Tronxy X5SA

Jakość druku Cię nie zadowala?
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Tronxy X5SA

Post autor: Sobek4 »

Witajcie serdecznie , Dostałem od ojca drukarkę jak w temacie , Ojciec kupił ja około rok temu coś namajstrował i trzeba było skompilować nowy fw. Robił to człowiek który się ogłasza na alledrogo. Ojciec wgrał wszystko jak trzeba i w związku z tym że nie potrafił sie tym obsługiwać odstawił i stała jakiś czas. Wczoraj ją od ojca odebrałem bo potrzebowałem sobie wydrukować kilka mocowań do anteny ukf. Po podłączeniu , skalibrowaniu stołu i całej procedurze okazało się że wyskakuje błąd MINTEMP:STÓŁ . W menu drukarki na czujniku pokazuje -14 . Czy po wgraniu nowego fw trzeba coś w drukarce ustawić żeby do zadziałało ? Termisor raczej ok , podłączyłem 2 termik i pokazuje tą samą temp. Po ustawieniu temp podgrzewania stołu słychać kilkukrotnie pykanie w tym czarnym pudełku obok zasilacza i wyskakuje błąd. Ktoś miał może do czynienia z takim zjawiskiem ? Serdecznie pozdrawiam Sebastian
Załączniki
20230923_095943.jpg
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1628
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 375

Re: Tronxy X5SA

Post autor: Jarewa »

Musisz nowy FW wgrać skompilować, chyba że poszukaj gotowca skoro nie było nic dokładane ani grzebane mocno to pewnie na gihubie znajdziesz.

Choć jeszcze jest druga opcja że było grzebane mocno i uwalone zostało wejście analogowe. Wtedy też mimo dobrego FW będzie taki błąd.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3241
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Tronxy X5SA

Post autor: morf »

A może lepiej wgrać orginalny znaczy się stockowy firmware?
No chyba że konfiguracja hw została zmieniona...
Done is better than perfect.
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Re: Tronxy X5SA

Post autor: Sobek4 »

A więc , nie dawało mi spokoju i rozkręciłem ją , w sensie obudowę aby dostać się do płyty , okazało się że czujnik temp podłączony był pod wyjście fan a wentylator pod czujnik. Zamieniłem i wszystko działa, co do oryginalnego fw to nie mam pojęcia skąd to pobrać ,ojciec mówił że niby to kłopot jest z wgraniem oryginału. ja dopiero co raczkuję w tym temacie wiec proszę mi wybaczyć . Próbny druk zrobiony i odkleja się od stołu , muszę się jeszcze sporo nauczyć .
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Re: Tronxy X5SA

Post autor: Sobek4 »

Ok coś tam do druku dałem ale ogólnie tragedia. Chyba jednak będę musiał załadować oryginalny fw bo być może kompilator coś sknocił.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3241
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Tronxy X5SA

Post autor: morf »

Done is better than perfect.
Marek543
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2023, 19:55

Re: Tronxy X5SA

Post autor: Marek543 »

Oczywiście,że zawsze lepiej z oryginalnym
https://trigodi.com/ Moja ulubiona strona
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 800
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 453

Re: Tronxy X5SA

Post autor: majek »

Jak drukuje i 'jest tragedia', to najczęściej nie jest to wina firmware, ale jego ustawienia lub braku doświadczenia drukarza.
Jeżeli działa, errorami nie sypie, to ja bym zostawił ten firmware.
Jeżeli wgrasz oryginalny, a drukarka była modyfikowana, to może się okazać, że przestanie działać.

Jak wrzucisz zdjęcia drukarki i tego co ona wypluwa, to będzie można ewentualnie powiedzieć coś więcej.
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Re: Tronxy X5SA

Post autor: Sobek4 »

A więc okazało się że ojciec odłączył oś Y od płyty i działy się cyrki. Podłączyłem i teraz po niby wypoziomowaniu stołu i drukowaniu jest kicha , kicha w sensie że dysza jest nad stołem około 5 mm , co za tym idzie podczas drukowania robi się bałagan.
Sobek4
Postów w temacie: 11
Posty: 26
Rejestracja: 23 wrz 2023, 11:10

Re: Tronxy X5SA

Post autor: Sobek4 »

Mam kolejne zapytanie , pobrałem plik stl dokładnie ten https://remoteqth.com/3d-vhf-ant-insulator.php . Wybrałem rozmiar 6 . W pliku cura ustawiłem model drukarki i zrobiłem slice. Plik wgrałem na karte i drukuję , ale to co się drukuje jest 3 razy mniejsze jak powinno być. Straszne te początki mojego drukowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”