kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 5
Posty: 349
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: Fest »

piterw pisze: 27 wrz 2023, 10:14

wątek handlowy poza giełdą wyszedł, a jako tylko czytacz tego forum od lat bez reputacji zaraz bana dostanę za niestosowanie się do regulaminu :)
Skoro ma tu być porządek, to jestem jak najbardziej za. Do sprzedawania dla czytaczy są portale aukcyjne.
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 368
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 103

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: mpk »

z tego, co widzę na tych zdjęciach, to dokupujesz stół, ramę, pręty i zasilacz i za ~600zł masz kolejną prusę. nad czym tu się zastanawiać? ;)
piterw
Postów w temacie: 10
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2020, 15:06
x 2

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: piterw »

mpk pisze: 27 wrz 2023, 15:14 z tego, co widzę na tych zdjęciach, to dokupujesz stół, ramę, pręty i zasilacz i za ~600zł masz kolejną prusę. nad czym tu się zastanawiać? ;)
No właśnie nie mam miejsca ani potrzeby na kolejną i przychodzą mi głupoty do głowy :D
mpk
Postów w temacie: 2
Posty: 368
Rejestracja: 27 lis 2019, 00:01
x 103

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: mpk »

Też nie miałem, więc ostatnia stoi w salonie... Trudno, co zrobić;)
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 799
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 453

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: majek »

Może zrób mini produkcję filamentu z butelek PET - akurat silnik, hotend, stara elektronika się zutylizują.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=1yIe1Pp_Nrg
Adinfo
piterw
Postów w temacie: 10
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2020, 15:06
x 2

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: piterw »

Widziałem ten filmik Stefana, kiedyś też o tym myślałem do jakichś wydruków prototypowych ale jakoś brakuje mi wiary w jakość tego filamentu. Inna sprawa że co butelka to inny skład i pewnie trzeba kombinować z ustawieniami. O ile to nie będzie zatykać dyszy. Tak czy inaczej pomysł doceniam.
bukszpryt
Postów w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: bukszpryt »

Jak dla mnie to raczej ciekawostka, a nie coś, co ma jakikolwiek sens. Butelkę trzeba umyć, jeżeli ma jak na nagraniu żebrowanie, to je usunąć, odciąć spód. Uzyskany filament jest w krótkich odcinkach, więc nadaje się tylko do bardzo małych elementów albo trzeba go często zmieniać podczas druku.

Z kilkulitrowej bańki ważącej ~80g odzyskał ~30g filamentu. Na kilogramową szpulę potrzeba będzie ponad 30 takich butelek. Więcej tu zachodu niż materiału do wykorzystania. Mogłoby to mieć sens gdzieś na końcu świata, gdzie prąd jest darmowy przez lewe podpięcie się do słupa, a robocizna warta jest garść ryżu.
mpk
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1615
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 371

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: Jarewa »

Filament można łączyć wiec wcale nie tylko małe elementy drukować. Po drugie butelki można mieć za darmo ze śmietnika :P myślę że maszyna jest wstanie w h przerobić 1kg a to raptem w kosztach 1zł. Teraz porównując ile kosztuje pet najtańszy 60zł 1kg myślę że gra warta świeczki bo można sporo zaoszczędzić a nie każdego stać wydawać na większe ilości filanamentu.
Adinfo
piterw
Postów w temacie: 10
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2020, 15:06
x 2

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: piterw »

u mnie chyba lepiej by się sprawdziło odzyskiwanie z prototypów, mielenie i jako granulat albo pakowanie od razu w drukarkę (też coś podobnego widziałem) albo robienie filamentu, przynajmniej mogę uzyskać mniej więcej podobną jakość i odpowiednią długość. Tyle że ta zabawa będzie kosztować, a skoro materiał i tak idzie w całości w koszty to w sumie raczej nieopłacalna zabawa..
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 5
Posty: 349
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: kupa klamotów po aktualizacji drukarek

Post autor: Fest »

Godzina pracy po obecnych stawkach, to około 40 zł i to są minimalne koszty pracy dla osób z minimalnymi kwalifikacjami uzysk żaden.

Przepraszam, za malkontent mode, ale wszak koledze nie chce się zdjeć robić, wystawiać. Za to chwali się że ma najlepsze i jemu wsio rawno kto kupi i skorzysta. A już coś tam sprzedał. To strzępienie jęzora, bo chodzi o to by zbyć jak najlepiej stosując chłyt matietandody.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2023, 21:52 przez Fest, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”