMU 3

Post autor: EG-SPOON »

fyme pisze: 11 mar 2024, 18:57 Bondtecha zostawiam bo go lubię. Z tego co czytałem to różnica w wysokości osi to 2 mm i można ją ręcznie zmienić w menu eksperymentalnym tak jak kroki ekstrudera więc będę próbował.
Jeszcze podpytam zaczepnie. Zadowolony jesteś z upgrejdu do 3.5?
Zastanawiam się na tym menu eksperymentalnym :think: Nic takiego nie widzę. Pewnie trzeba coś kombinować ?
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 8
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: MMU 3

Post autor: arek »

EG-SPOON
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 13
Posty: 618
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: MMU 3

Post autor: malyhenio1 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”