Klipper Pressure Advance

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
rafalpc2019

Klipper Pressure Advance

Post autor: rafalpc2019 »

Ok zrobiłem sobie kilka kalibracji na początku używania klippera:
PID
E-Steps
Extrusion Multiplier(Flow)

Wymiary kostki ze zmienionym flow 95% które trochę zaookrągliłem mają odchyłkę 0.02(20.02mm te zewnętrzne) czyli jest dobrze. Grubość ścian była 1.00mm czyli bardzo dobrze(dysza 0.5).

Pora na Pressure Advance.
Bowden. Zakres pomiarów 0-1. Podziałka 0.1mm
Wydruk wygląda tak:
2023-10-02-211703.jpg
2023-10-02-211721.jpg
2023-10-02-211742.jpg
2023-10-02-211808.jpg
Jak to wygląda dla was? Przy jakiej wartości dopieszczać?
Jest to PETG, czyli nie jest to zbytnio ułatwione:/
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 2
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Klipper Pressure Advance

Post autor: konradsdev1 »

Według mnie kalibracja Pressure advance lepiej wychodzi według tego poradnika https://www.klipper3d.org/Pressure_Advance.html
Na modelu square_tower.stl dobrze widać gdzie jest za mała a gdzie za duża wartość.
PrzemoS
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
rafalpc2019

Re: Klipper Pressure Advance

Post autor: rafalpc2019 »

Dzieki za pomoc....
rafalpc2019

Re: Klipper Pressure Advance

Post autor: rafalpc2019 »

konradsdev1 pisze: 02 paź 2023, 23:19 Według mnie kalibracja Pressure advance lepiej wychodzi według tego poradnika https://www.klipper3d.org/Pressure_Advance.html
Na modelu square_tower.stl dobrze widać gdzie jest za mała a gdzie za duża wartość.
No napewno co filament będę robić 14metrów 1:40 godziny wydruk co każdy filament. Zapomnij.
Trochę porażka nie sądzisz? Dodaj do tego jakieś inne pierdoły do sprawdzenia to ci wyjdzie że z 1 kilograma zostanie ci: NIC.
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Klipper Pressure Advance

Post autor: Mati »

Dlatego nie kupuje się badziewnych filamentów, których producenci nie są w stanie zapewnić ich powtarzalności. Dla markowego materiału kalibrację robisz raz, a potem tylko zakładasz kolejne rolki.
Lepiej raz poświęcić te 14m filamentu i 1:40 pracy drukarki na kalibrację i mieć kilogramy dobrych wydruków, niż nie robić tego i mieć tylko nieznacznie więcej takich sobie.
morf, konradsdev1, bukszpryt, Fest
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 2
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Klipper Pressure Advance

Post autor: konradsdev1 »

rafalpc2019 pisze: 03 paź 2023, 18:22 No napewno co filament będę robić 14metrów 1:40 godziny wydruk co każdy filament. Zapomnij.
Trochę porażka nie sądzisz? Dodaj do tego jakieś inne pierdoły do sprawdzenia to ci wyjdzie że z 1 kilograma zostanie ci: NIC.
Szkoda, że nawet nie chciało ci się przeczytać tego poradnika.
Jakbyś ustawił wszystko tak jak trzeba to wychodzi 8 metrów i 30 minut na cały obiekt.
square_tower.png
Przy kalibracji dla kolejnych filamentów nie trzeba zaczynać od wartości zero i robić całego wydruku aż do 1.
Ja dla nowego filamentu ustawiam wartość startową 0.015 i najczęściej mogę przerwać wydruk po 10 minutach bo już widać w którym miejscu jest dobra wartość.
bukszpryt, Fest, dziobu
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
rafalpc2019

Re: Klipper Pressure Advance

Post autor: rafalpc2019 »

Już ustawiłem za pomocą wcześniejszej metody, mój PA jest na tą chwilę dla PETG 7.5
Zrobiłem sobie gotowy gcode co drukuje w granicach 6-8, na przyszłość, to chwila moment(max 15 minut i niewiele filamentu).
Sprawdziłem dwa razy więc jest ok. Wykonałem testowy wydruk kostki i jest zajebiście(wymiary, rogi, sciany itp).

Już nie chce mi się jeszcze drukować innych, może następnym razem.
Dzięki za chęci może i wykonam sobie taki test jaki polecasz w moich granicach,
żeby już nie tracić za wiele czasu tak żeby sprawdzić jak to będzie wyglądało.

PS.
Wiesz może jak podłączyć MP6050 do arduino uno do klippera?(pod które piny)
Może wiesz jak skonfigurować I2C na PC z Ubuntu(na takim mam postawiony klipper).
rafalpc2019

Re: Klipper Pressure Advance

Post autor: rafalpc2019 »

Mati pisze: 03 paź 2023, 19:52 Dlatego nie kupuje się badziewnych filamentów, których producenci nie są w stanie zapewnić ich powtarzalności. Dla markowego materiału kalibrację robisz raz, a potem tylko zakładasz kolejne rolki.
Lepiej raz poświęcić te 14m filamentu i 1:40 pracy drukarki na kalibrację i mieć kilogramy dobrych wydruków, niż nie robić tego i mieć tylko nieznacznie więcej takich sobie.
Używam Nebula na tą chwilę, nie wiem czy to badziew, nie ma negatywnych opiniii i nie jest tani.
Co do wydruków to nie narzekam na jakość także polecam. Spokojnie się drukuje fajnie na 220C jak na PETG to niewiele.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”