Ciekawie zapowiadający się hotend w niezłej cenie.

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Ciekawie zapowiadający się hotend w niezłej cenie.

Post autor: Fest »

https://pl.aliexpress.com/item/10050059 ... nav-review

A co to będzie się okaże jak przyjedzie.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Ciekawie zapowiadający się hotend w niezłej cenie.

Post autor: majek »

Oni mają różne dziwne wynalazki, widać że sami kombinują, ale niestety nie zawsze im wychodzi.

Zaczęło się od tego: viewtopic.php?p=123128#p123128
Później pewnie ktoś ich podkablował do Slice Engineering, że wykorzystują patent z oddzieleniem radiatora od bloku przez śrubki/dystanse.
No to wypuścili to samo, ale ten ring stalowy był przykręcony bezpośrednio do zewnętrznego radiatora - ludzie się skarżyli, że zewnętrzny jest gorący, co jest oczywiste w takim układzie.
No to widzę, że wypuścili kolejną mutację, bo teraz tytan wkręcasz w grzałkę, więc połowa wysokości grzałki słabo grzeje filament. Dodatkowo ten mini radiatorek też jest bez sensu, bo rurka najpierw się łączy z dużym radiatorem. Cały sens tych małych radiatorków jest jak rurka na filament jest całkowicie oddzielona od mocowania bloku, a tu wyszło w sumie nie wiadomo co :unknown:

Tu masz tanie i nieprzekombinowane CHC: https://www.aliexpress.com/item/1005005180346384.html (można kupić nawet taniej, ale tu kupowałem).
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Ciekawie zapowiadający się hotend w niezłej cenie.

Post autor: Fest »

Ja potrzebuję montaż pod ministealthburner, więc zdecydowałem się na taki. Jeśli mają heatbrake z tym ichnim stopem tytanu, to ten mały miedziany radiatorem jest aż za duży. Pisałem już na czacie, że sprawdzałem na podobnym heatbraku blok miedziany bez wkręconego radiatora I przy 200 st spokojnie trzymałem za heatbrake palcami.
piterw
Postów w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2020, 15:06
x 2

Re: Ciekawie zapowiadający się hotend w niezłej cenie.

Post autor: piterw »

Kolejny klon v6 z grzałką schowaną w ceramiczny izolator, reszta jakoś mnie nie przekonuje. Co w nim interesującego bom szczerze ciekaw, że jak ceramiczną skarpetę na blok grzewczy nawleką to się magicznie przepływ poprawi? Nawet jak się poprawi to pozostałe inne ograniczenia drukarki nie pozwolą znacząco zwiększyć prędkości druku.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Ciekawie zapowiadający się hotend w niezłej cenie.

Post autor: majek »

piterw pisze: 02 paź 2023, 17:43 Co w nim interesującego bom szczerze ciekaw, że jak ceramiczną skarpetę na blok grzewczy nawleką to się magicznie przepływ poprawi?
Nie, ten wynalazek jest po prostu mniejszy, szybciej się nagrzewa i ma mniejszą pojemność cieplną. Można szybciej zareagować na zmiany w przepływie i to chyba tyle. No i grzeje na około, a nie z jednej strony. Natomiast mimo mniejszych wymiarów, to nie jest lżejszy, bo grzałka jest na miedzianym rdzeniu i to waży porównywalnie do większego aluminiowego bloku z grzałką.
Mi pasuje ze względu na wymiary.

Natomiast na sam przepływ większy wpływ ma zazwyczaj zastosowanie heatbreak-a z miedzią od strony grzałki (bi-metal), co wydłuża strefę gorącą. Wsadzenie za to tytanowego robi, że grzeje filament sama dysza, więc maksymalny przepływ jest mniejszy.
No i dysza. Czyli dwa elementy, które mają styk z filamentem i powinny (lub nie) transferować ciepło od grzałki.
Fest pisze: 02 paź 2023, 17:39 Ja potrzebuję montaż pod ministealthburner, więc zdecydowałem się na taki. Jeśli mają heatbrake z tym ichnim stopem tytanu, to ten mały miedziany radiatorem jest aż za duży. Pisałem już na czacie, że sprawdzałem na podobnym heatbraku blok miedziany bez wkręconego radiatora I przy 200 st spokojnie trzymałem za heatbrake palcami.
Tak rozwiązali problem za dużo nagrzewającego się radiatora. Ale założę się, że maksymalny przepływ w stosunku do starej wersji jest o wiele mniejszy.
Adinfo, Fest, piterw
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Ciekawie zapowiadający się hotend w niezłej cenie.

Post autor: Fest »

Oczywiście, że mniejszy, tylko o ile? Używam podobnego hotendu w sensie montażu rurki w bloku grzejnym i tam rurka tytanowa i tak jest do końca tej miedzianej końcówki. Pytanie ile się traci jeśli zamiast miedzi calość jest z tego dziwnego stopu.

Czy tu aby nie chodzi o to, że gra rolę jedynie mała powierzchnia przekroju 2mm rurki i dlatego nie ma dobrego transferu, a przy większej jest on większy.

Nie mam czasu tego zbadać, ale chętnie bym takie badanie zobaczył. Choć w zasadzie jak już hotend do mnie dotrze to będę mógl sobie to porównac bo będą dwie opcje na stole.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Ciekawie zapowiadający się hotend w niezłej cenie.

Post autor: Fest »

Oddałem. Kable grubaśne, termistor siedzi luźno jak mysz polna w dziurze. Rurka prowadząca miedziana. Jedynie waga, w konfiguracji pod Voron 0.2 wyszło 26 gram.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”