Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 9
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: roman »

Łooojeny... Czyli wychodzi na to, że:
Ty - masz "starą generacje" grzybiarskiej i nową generacje filamentowej
Za to ja - mam "nową generację" grzybiarskiej (z pokrętęłkiem temp.) i nie znam za bardzo nowych wynalazków filamentowych

No w takiej konfiguracji wiedzy wzajemnej to możemy prowadzić dyskusję do świąt... wielkanocnych i się ni jak nie dogadamy :D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: Kopytko »

Jedyna suszarka jaka wiem, ze działa , ma ją Przemos, to EIBOs , niestety jej prostota chyba wyparła ją z rynku i zanika ze sklepów https://pl.banggood.com/EIBOS-Easdry-Fi ... 59207.html . Suszarka ma wentylacje z zewnątrz, ale fizycznie potrafi bardzo mocno wysuszyć filament, minus trwa to dłużej jak u innych jednak filament jest suchy a nie zakiszony w parze.
Temperatury są w okolicach 65 stopni. suszarka ta nie ma pełnego przelotu a zasysa świeże powietrze z zewnątrz i jakby spręża wewnątrz a nadmiary wylatują ---- konstrukcyjnymi niedoskonałościami, ale to działa. Więc nie ma efektu duszenia ogóra w własnym smrodku :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: majek »

No to ta co wkleiłem linka, to zasysa z zewnątrz powietrze przez grzałkę, ze zdjęć wygląda, że powietrze jest kierowane w dół, natomiast na górze pokrywy są otwory wylotowe.
Za to jak ona sprawdza się w rzeczywistości, to chętnie bym się dowiedział (ale nie na tyle chętnie, żeby sobie kupować drugą suszarkę :DD )
pma_
Postów w temacie: 1
Posty: 154
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: pma_ »

wiecie co, patrząc na dyskusję to ja zostaję przy pudełku z ikea, pochłaniaczu wilgoci i grzałce dla gadów :)
rafly
$A$F
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 16 sie 2017, 13:44
x 34

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: $A$F »

Masz tu moda na niedogrzewanie:
IMG_20220208_154429_mini.jpg
Pozdrawiam!
dziobu, roman, Andrzej_W
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 3
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: Fest »

Czy ktoś z was, tych którzy potrzebują suszenia ma wilgotnościomierz w pomieszczeniu.

Pytam, bo mając pracownię na suchym strychu nigdy nie odczułem potrzeby suszenia filamentu. Ciekaw jestem od jakiej wilgotności jest to potrzebne.
Awatar użytkownika
Elhape
Postów w temacie: 1
Posty: 187
Rejestracja: 28 sty 2020, 06:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Drukarka: w trakcie tworzenia
x 45

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: Elhape »

W pracy mamy wilgotność utrzymywaną na poziomie 50-60% i od 3-4 miesięcy dwie drukarki i jak na razie pojawił się problem tylko z BVOH po suszeniu w 50°C przez 4h problem z drukowaniem znikł) a PLA i PET-G wiszą sobie i nie narzekają chociaż ostatnio przy PLA pojawiło się trochę nitek ale to pewnie z racji, że od miesiąca nic nie było drukowane a szpulka wisi w drukarce.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: Abys »

Fest widocznie nie jest ci potrzebne, drukowałeś z TPU?
Przy PETG może pojawić się więcej nitek, suszarką zainteresowałem się bardziej jak mi PLA się łamał w ręce ale raczej to kwestia taniego filamentu albo partii bo mu już chyba nic nie pomoże.
Na TPU zauważyłem więcej problemów, kiedyś wychodził bardzo fajnie a teraz bloby i nitki więc w tym momencie warto pomyśleć o suszeniu.
Nie kupuj jeżeli nie masz problemu, nie ma określonych parametrów od ilu tylko jak są problemy lub jak drukuje się z materiałów które chłoną wilgoć jak szalone i bez suszenia przed wydrukiem to nie podchodź.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: dziobu »

Dopóki siedziałem na suchym strychu to też suszarka była potrzebna rzadko do materiałów jak PVA czy Nylon. Jak się wyniosłem do wilgotniejszych okolic to suszenie PETa też nie jest niczym nadzwyczajnym a TPU to już chyba z definicji wrzucam do suszenia przed drukiem. Czasem efekty są spektakularne, czasem niewielkie ale prawie zawsze to pomaga.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 9
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Suszarka Sunlu FilaDryer S2

Post autor: roman »

U mnie również raczej w pomieszczeniu jest ok. Potrzeba dni/tygodni by luźno rzucona rolka PETu nabrała takiej wilgosci tak by nitkować (choć co ciekawe, chyba ma małe znaczenie czy rolka jest ładnie w woreczku zapakowana z silicą czy luźno leży). Ale jeśli chodzi o efekt "wyciekania z dyszy" to sprawa ma się zupełnie inaczej. Wiele bardziej złożone, bo zależy od rodzaju dyszy (i pewnie tysiąca innych rzeczy o których pewnie sam nie wiem), ale jest zależność od długości kapilary w dyszy. Jeśli to markowa dysza i ta kapilara jest dłuższa to jest elegancko - prawie nie cieknie nawet jak filmant jest tylko "względnie suchy", ale jeśli to jakaś tania dysza lub CHT to potrafi cieknąć z nich niemiłosiernie. I wtedy druk "na szuszarce" jest konieczny. Zauważyłem, że ten efekt jest wtedy niewielki lub pomijalny. Ale nie podejmuje się rozważań pt. jaka fizyka za tym stoi ;) Mogę jedynie powiedzieć, że ma to wtedy znaczenie i różnice widać gołym okiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”