Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Wszelka okazjonalna pomoc i wsparcie. Zbiórki, projekty i wydruki pomocowe, itp. Wszystko dotyczące sytuacji których nikt nie chciał a niektórzy doświadczają.
Problem z drukarką? - to NIE tutaj.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: mcxmcx »

Niby 28mm3, ale na spokojnie możesz przy pla dać 18-20.

PETG oczywiście mniej.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: Jarewa »

A ile ma przy TPU? 20D.
procesor82

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: procesor82 »

Więc tak sprawdzone wszystkie zębatki tasmy ślizgi pidy i kalibracje qgl. nie mam pomysłu co dalej by sięgała posów powyżej 200mm i acceleracje powyzej 4000 bez przesuwania warstwy.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: majek »

Jak się przesuwa i wszystko mechanicznie sprawdziłeś, to znaczy że silnik gubi kroki, a dzieje się to w kilku przypadkach:
- prąd za mały
- silnik za gorący (słabną magnesy z temperaturą)
- niewłaściwy tryb pracy TMC lub źle dobrane przejście między StealthChop a SpreadCycle
Zakładając, że silniki są odpowiednio dobrane do maszyny i nie przegięło się z akceleracją.

Jeżeli przesunięcie występuje dopiero jak się silniki nagrzeją, to trzeba im obniżyć prąd albo dorobić chłodzenie. Obniżanie prądu pociąga za sobą większe prawdopodobieństwo, że będą gubić kroki, więc tu trzeba uważać. Jaki prąd masz ustawiony na silniki?
Robiłeś testy prędkości i akceleracji, żeby zobaczyć jakie są limity? Jakim napięciem zasilane są silniki?
procesor82

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: procesor82 »

Testy robiłem manualnie zwiększając parametry. Adxl nie robiłem, jak mam sprawdzić napięcia i prądy silnika moje to nema 17hs19-20044s1 paski gatsa itd to siboor proszę pokierować moimi niezdarnymi działaniami :)
Poniżej wydruk w abs
Załączniki
1695643114674.jpg
procesor82

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: procesor82 »

A nie najlepiej idzie mi pisanie postow z doświadczenia znam deczko podstaw elektroniki umiem miernikiem się posłużyć
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: Pjoter »

Polecam używanie znaków interpunkcyjnych:
procesor82 pisze: 25 wrz 2023, 17:16 A nie najlepiej idzie mi pisanie postow z doświadczenia znam deczko podstaw elektroniki umiem miernikiem się posłużyć
Można przerobić na:
A, nie najlepiej idzie mi pisanie postow z doświadczenia, znam deczko podstaw elektroniki, umiem miernikiem się posłużyć
A nie, najlepiej idzie mi pisanie postow, z doświadczenia znam deczko podstaw elektroniki umiem miernikiem się posłużyć
A nie najlepiej, idzie mi pisanie postow, z doświadczenia znam deczko, podstaw elektroniki umiem miernikiem się posłużyć
Fajne konstrukcje to także kropki

viewtopic.php?t=5
2.3.1.a Wypowiedzi zamieszczane na forum powinny być napisane starannie, w sposób czytelny i zrozumiały, zgodnie z zasadami polskiej ortografii i interpunkcji
Artu, etet100, cieplok, Rozarh
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
procesor82

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: procesor82 »

Wynikiem przesuwania są przegrzewające się silniki prąd jest na 1.1A w testach na 50 razy przy acceleracji 5000 i velocity 500 przechodzi ale wydruki juz nie. Przy acceleracji 4000 i velocity 300 największe posuwy w slicerze to 200 potem po 20 min przesuwa warstwę. Paski na 110 hz. Macie jakies propozycje jak schłodzić przy zamkniętej obudowie czy ogniwko peltiera czy cos innego prosze doradzic ?
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: majek »

Można próbować radiator+wentylator, ale najpewniej będzie pójść w chłodzenie wodne. Są tanie bloki 40x40mm - w sam raz do silników. Chyba, że kasa się nie liczy, to są dedykowane do silników: https://www.aliexpress.com/item/1005005773478512.html
A jak już pójdziesz w wodne, to też można zainwestować w hotend z takim chłodzeniem.
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 7
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Rozwiązania i problemy przy budowie siboor Voron 2.4 350

Post autor: konradsdev1 »

Najprościej i chyba najtaniej będzie wymienić dwa silniki od osi XY na porządniejsze LDO-42STH48-2004AC.
Mają podany prąd na fazę 2A i temperaturę pracy do 130°.

@procesor82 sprawdzałeś czy tak samo jest przy słabiej naciągniętych paskach?
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc i wsparcie”