kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
piterw
Postów w temacie: 10
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2020, 15:06
x 2

kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: piterw »

Cześć,
Pytanie może dziwne ale wynika trochę z lenistwa bo handlarz ze mnie słaby, wolę sobie pomajstrować w tym czasie. Do rzeczy. Co robicie z częściami po aktualizacji drukarek i wszelkich zmianach? Zrobiłem kilka dni temu aktualizację mk3s+ do mk4 i znów mi kupa klamotów została. Realnie to mam tego już tyle że kończą mi się możliwości magazynowania. Puszczacie to w świat czy może jakieś pomysły na wykorzystanie? W przypadku ostatniej aktualizacji to prawie cała druga drukarka w częściach zostaje, tylko ramy i prowadnic brakuje..
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8957
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5875
Kontakt:

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: dziobu »

Chcesz grzebać - zostaw, nie chcesz - spuść.
Ewentualnie zostaw sobie jakiś minimalny zestaw serwisowy żebyś nie musiał zabawiać jakiegoś złącza, zębatki czy dyszy jak Twoje padną.

Jak nie jesteś pewien a lubisz grzebać to kup sobie za bezcen (blakfrajdej niebawem) jakiegoś chińczyka i go tuninguj skoro masz czym.
piterw
Postów w temacie: 10
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2020, 15:06
x 2

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: piterw »

Chińczyki to ja już dawno sprzedałem, te po tuningu też, ostatniego nawet na tym forum i nie planuję do tego wracać, szkoda czasu jak się dużo drukuje. Mam prusy i bambu. Na zestaw serwisowy to się nie nadaje, bo w większości nie jest kompatybilne ze sprzętem który obecnie mam. Ewentualnie jako chwilowy zapas dla drugiej prusy. Poza tym jak pisałem tego już jest za dużo. Raczej się zastanawiam czy czegoś ciekawego nie ulepić zamiast bujać się po portalach aukcyjnych z każdym silniczkiem i tu pomysłu mi brakuje. CNC, laser i inne duperele tego typu też w warsztacie już mam i jestem z nich zadowolony, więc pojęcia nie mam co z tym zrobić.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 5
Posty: 349
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: Fest »

Jeśli to są klamoty po aktualizacji, to raczej nie są to części pierwszego sortu. Oddaj jakiemuś młodemu majsterkowiczów bez kasy.

Tylko skąd teraz takiego wziąć.
piterw
Postów w temacie: 10
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2020, 15:06
x 2

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: piterw »

Wierz mi są pierwszego sortu, u mnie nie ma lipy, tandety i zużytych części nie trzymam tylko wyrzucam. Zresztą jedna osoba z forum wczoraj poprosiła o skompletowanie zestawu do aktualizacji starszej Prusy, jak otrzyma to może oceni, a mi to też w sumie pasuje bo chyba w dobre ręce drukarza idzie ;)
Adinfo
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: sagittario »

A co masz na stanie? Napisz to rynek zweryfikuje :D
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2423
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: Artu »

piterw pisze: 27 wrz 2023, 08:43 Wierz mi są pierwszego sortu...
Zrób fotki zbiorowe, wystaw na giełdzie, i może coś ktoś z tego wyłuska dla siebie. Bo na razie piszesz o Yetti :rotfl:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
piterw
Postów w temacie: 10
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2020, 15:06
x 2

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: piterw »

I zaś schodzimy na poziom handlu, a ja pytałem czy są jakieś inne ciekawe opcje :)

Zdjęcia to mogę wrzucić paczki aktualizacyjnej dla kolegi (chociaż g* widać w tych workach), co do reszty to wszystko jest też posegregowane w woreczkach, poukładane w kartonach, nie poświęcę 2-3 godzin na latanie na poddasze, rozpakowywanie, robienie zdjęć i pakowanie ponownie, nie mam na to czasu. Pod ręką mam jedynie zdjęcie wspomnianego pakietu do aktualizacji, silników i wyświetlacza, bo kilka osób się odezwało że coś takiego potrzebuje w kontekście Prusa.
IMG_20230926_191951.jpg
IMG_20230926_192016.jpg
IMG_20230926_193918.jpg
IMG_20230926_192719.jpg
IMG_20230927_003837 (1).jpg
IMG_20230926_215307.jpg
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 336
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: sagittario »

Silników za free pewnie nie oddasz? :D
piterw
Postów w temacie: 10
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2020, 15:06
x 2

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: piterw »

za darmo to zawsze dobra cena ale lepiej brzmi 50% ceny na prusa (https://www.prusa3d.com/product/stepper ... 5-s-mk2-s/) plus koszt paczkomatu/kuriera ale to się musisz pospieszyć bo zdjęcie robiłem już na zapytanie wczoraj, mi obojętne komu to wyślę jeśli ma się komuś przydać, kto pierwszy ten lepszy. Jak chcesz to napisz na priv to ustalimy co i jak. Zresztą jak się MK4 z input shaper sprawdzi to będę miał kolejny zestaw do oddania, tylko tamte będą mocniej zużyte bo z podstawowej, starszej drukarki będą, ta jest zapasowa i do sprawdzania aktualizacji, mmu i innych bzdur.

wątek handlowy poza giełdą wyszedł, a jako tylko czytacz tego forum od lat bez reputacji zaraz bana dostanę za niestosowanie się do regulaminu :)
morf
Zablokowany

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”