Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: roman »

Wentylatorek czy inne 3-party components to się może zje*ać, nikt mu nie broni, ale na uj oni dają to na tych 4-wires połączeniach, skoro i tak nie biorą pod uwagę feedbacku to nie wiem... Myślałem, że właśnie o to chodzi w tych "cztero-żylnych" połączeniach, by wykrywać błędne zachowanie wentylatorka, ale ja to się najwyraźniej nie znam....

Pisz do nich, zakładaj ticketa, wysyłaj logi, zdjęcia, itp. przecież to na gwarancji, powinni Ci dać jakiś voucher do sklepu, czy coś.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 800
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 453

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: majek »

roman pisze: 17 wrz 2023, 20:08 Wentylatorek czy inne 3-party components to się może zje*ać, nikt mu nie broni, ale na uj oni dają to na tych 4-wires połączeniach, skoro i tak nie biorą pod uwagę feedbacku to nie wiem... Myślałem, że właśnie o to chodzi w tych "cztero-żylnych" połączeniach, by wykrywać błędne zachowanie wentylatorka, ale ja to się najwyraźniej nie znam....
Jak wzięli 4 żyłowy, to znaczy, że chcieli sterować 'normalnie' pwm-em. A że nie biorą po uwagę wyjścia tacho :unknown:
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 8
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: Trolinka »

Expected Life 50000 hrs at 40℃
Długowieczny ten fan ma być :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1621
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 372

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: Jarewa »

No tak tylko w 40stC co jest mało prawdopodobne by takie były temperatury koło tego radiatora, wiec życie wentylatora może drastycznie spaść przy 60stC o dobre nawet dwa zera.
freitag
Postów w temacie: 7
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Bambu lab X1CC Co mogłem zepsuć ?

Post autor: freitag »

Cześć,
Szkoda zachodu, Ja nie znam angielskiego, więc ciężko by było mi pisywać z serwisem o co kaman. A używanie trlanslatora do takich celów to raczej, kiepski pomysł. Wiem bo używam do tłumaczenia komunikatów... i gdyby nie to że, zbudowałem i użytkowałem poprzednią drukarynkę to za cholerę nie domyślił bym się połowy z nich :unknown: . Wentylatorek mógł się trafić gorszej jakości. Choć uważam że kamera zasłaniająca właśnie najbardziej newralgiczne miejsce, czyli dolną część wentylatora uważam za kiepski pomysł... choć i tak pół roku zasuwał więc nie ma co narzekać. Zwłaszcza że sporo było drukowane z ABS-u bo wykańczałem stare zapasy. Jeśli chodzi o upusty w ich sklepie... to z chęcią przytulił bym kod rabatowy na drugi AMS. Już ktoś wrzucał na forum, ale się nie załapałem. Więc gdyby ktoś miał a nie będzie korzystał to przytulę i stawiam :piwo: .
pozdrawiam Irek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”