Strona 1 z 1

Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 20 cze 2017, 12:22
autor: Kopytko
JAko, że mam w domu już kilka kamer IP i dodatkowo monitorowanie drukarek, zacząłem szukać czegoś do zdalnego wyłączenia w przypadku awarii lub nieudanego wydruku i tak na znanym portalu alieexpres trafiłem na produkty Sonoff, mają kilka podstawowych narzędzi do sterowania obwodami, a wszystko podpinamy do istniejącej instalacji w szereg i sterujemy przez Wifi. Choć to nie bezpośrednie sterowanie a przez serwer w chmurze ( podobno działa w sieci lokalnej - nie sprawdzałem).
NAjbardziej zainteresowało mnie bardzo tanie urządzenie On/Off wpinane w kable za ok 6$ i zamówiłem kilka:
https://www.aliexpress.com/item/Sonoff- ... 28162.html

Ale też natrafiłem na takie coś , co instalujemy zamiast włacznika światła i mamy sterowanie również oświetleniem i fajny panel dotykowy na ścianie, to przyszło jako pierwsze dzisiaj i po zamontowaniu o dziwo działa od strzała:) Efekt zajebisty:) tzn bajer:P ( uwaga tylko 2A obsługiwane , ale w teraźniejszym Ledowym oswietleniu to nie problem)
https://www.aliexpress.com/item/Sonoff- ... 75986.html

Dodatkowo też już lecą wyłączniki z własnym zabezpieczeniem temperaturowym , tzn w przypadku przekroczenia danej temp wyłączają zasilanie , mają czujnik temp , który można zainstalować nad drukarką i w przypadku przekroczenia temp dostajemy monit na komórkę a urządzenie automatycznie odcina zasilanie.
https://www.aliexpress.com/item/ITEAD-S ... 95773.html

Są też juz zabudowane gniazdka , ale wg mnie szkoda kasy bo można mieć 2 włączniki szeregowe.
https://www.aliexpress.com/item/Itead-S ... 74728.html

oraz monitory zużycia , działają jako włączniki i ściemniacze:
https://www.aliexpress.com/item/Itead-S ... 02641.html

Są też moduły grupowe:)
https://www.aliexpress.com/item/Itead-S ... 07853.html

oraz jakieś tam monitory naszego zdrowego życia :P
https://www.aliexpress.com/item/2017-Ne ... 96375.html


Dodatkowo każdy z modułów za trochę większą kasę ma możliwość sterowania przez pilota 433MHz, są też odmiany do elektronik zasilanych na 5V i 12V.

Minusem jest ta chmura , nie ze ktoś podgląda czy właczam światło czy nie, bo mam to w d.... ale to ,ze pewnie ta chmura kiedyś wygaśnie. Choć projekt bardzo mocno się rozrasta i wygląda na to ,że nie za szybko :)
Tak wiec , to nie reklama tylko moje wykopalisko, pewnie wielu o tym wie juz, ale też pewnie wielu nie wie ,ze tak tanio można sobie uprzyjemnić życie i zabezpieczyć drukareczki:)

Aplikacja sterująca wymaga założenia konta w chmurze i wówczas dodajemy nowe sprzęty do już istniejącego konta. Mamy pełen wgląd na ilość urządzeń, ( można grupować) oraz możemy udostępniać sterowanie innym kontom ( nawet na określony czas) , za tą cenę nie opłaca się chyba nic samemu majstrowac :P

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 20 cze 2017, 16:50
autor: bundyr
W sonoff siedzi ESP8266, można zmienić soft i 'odciąć' się od chińskiej chmury.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 20 cze 2017, 16:53
autor: Zepco
bundyr pisze:W sonoff siedzi ESP8266, można zmienić soft i 'odciąć' się od chińskiej chmury.
Masz namiary na taki mod? Bo szczerze mówiąc podobają mi się te wyłączniki światła, ale chmura jest tym co zniechęca do zakupu.

-- edit --
znalazłem http://randomnerdtutorials.com/reprogra ... eb-server/

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 20 cze 2017, 16:58
autor: morf
Mozna za barzdo niewiele kupic esp8266 pod roznymi postaciami np xxx-12 i masz wtedy co potrzeba,
ewentualnie nie reklamujac sa gotowe moduliki typu weemos d1 z "shieldami"

Fakt ze trzeba wtedy cos podkodowac, na pewno nie jest to rozwiazanie out-of-the-box ale mozna sobie podpiac pod wlasny serwer/router z vpn przy odrobinie nakladu pracy.

Mam pare czujek DHT-12 (temp + wilgotnosc) z ESP8266 pod roznymi postaciami. Jedynie upierdliwe jest napiecie zasilania. Mnie zalezalo na "dlugowiecznosci" baterii ostatecznie stanelo na aku ze starego laptopa tj 1860.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 20 cze 2017, 17:14
autor: Kopytko
Plusem tego jest właśnie cena zbliżona do skłądanego czegoś, zasilane jest z sieci więc o bateri nie musze myśleć. a do tego ładnie złożone w pudełeczku. A to ze siedzi tam znany układ to super wiadomość, jak padnie chmura to będzie można myśleć o przerobieniu do siebie :) Ale czy warto za 5,89$ (za tyle kupowałem) bawić sie w kodowanie lutowanie i bedzie wyglądać jak będzie? I czy wyjdzie taniej ?

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 20 cze 2017, 19:03
autor: pszczelaszkov
To ostatnie to bym do drukarki wstawil :D Ciekawe czy maja jakies API do tej chmury. Chyba wyprobuje licznik energii bo od 2 lat mam w planie kupic, tylko nie chciało mi sie frazesa wpisywac na allegro, a tu Kopytko niczym gandalf na bialym koniu juz nawet linkami rzuca i to w promocji :D
A to mi sie podoba najbardziej
skrzynia biegów: wifi
BTW https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmota

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 20 cze 2017, 21:54
autor: Kopytko
Z tymi promocjami moze byc lepiej, bo to pierwsze lepsze linki były :P

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 23 lip 2017, 22:59
autor: pszczelaszkov
Takie uzupelnienie tematu
Chinski soft jednak nie daje zadnego API.
Po wgraniu ESPurn'y zyskujemy MQTT i restAPI
SONOFF POW lokalnie + domoticz z podłączonym CTC :D
sonoff.jpg

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 23 lip 2017, 23:13
autor: Kopytko
Możesz coś więcej napisac o tym co zrobiłeś? Czy masz też kontrole z poza sieci lokalnej ?

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 24 lip 2017, 00:57
autor: pszczelaszkov
Nie uzywam dostepu z zewnatrz bo hostuje to na swoim pcecie na windowsie tak wiec dziala tylko jak w domu jestem. Ale po ustawieniu portow na routerze na 99% jest dostep z zewnatrz bo nawet gdzies w ich apce na telefon widzialem osobne ustawienia dla wifi i dla pakietu. Zreszta mozna domoticz postawic gdzies na vps.
Na plytce sa 4 otwory na usart, trzeba wlutowac goldpiny podlaczylem sie jakims usb<>usart co mialem i uzylem esptools dla pythona.
Potem sciagasz odpowiedni firmware z
https://bitbucket.org/xoseperez/espurna/downloads/
dalej

Kod: Zaznacz cały

python -m esptool -c esp8266 -b 115200 -p COM13 write_flash 0x0 firmware.bin
TYLKO NIE PODLACZAJ DO PRADU W CZASIE PODLACZENIA NA USART.
Mowia ze zle rzeczy sie moga wydarzyc :D
I juz mozna sie laczyc z tym po wifi(haslo fibonacci) i ustawic po http co sie chce.
Domoticz na windowsa ma jakis installer i go tez konfigurujemy.
W hardware dodajemy dummy i potem device zaleznie jakiego sonoffa mamy.
Ja mam 4
sonoff.jpg
Wnerwia troche refresh rate= 1min, ale nie chcialo mi sie szukac rozwiazania po kodzie.
Jakos to dziala, nie musze juz przynajmniej 2x biegac do ctc tylko klikam relay on->export gcode i ide wlaczyc wydruk :D
Przydalo by sie dodac jeszcze jakis auto off jesli zuzycie pradu <20 watt przez minute, co by po wydruku wylaczalo. Trzeba im zarzucic pomysl ;D

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 24 lip 2017, 15:55
autor: samezrp
A czemu nie wykorzystacie do wyłączania po wydruku i w razie problemów pinu PS_ON w Arduino? Repetier wspiera, sądzę, że Marlin tak samo.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 24 lip 2017, 17:56
autor: Kopytko
Ja mam niestety orange na karte LTE a w inyernecie na karte zablokowany jest jakikolwiek zdalny dostep z zewnatrz sieci do twojej sieci wewnetrznej

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 24 lip 2017, 21:16
autor: pszczelaszkov
Bo nie toleruje arduino, a tak serio to rozchodzi sie o CTC i zasilacz nie ATX'owy. :P
Ciezko masz z tym orange :D Zostaje ci jakis inny cloudowy broker MQTT lub postawic na jakims wlasnym vpsie.
Jesli oczywiscie przeszkadza ci chinski soft.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 24 lip 2017, 21:22
autor: Kopytko
Własnie nie przeszkadza:) Niech sobie patrzą i śledzą czy włączam światło czy nie :P

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 24 lip 2017, 21:33
autor: dragonn
pszczelaszkov pisze:Bo nie toleruje arduino, a tak serio to rozchodzi sie o CTC i zasilacz nie ATX'owy. :P
Ciezko masz z tym orange :D Zostaje ci jakis inny cloudowy broker MQTT lub postawic na jakims wlasnym vpsie.
Jesli oczywiscie przeszkadza ci chinski soft.
A jaki problem dać jakiś zasilacz 5V USB do zasilania samej elektroniki i przekaźnik. Raczej większym problemem jest brak 'normalnego' firmware na CTC :D.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 24 lip 2017, 21:46
autor: pszczelaszkov
Zaden tym bardziej ze mam przekaznik w sonoffie o czym jest dyskusja, tylko niechce mi sie nastepnego source przeczesywac zeby dopisac 2 linijki, dlatego napisalem ze trzeba im zarzucic pomysl :P

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 07 wrz 2017, 11:31
autor: Kopytko
MEga promocja na banggood https://www.banggood.com/search/sonoff.html
zwiekszam zpasy o kilkanascie szt:)

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 07 wrz 2017, 13:47
autor: papkie
Kopytko pisze:MEga promocja na banggood https://www.banggood.com/search/sonoff.html
zwiekszam zpasy o kilkanascie szt:)
Akurat na to poluję, więc trafili z promocją :D Podczepię do mojego "asystenta" :)

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 16 wrz 2017, 15:07
autor: McKee
Jakie były te promocje? Dopiero trafiłem na ten wątek. Widzę, że są jeszcze jakieś zniżki. Tylko czy dalej ciekawe?

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 16 wrz 2017, 16:56
autor: Kopytko
Wpisz na bangood i zobaczysz. Mi wyslali maila ze maja problem z 3 egzemplarzami z zamowienia mojego i czy chce kase czy poczekam.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 16 wrz 2017, 21:28
autor: McKee
No zobaczyłem, tylko nie znając normalnych cen nie zauważam czy ta promocja dalej trwa czy nie.
Jakieś zniżki na niektóre towary od 6 do 30%, ale nie wiem czy końcowa cena jest warta zgłębiania tematu.
Od jakiegoś czasu myślę o automatyzacji chałupy, ale w zasadzie nie bardzo wiem po co ;) - chyba bardziej dla zabawy, niż z realnej potrzeby.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 16 wrz 2017, 21:46
autor: McKee
PS.: tak na oko, wydaje mi się, że mimo tych zniżek to na Aliexpress można znaleźć lepsze ceny

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 16 wrz 2017, 21:49
autor: pszczelaszkov
McKee pisze: Od jakiegoś czasu myślę o automatyzacji chałupy, ale w zasadzie nie bardzo wiem po co ;) - chyba bardziej dla zabawy, niż z realnej potrzeby.
Niema nic zlego w autmatyzacji parzenia porannej herbaty czy tez kawy :D

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 17 wrz 2017, 00:32
autor: Kopytko
fakt nie ma już zniżek, w czasie zniżki było po 3,5$

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 17 wrz 2017, 09:55
autor: McKee
pszczelaszkov pisze:
McKee pisze: Od jakiegoś czasu myślę o automatyzacji chałupy, ale w zasadzie nie bardzo wiem po co ;) - chyba bardziej dla zabawy, niż z realnej potrzeby.
Niema nic zlego w autmatyzacji parzenia porannej herbaty czy tez kawy :D
Jak nie ma jak jest!
Robienie kawy to rytuał, którego nie dam sobie odebrać :devil:
Ja jestem z tych co uważają, że automatyczny ekspres kawy nie potrafi zrobić. Ekspres musi być manualny, do tego dobry młynek, świeże ziarna itp, szczegóły na: CaffePrego
Kopytko pisze:fakt nie ma już zniżek, w czasie zniżki było po 3,5$
Dzięki, o to właśnie pytałem w pierwszym poście. Poczekam więc na kolejne okazje.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 09 paź 2017, 16:01
autor: Kopytko
Dzisiaj dotarła paczka z www.banggood.com , nadana w NL, wiec bezproblemowa:P
A pisze to, bo chyba promocja jaką zrobili ( było to aż 60%) ich przerosła , kilkukrotnie pisali aby oddać kasę , bo towar skończył się na magazynie itp. Ale nie odpuszczałem odpisywałem ze spokojnie ,ze nie spieszy mi się , zę mogę czekać. I przyszło . Fakt trwało to ciut ponad miesiąc ale sama przesyłka 4 dni od zmiany statusu jako dostępne w magazynie.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 09 paź 2017, 16:16
autor: Zepco
Zdaj relację jak to się sprawuje. Żałuję, że się nie skusiłem na tę wersję z wtyczką. Może kiedyś zrobią jeszcze podobną akcję.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 09 paź 2017, 16:20
autor: Kopytko
Gnuazda na scianach i te moduly do instalacji na kablach swietna sprawa. Mam tak wysterowane swiatlo w domu i miedzy innymi uruchamianie podleeania trawnika:) jak najbardziej super sprzeciki.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 09 paź 2017, 16:42
autor: morf
Kopytko pisze:Dzisiaj dotarła paczka z http://www.banggood.com , nadana w NL, wiec bezproblemowa:P
A pisze to, bo chyba promocja jaką zrobili ( było to aż 60%) ich przerosła , kilkukrotnie pisali aby oddać kasę , bo towar skończył się na magazynie itp. Ale nie odpuszczałem odpisywałem ze spokojnie ,ze nie spieszy mi się , zę mogę czekać. I przyszło . Fakt trwało to ciut ponad miesiąc ale sama przesyłka 4 dni od zmiany statusu jako dostępne w magazynie.
To przez Ciebie moje zamowienie wisi na backorderze , wykupiles cale zapasy :rotfl:
Tez wzialem ta "gniazdkowa" wersje, zobaczymy jak laskawie wysla :)

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 09 paź 2017, 18:20
autor: McKee
Zazdraszczam :"":

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 27 lis 2017, 12:16
autor: Kopytko
Dzisiaj ponowna zniżka dość spora bo 30% https://www.banggood.com/SONOFF-S20-10A ... 42285.html
Z aplikacji na telefon 33%.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 27 lis 2017, 14:57
autor: morf
tak na marginesie, wiadomo ze esp8266 mozna sobie zintegraowac pod rozne cloudy.
Ostatnio testuje polski projekt supla.org, daje rade. Jest sporo modow.
Co prawda mam tam glownie podpiete weemosy D1 z roznymi nakladkami ale sonoffy wraz z czujnikiem temp DS1820 albo DHT-11/22 ladnie smiga.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 27 lis 2017, 15:13
autor: virgin71
Obczaiłem Suplę i muszę się tematem zainteresować.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 27 lis 2017, 15:18
autor: Kopytko
Dokładnie to jeden z plusów.
Bo patrząc na to ,ze trzeba by samemu coś złożyć w inną obudowe i ogólne grzebaniny w tym przypadku to strata czasu. Tu mamy fajną wygodna obudowę i możliwość przeprogramowania, więc cena warta uwagi. Choc czasem się trafia taniej jak mi na początku tematu.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 27 lis 2017, 15:20
autor: morf
Nie robiac reklamy fajnie bo zamel tez wszedl i zrobil gotowe moduly dopuszkowe (w imho strasznie wysokich cenach).
Na forum supli jest sporo rozwiazan DIY, np umozliwiajace zrobienie sterownikow rolet czy do bramy po podlaczeniu krancowek.
Udostepniaja repo i nawet VM do postawienia sobie serwerka lokalnie jesli ktos nie chce integrowac sie do ich clouda internetowego.
Dodatkowo powstaly jeszcze supla-scripts, calkiem fajny dodatek umozliwiajacy np stworzenie cos na wzor termostatu czy sterowanie komendami glosowymi.
Widac ze ktos fajnie popycha projekt. Korzystam od okolo 2miesiecy.
Zintegrowalem weemosy, sonoffy te na kabel + te gniazdko-wtyczki. Mam tez na tym wpieta drukarke :)
Poki co bez uwag. Usprawnilbym pare ficzerow w apce ale poza tym ok.

PS. Kopytko u mnie w apce te sonoffowe gnazdko typu "F" (z gniazdem na uziemnienie) nadal stoi po 43zl z haslem restocking. Co prawda z innym gniazdem EU ale na poczatku promo udalo sie dopasc za 25pln chyba

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 27 lis 2017, 15:36
autor: virgin71
morf pisze:Nie robiac reklamy fajnie bo zamel tez wszedl i zrobil gotowe moduly dopuszkowe (w imho strasznie wysokich cenach).
Jeśli sonoff w promocji kosztuje 45zł, czyli będę rozpatrywać 60zł netto w cenie standardowej, to oznacza, że brutto rozwiązanie kosztuje 73zł. Zamel chce za swoje rozwiązanie 2x tyle, bo 149zł. Z tym, że zamel wkładasz do puszki i nie widać, że coś tam jest, a można sterować.
Obczaiłem suplę i właśnie zamel spowodował, że ich oferta jest mega atrakcyjna! Patrzę na rozwiązanie Fibaro, którym kiedyś byłem zainteresowany (tylko sprzedawca mnie zlał cienkim sikiem) i widzę cenę 279zł za moduł. 149zł to fajna cena i nie wymaga ode mnie drogiej bramki, a jedynie RPi. Coraz bardziej mi się to podoba. Myślę, że czas przetestować.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 27 lis 2017, 15:43
autor: morf
Pewnie masz rację, nie chce wprowadzić dyskusji o cenie.
Jest to rozwiązanie które fajnie działa out of the box.
Tak na prawdę teraz wprowadzają row-02 dwukanalowe w cenie poprzedniego row-01.
Warto też pogrzebać na forum supli osoby I znaleźć odpowiedzialne za zamela. Na pw można uzyskac kod rabatowy :)
Szkoda że sonoffowe włączniki touch nie spasuja do większości 2 zylowych instalacji w starym bindownictwie

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 28 lis 2017, 13:49
autor: spec
Jako, że w planach mam budowę domu zaciekawił mnie ten temat. Zamówiłem z ciekawości układ na kable. Czy sonoff nie głupieje przy utracie zasilania? Mam kilka żarówek Hue i mają one jedną wadę. Przy mignięciu zasilania same się włączają.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 28 lis 2017, 14:09
autor: Kopytko
Nie , masz tam opcje co ma się dziać po zaniku, czy wrócić do poprzedniego stanu czy ustawić off. Jedyny problem jaki zauważyłem u mnie to jeden sanoff potrafi zgubic wifii i trzeba wyłączyć mu zasilanie i ponownie uruchomić. Ale to moze być u mnie coś , bo mam 3 routhery z tym samym ssid wiec może głupieć po prostu.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 28 lis 2017, 14:37
autor: xyzyx
Jakby ktoś Was chciał to znalazlem na gearbest.com za 3.99$ z kuponem BFridayPLB41 ten niewtyczkowy sonoff

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 28 lis 2017, 16:14
autor: Zepco
dajesz! :)

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 28 lis 2017, 17:08
autor: xyzyx
Kurde rzeczywiście linka nie wkleiłem :-D
https://www.gearbest.com/living-applian ... d=12053379

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 28 lis 2017, 20:01
autor: Zepco
Nie wiem jak u innych, ale u mnie podaje, że kod już nieaktualny. :(

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 28 lis 2017, 20:26
autor: xyzyx
Ja nie sprawdzę bo zamówiłem więc i tak mi wyskakuje, że nie aktualny ale jest jeszcze drugi kod BLACKFRIDAYGBPL07 i ten na pewno działa sprawdzałem przed chwilą, ale już 4,59$

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 29 lis 2017, 09:21
autor: spec
Trochę się wkręciłem w temat i znalazłem jeszcze coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=FPGkngap6dM
I większy opis: http://smart-house.adrian.czabanowski.c ... re-sonoff/
Na aliexpress najtaniej znalazłem za 5,21$ https://pl.aliexpress.com/item/ITEAD-So ... 0.0.c705H7

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 29 lis 2017, 09:58
autor: morf
Firmware do ESP8266 jest co nie miara :-) testowalem rozne.
Tez widzialem ta stronke ktora podeslales.
Podstawowy problem to dalszy rozwoj, zazwyczaj (duze uogolnienie) kazdy sobie cos podlubie i potem repo lezy bez aktualizacji przez rok czy dwa...
Z uwagi na to ze suple ciagnie zamel, jest szansa na bardziej czesty update.

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 29 lis 2017, 13:10
autor: spec
W podlinkowanym przykładzie spodobał mi się patent z przełącznikiem. Można normalnie "czymś" sterować + mieć podgląd i dostęp na komórce. Supla chyba jeszcze tego nie ma?

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 15 kwie 2019, 09:36
autor: morf
Hej,
zlota łopata dla mnie :)
Posiada Ktos z Was moze Sonoffa POW R2 z pcb v2.0?
Moj chyba cos przedawkował i chcialem sie podpytac/poprosic o foto (google nie chca podpowiedziec) co to za uklad był :)
20190415_093337.jpg
C7102C
tyle jestem w stanie odczytac

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 15 kwie 2019, 11:14
autor: to.masz
A to ten najnowszy? Mam POW R2 kupowany 3 tygodnie temu. Wieczorem Ci sprawdze

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 15 kwie 2019, 11:58
autor: jerrylu
Hejka, to jest układ przetwornicy csc7102.
Chyba ciężko będzie go znaleźć.
Najwyraźniej jakiś nowy produkt ChRL.
W sprzedaży hurtowej występuje https://www.yic-electronics.com/pdf/251 ... C7102C.pdf
ale nie mogę zleźć datasheet...
Chyba najlepiej odłożyć go tymczasem na półkę i zamówić kolejny.
Pewnie układy wkrótce pojawią się na ali i dokumentacja jakaś.

Pozdrawiam
jurek

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 15 kwie 2019, 14:17
autor: jerrylu
Sorry, że pod swoim postem ;)
Fotka okolic...
Still002.jpg

Re: Sonoff czyli namiastka SMART HOME

: 15 kwie 2019, 14:52
autor: morf
Dzięki śliczne!
Faktycznie jakaś egzotyka. Musze prześledzić co mogłoby być przyczyną