Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 3
Posty: 1436
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 372

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: cyfron »

Do ASA:
- musi być przygotowana na rozgrzanie dyszy powyżej 250stC, czyli gardziel allmetal + porządne chłodzenie hotendu
- musi mieć możliwość rozgrzania stołu do min 100stC
- wskazana komora, ale to można ogarnąć samemu jako DIY, niskie i nie za duże powierzchniowo elementy do ok 20mm wysokości można próbować wydrukować bez komory.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: Igor »

O akcesoria foto się nie martw. Większość z czarnego PETG a jeśli ma w środku być matowe (tuby na obiektyw, "skaner" do negatywów) to masz do wyboru PLA Matte (trudne, nie na pozątek), malowanie lakierem do wyczernień foto, wkładkę z czarnego papieru, wkładkę wydrukowaną mocno niedogrzanym czarnym PLA (matowieje). Masę akcesoriów foto wykonałem, łacznie z przewijarką do filmów, koreksem na wielkoformatowe błony i mocowaniami obiektywów w Pentaksie i redukcjami do mocowania Canonów na teleskop. PETG w tym wypadku wystarcza, jak pisał Cyfron z ASA nawet bez komory to wykonasz przy około 240*C, tylko trzeba wysoki skirt wokół przedmiotu robić. Slicer generuje wokół przedmiotu "parawanik" przeciw przeciągom, dla małych części potrafi wystarczyć. Ender z hotendem all metal (pasuje 1:1 w miejsce oryginału) i z przeróbką na direct (ale t w drugiej kolejności ogarniesz jeśli kupisz z bowdenem) - taki mam i da radę te wszystkie rzeczy zrobić.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Wlodek68
Postów w temacie: 14
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2023, 08:29
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 5

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: Wlodek68 »

Witam. No i mam - zamówiona dzisiaj dotarła - Ender 3 ver 3 SE - bez specjalnych ustawień, wydruk dwóch płytek do kasety powiększalnika Krokus 67.Filament DD 1,75, ciemno szary. Druk wyszedł całkiem ładny.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: Pjoter »

A czy zrobiłbyś nowyxtematci opisal maszyne? Bo na forum jeszcze nie było okazji by zobaczyć z bliska jak to wygląda:D
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Wlodek68
Postów w temacie: 14
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2023, 08:29
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 5

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: Wlodek68 »

OK. Tylko co ma być - w punktach - dzisiaj wydrukowałem cztery płytki do ramki powiększalnika, wydruk bardzo ładny, bez specjalnych ustawie, tylko program Creality Print, bo on widzi moją drukarkę, Cure nie widzi, żadnych nitek, czy innych błędów, po dzisiejszym dniu jestem zadowolony, teraz trochę ochłonąć i przejść na wyższy poziom. Projekty robiłem w TunkerCad, ale dla mnie ma on wadę, można centrować obiekty, ale nie podaje wymiarów między ściankami, tylko wymiary zewnętrzne, albo ja jeszcze nie umiem. Co jedno mogę powiedzieć o tej drukarce, to że dokręcałem 90% wszystkich śrub, bo były luźne, na wierzchu i pod spodem, łącznie ze śrubkami kabli w zasilaczu, wszystko było nie dokręcone.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: Andrzej_W »

To jeszcze kątownik i miarka posprawdzaj przekątne i kąty :D
Jak to Cura nie widzi drukarki? Podłączasz za pomocą przewodu usb? Czy nie ma w nim do wyboru twojej drukarki?
Możesz sobie pozmieniać uatawienia już innego enderka aby pasował pod twojego.
Awatar użytkownika
Wlodek68
Postów w temacie: 14
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2023, 08:29
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 5

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: Wlodek68 »

Nie ma w Cure mojej drukarki. To może później - trzeba wiedzieć co zmieniać, dopiero mam drukarkę od dzisiaj.Jaki jest prosty program do tworzenia modeli 3d ?
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: bukszpryt »

Polecam Fusion360. Prostym bym go nie nazwał, bo ma w sobie chyba wszystko, ale jest raczej prosty w obsłudze. Plusem też jest fakt, że można na YT znaleźć mnóstwo filmów pokazujących różne nieoczywiste rozwiązania.
Program jest darmowy dla hobbystów.
Awatar użytkownika
Raven
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 19 cze 2020, 14:01
Drukarka: Sovol SV06
x 59

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: Raven »

Do prostych modeli wystarczy Tinkercad, ale potem przyda się ogarnąć coś bardziej "dojrzałego
Awatar użytkownika
Wlodek68
Postów w temacie: 14
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2023, 08:29
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 5

Re: Jaka drukarka 3D do kwoty 2000zł

Post autor: Wlodek68 »

No właśnie - w TinkerCAD - potrzebuję aby z sześcianu zrobić przednią i tylną ścianę w postaci trapezu, pozostałe bez zmian, nie potrafię albo niema takiej możliwości, brakuje mnie możliwość zmiany kształtów istniejących modeli oraz pokazywanie wymiarów nie tylko zewnętrznych ale te wewnątrz, np. robię otwór w bryle, to chciałbym widzieć jego położenie i ustawić np. centralnie do wszystkich boków, tego mnie brakuje w tym programie. Ale jaki inny, też mniej wymagający na początek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”