Podłączenie Sonic pad do ender 3 S1 pro- spalone gniazdo USB C

Jakość druku Cię nie zadowala?
mflash
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2023, 23:21

Podłączenie Sonic pad do ender 3 S1 pro- spalone gniazdo USB C

Post autor: mflash »

Witam, dziś chciałem podłączyć i skonfigurować z moją drukarka Sonic Pad. Mam drukarkę Ender E S1 pro.
Po spięciu kabla USB micro z adapterem na USB C podłączyłem do portu C w drukarce. Drugi koniec kabla nie był wetknięty do Sonic Pada. Po podłączeniu poszedł dym, smród z gniazda USB C Wyjáąem szybko USB.
Drukarka pracuje ale Sonic pad już nie mogę podłączyć. Jest lipa.

Ja sądzę, że to wina adaptera który podłączyłem do kabla a następnie do drukarki. Adapter i kabel był częścią zestawu Sonic pad.

Czy spotkaliście się z takim problemem .?

Jak sądzicie creality uzna moja reklamację w tym zakresie?


Płyta główna kosztuje 50 dolarów. No i trzeba ją wymienić, żeby korzystać z drukarki połączonej z Sonic pad. Choć jest jeszcze opcja, że wlutuje nowe gniazdo USB i spróbuję połączyć Sonic pada do drukarki. Ale to już ryzyko.
Nadmiernie, że zapoznałem się z instrukcją podłączenia przed tym "zabiegiem".

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc z Waszej strony.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Podłączenie Sonic pad do ender 3 S1 pro- spalone gniazdo USB C

Post autor: Abys »

Na razie niczego nie wymieniaj, napisz do nich i opisz całą sytuację dokładnie albo na schemacie im narysuj połączenia które zrobiłeś.
Jeżeli wszystko podłączyłeś poprawnie to powinni uwzględnić taką usterkę i zrekompensować jakoś, po jakim czasie to było od zakupu?
Spróbuj pierw do nich napisać a potem najwyżej się zastanowisz czy lutować czy nie.
mflash
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
mflash
Postów w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2023, 23:21

Re: Podłączenie Sonic pad do ender 3 S1 pro- spalone gniazdo USB C

Post autor: mflash »

Tak zrobię jak podpowiadasz. Oczywiście że zrobiłem to tak jak opisałem. Bez kombinacji. Podejrzewam, że to adapter zrobił zwarcie. Zrobię kilka fotek i narysuje go robiłem krok po kroku.
Drukarka ma dwa tygodnie. Zostałem zachęcony żeby kupić Sonic pada więc kupiłem. Więc nigdzie mojego błędu nie było.
Najlepsza opcja, że y mi wysłali płytę główną do podmiany. To zrobię sam bez pomocy serwisu.
Jedyne co to żeby wiedzieli, i mi nie zabrali gwarancji.

Za wymianę USB C powiedział mi serwisie 100zl,

Chyba go pogięło. Już nie wiedzą ile kasy brać. Gdybym miał hota to bym to sam zrobił. Bo na tym się znam, tylko nie mam lutownicy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”