Zhakowane konto na Fb

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 3
Posty: 618
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Zhakowane konto na Fb

Post autor: malyhenio1 »

Witam, miał ktoś taki przypadek.
Moja żona miała włamanie na konto Fb.
Nigdzie ni mogę znaleźć jak to odzyskać, podobno trzeba skan dowodu wysłać, ale gdzie nie mam żadnego adresu mailowego gdzie to wysłać. :shout:
Ilona S.
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Zhakowane konto na Fb

Post autor: konradsdev1 »

Tu masz opisane https://www.facebook.com/help/105487009541643
Wejdź na https://www.facebook.com/login/identify i tam powinna być opcja resetowania hasła.
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Zhakowane konto na Fb

Post autor: PrzemoS »

Polecam na przyszłość ustawić sobie dwuetapowa weryfikacje konta + aplikacja uwierzytelniająca do logowania.
Adinfo, WillingMagic
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 3
Posty: 618
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Zhakowane konto na Fb

Post autor: malyhenio1 »

Mądry Polak po szkodzie.
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Zhakowane konto na Fb

Post autor: PrzemoS »

Nie wiem jak inni robią ale ja wszystkie konta mam z weryfikacja dwuetapową (tel +apka) do tego nie trzymam i nie synchronizuje haseł na gmaila. Co najważniejsze nie wchodzę w jakieś linki od znajomych które są dziwne bądź w linki gdzie proszą o wysłanie kasy na messanger bo często, gęsto jest tak,ze włamią się komuś na fb i wysyłają do wszystkich wiadomość o poratowanie bo nie mają za co żyć, bądź wiadomości z linkiem cyt. patrz to twoje zdjęcie co tutaj robisz? i boooom. Chociaż co dalej się dzieje jeśli kliknie się na taki link? sam nie wiem ale wole nie ryzykować :)
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Zhakowane konto na Fb

Post autor: dziobu »

Można też prościej - nie mieć fejsbuka... :P
Andrzej_W, PrzemoS, sagittario, aaannnd, frycol, @GUTEK@, obrms, szpiglasowy, WillingMagic, Darkman
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 3
Posty: 618
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Zhakowane konto na Fb

Post autor: malyhenio1 »

Wytłumacz to kobiecie ( szczupły jestem obiad chce mieć) ha ha
@GUTEK@, JGFTW, dziobu
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: Zhakowane konto na Fb

Post autor: Adinfo »

Parę lat temu przez to, że oszust przejął komuś konto na FB (nie miał włączonej dwuetapowej weryfikacji hasła), do tego na mailu też nie miał ustawionego rozsądnego hasła -> przejmując maila -> przejął też FB i na OLX robił przekręty na rzecz posiadacza maila i konta FB podpiętego pod niego. Nabił sporo kasy i go nie złapali - mógłbym dużo o tym opowiadać, do dzisiaj sprawy nie udało się załatwić, została umorzona, mimo, że oszust jeszcze parę razy pokazywał się na OLX i wystawiał prawie identyczne ogłoszenia co wcześniej. Jak coś kupujecie i ta sama osoba odpisuje Wam przez FB bo konto długo istnieje, nie znaczy to wcale, że to jest właściciel konta i że on z Wami pisze.

Napisz na priv malyhenio1 to może coś podpowiem.

To że konto na FB ktoś ciachnął może wskazywać, że skrzynkę e-mail też - czym prędzej na innym komputerze zmienić hasło do maila (na pewno nie na tym, którego się używa bo może mieć jakiegoś loggera lub inny syf podłożony przez hackiera -> telefon wypadało by też sprawdzić pod względem bezpieczeństwa - najlepiej zresetować cały do fabrycznych ustawień).
PrzemoS
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 634
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: Zhakowane konto na Fb

Post autor: Rozarh »

Moja znajoma miała dość popularne konto na FB - jakieś szydełkowanie czy cóś. No i oczywiście "dla bezpieczeństwa" konto stało na mailu z Google, którego nie używała. "Dla telefonu" miała inne konto na Gmailu...
No i Google zobaczyło nieużywane konto i zamknęli... Ktoś to obczaił i albo odzyskał dostęp do tego konta albo założył nowe konto z tą samą nazwą. To wystarczyło, żeby przechwycić jej to konto na FB :)
Podobno wystarczy, że jak kilku znajomych z FB wskaże, że jest się tą osobą od tego konta to FB je przywraca - jakoś to tak było, ale samemu nie próbowałem.
Adinfo
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Ilona S.
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2024, 19:22

Re: Zhakowane konto na Fb

Post autor: Ilona S. »

Kochani, czy ktoś wie, jak można odzyskać zhakowane konto na Facebooku?? Od wczoraj ktoś przejął moje konto. Nie wiem, jak i co zrobić, by je odzyskać 😢 Może mi ktoś pomóc??? Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”