Strona 1 z 1

NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 18:31
autor: Kopytko
https://www.aliexpress.com/item/3D-Prin ... 75728.html co tu się rozpisywać, cena niższa:)

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 18:38
autor: anraf1001
Testowałeś go Kopytko? Ciekawe jak z jakością wykonania.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 18:42
autor: Kopytko
Nie , dostałem ostatnio na maila ofertę z tego sklepu, ale zapomniałem o tym, przed chwila mi się przypomniało, Testować też nie bede :P Ale dodałem abyście wiedzieli ,ze jest takie cuś :)

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 18:44
autor: anraf1001
Teraz się zastanawiam czy ryzykować. Akurat potrzebuje 2 Titany, więc cena ok. 60zł jak najbardziej mi odpowiada. Pytanie jak z jakością :/

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 18:53
autor: dragonn
Ten już się znacznie różni od oryginalnego, duża zębatka jest inna i radełko 'prostsze' pewnie dlatego jest tańszy.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 19:41
autor: Berg
Jeszcze nie przetestowałem bo się pomyliłem i wziałem z głowicą i tym "patentem na dwa kolory" zamiast silnikiem. nie mam lekkiego silnika. Jednak jakość samego wykonania - super, nie wiem jak oryginał. ale nie ma tu co zrobić lepiej. Radełko w dotyku czuć że zrobione z czego lepszego niż nierdzewna, hartowane.
Nawet zapakowany w akie pudełeczko praktyczne.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 19:44
autor: dragonn
Ty masz chyba z trianglelabs czy jakoś tak? W tym link w pierwszym poście widać całkiem inne radełko, proste oraz zębatka jak dla mnie wygląda gorzej.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 19:45
autor: Berg
tak, jest inne, ja mam jak mówisz.
- i ta zaślepka do pracy w układzie Bowden jest aluminiowa nie plastikowa,
- łozyska są na stałe albo mocno wprasowane,
- radełko też jest wprasowane w zębatkę.
- są trzy te części pod radełkiem na filament 3mm i 1.75 (nie wiem czemu 2 x 1.75 białe i czarne... :unknown: )

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 21:12
autor: Kopytko
Białe jest ciaśniejsze nadaje sie do gumy warto od razu założyć, natomiast czarne ma większy luz przy radełku.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 21:52
autor: Marcin1415
Titan aero też już podrobili, widzieliście?

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 21:56
autor: Berg
tak, jak zamówiłem tego to zaraz Chińczyk napisał do mnie, że ma aero w bestpriceonlyforyoumyfriend $25

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 22:25
autor: Kopytko
no fakt zapomniałem , myślałem ze już wszyscy wiedza ,że areo w wersji CHr już też jest :) Ale wg mnie cena jeszcze zbyt wysoka jak na kawałek alu:P

Re: NAstępny titan made in CHR

: 21 cze 2017, 22:25
autor: Kopytko
Marcin1415 pisze:Titan aero też już podrobili, widzieliście?
Nie podrobili , bo to opensource:)

Re: NAstępny titan made in CHR

: 22 cze 2017, 09:40
autor: McKee
Może nie podrobili, ale łamią warunki licencji: http://e3d-online.com/E3D-GPL-Policy - można kopiować projekt, ale używanie nazwy Titan jest zabronione.
(nie mogłem uwierzyć w OpenSource, więc postanowiłem sprawdzić, i szok... rzeczywiście opensource - co jednak nie znaczy że panuje zupełna wolna amerykanka - Chińczycy łamią zapisy licencji (jak zwykle)).

Re: NAstępny titan made in CHR

: 22 cze 2017, 10:00
autor: Kopytko
Tu całkowita racja. Nazwy nie mogą używać.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 22 cze 2017, 15:12
autor: samezrp
rafaljot pisze:Jeszcze nie przetestowałem bo się pomyliłem i wziałem z głowicą i tym "patentem na dwa kolory" zamiast silnikiem.
Z której aukcji brałeś? W sumie to może chcesz się pozbyć? Ten "patent" chętnie bym przetestował :)

Re: NAstępny titan made in CHR

: 22 cze 2017, 16:52
autor: Berg
od trianglelabs

Re: NAstępny titan made in CHR

: 25 cze 2017, 11:10
autor: MosfetN
Zastanawiam się nad kupnem Titana lecz mam do Was pytanie: Czy podróbka od chińczyka dużo odstaje od oryginału? Czy wszystko jest spasowane?

Re: NAstępny titan made in CHR

: 25 cze 2017, 11:12
autor: dragonn
Jak już ktoś wcześniej pisał, podróbka przynajmniej od trianglelabs nie odstaje ani trochę jakością od oryginału, brać śmiało.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 25 cze 2017, 19:08
autor: Marcin1415
Brałem od trianglelabs ostatnio z utwardzanym radełkiem. Wygląda fajnie, zobaczymy czy w końcu pozbędę się skośnych prążków. :)

Re: NAstępny titan made in CHR

: 13 lip 2017, 22:52
autor: Berg
dodam, żę jakby ktoś zamawiał ekstruder od trianglelabs na direct, to koniecznie razem z tym małym silnikiem. Nie wiadomo co to jest, zero oznaczenia. ale leciutki i działa, nawet nie założyłem dołożonego radiatora.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 14 lip 2017, 06:13
autor: Marcin1415
rafaljot pisze:dodam, żę jakby ktoś zamawiał ekstruder od trianglelabs na direct, to koniecznie razem z tym małym silnikiem. Nie wiadomo co to jest, zero oznaczenia. ale leciutki i działa, nawet nie założyłem dołożonego radiatora.
Mógłbyś zerknąć jaką wartość masz w firmware dla tego silnika z tytanem przy jakim mikrokroku? Będzie mi łatwiej wstępnie go uruchomić.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 14 lip 2017, 10:30
autor: Berg
proszę bardzo:
#define DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT {200, 200, 3200/2, 200*16*3/(7.15*3.14159)}

Re: NAstępny titan made in CHR

: 26 lip 2017, 14:22
autor: morf
Panowie jaka najlepiej kupic wersje titana z silnikiem pankacke od Majfrenda?
jakies rekomendacje?

Re: NAstępny titan made in CHR

: 26 lip 2017, 14:52
autor: anraf1001
morf pisze:Panowie jaka najlepiej kupic wersje titana z silnikiem pankacke od Majfrenda?
jakies rekomendacje?
Może coś takiego?
https://www.aliexpress.com/item/3D-prin ... 02679.html
Patrz set 2. Idzie do mnie taki tylko bez silnika.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 26 lip 2017, 16:17
autor: morf
Spasuje ten uchwyt do e3d v6 orginalu? :)

Re: NAstępny titan made in CHR

: 26 lip 2017, 16:37
autor: anraf1001
morf pisze:Spasuje ten uchwyt do e3d v6 orginalu? :)
Ja kupuję pod bowden więc nie wiem. :/

Re: NAstępny titan made in CHR

: 26 lip 2017, 16:56
autor: Berg
uchwyt jest typu J-head, to pewnie spasuje, a nie spasuje to założysz nieoryginalny blok :D

mam ten silnik od Trianglelabsa i jest dobry, ale właśnie dziś zamówiłem drugi, inny, bo czarny:
https://www.aliexpress.com/item/3D-prin ... 0.0.EGsLzi

:D

Re: NAstępny titan made in CHR

: 01 sie 2017, 18:00
autor: anraf1001
Do mnie dzisiaj też dotarła paczka od tego sprzedawcy.
Paczka.jpg
Wszystko pięknie zapakowane w plastykowe pudełeczka. Nigdy nie widziałem tak ładnie zapakowanej paczki z Chin.
Titan.jpg
Ekstruder też jakościowo niczego sobie. Wszystko pasuje i co najważniejsze działa jak należy :git:

PS. Mnie też trochę chińczyk zawstydził wydrukowanym uchwytem. Leciał pewnie 100mm/s, a może więcej i nawet, nawet mu wyszło :-)
20170801_165036.jpg
EDIT: Zapomniałem dodać, że można się z nim targować. Jak ładnie poprosicie to może da wam 20% rabatu :D Dobrze, że nie udaje, że nie umie angielskiego.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 01 sie 2017, 18:19
autor: Berg
a silniki też wziąłeś od niego?

Re: NAstępny titan made in CHR

: 01 sie 2017, 18:20
autor: anraf1001
rafaljot pisze:a silniki wziąłeś?
Nie silników nie brałem bo już miałem kupiony. :/

Re: NAstępny titan made in CHR

: 01 sie 2017, 18:24
autor: chemik72
A spotkał się ktoś z takim ale w odbiciu lustrzanym jak w oryginale?
Obrazek

Re: NAstępny titan made in CHR

: 01 sie 2017, 18:28
autor: anraf1001
chemik72 pisze:A spotkał się ktoś z takim ale w odbiciu lustrzanym jak w oryginale?
Obrazek
Jasne, że się spotkał, ale ta wersja chyba jest potrzebna w sytuacji kiedy chcesz mieć dwa titany obok siebie i zębatki by ze sobą kolidowały.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 01 sie 2017, 18:42
autor: chemik72
No dokładnie po to aby dać dwa ;) masz jakiś namiar ja nie dałem rady znaleźć :search: kupiłem już standardową u tego sprzedawcy i jedzie za jakieś dwa tyg. powinienem ją mieć :yahoo:

Re: NAstępny titan made in CHR

: 01 sie 2017, 18:59
autor: anraf1001
chemik72 pisze:No dokładnie po to aby dać dwa ;) masz jakiś namiar ja nie dałem rady znaleźć :search: kupiłem już standardową u tego sprzedawcy i jedzie za jakieś dwa tyg. powinienem ją mieć :yahoo:
Po za oryginalnym to nie mam namiarów :/ https://blackfrog.pl/ekstruder-e3d-tita ... -1056.html

Re: NAstępny titan made in CHR

: 01 sie 2017, 19:22
autor: Berg
a wydrukować obudowy?

Re: NAstępny titan made in CHR

: 01 sie 2017, 19:54
autor: Kopytko
Można by nakręcić jeden na drugi :P Wywiercić otwór w przedniej sciance i przez silniki przełożyć szpilki :)

Nie jeden na drugi,,, tylko chodzi mi czołowo do siebie:P

Re: NAstępny titan made in CHR

: 03 sie 2017, 18:24
autor: chemik72
Jako że mikołaj był szybciej i "titan" leży postanowiłem zrobić jego model 3D trochę też w ramach ćwiczeń aby nie wyjść z wprawy :smile2:
Co prawda to jest jedna bazowa część ale coś już jest i będą kolejne do kompletu :good: .
Jest to wierna kopia jeśli chodzi o wymiary powiedzmy w tolerancji +/-0.1
bo trochę go powyginało po wyjęciu z formy i to co powinno być płaskie nie zawsze jest płaskie :unknown:
Obrazek Obrazek

Jak będzie komplet oczywiście dla chętnych wyślę modele :good:

A no zapomniałem też go rysuję po to aby sobie może wydrukować go w odbiciu lustrzanym bo chyba jeszcze nie ma :unknown:

Re: NAstępny titan made in CHR

: 03 sie 2017, 18:46
autor: Kopytko
A jakby , ktoś szukał reszty i próbował się bawić, to też są :
https://www.thingiverse.com/thing:1727220

Re: NAstępny titan made in CHR

: 03 sie 2017, 19:10
autor: Berg
a i też u dołu strony są linki do oryginalnych plików, jakby ktoś zapomniała że e3d opublikowało projekt i z zastrzeżeniami można go powielać do woli.
https://wiki.e3d-online.com/wiki/Titan_Assembly

stle: http://files.e3d-online.com/Titan/ASM_E ... _SCREW.stl
stp: http://files.e3d-online.com/Titan/ASM_E ... _SCREW.stp

Re: NAstępny titan made in CHR

: 03 sie 2017, 19:29
autor: chemik72
Kopytko pisze:A jakby , ktoś szukał reszty i próbował się bawić, to też są :
https://www.thingiverse.com/thing:1727220
W tym dostępnym na thingiverse modelu nie wszystko jest wierną kopią :no: Przykładowo gniazdo nie ma "ścięcia" jak w oryginale i w moim modelu :good:
Obrazek
a i też u dołu strony są linki do oryginalnych plików, jakby ktoś zapomniała że e3d opublikowało projekt i z zastrzeżeniami można go powielać do woli.
https://wiki.e3d-online.com/wiki/Titan_Assembly
a ja się męczę, i już mi się odechciało mogłeś tego nie podawać :shout: mój i tak jest fajniejszy :D

Re: NAstępny titan made in CHR

: 03 sie 2017, 22:11
autor: Berg
przepraszam, nie chciałem.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 26 sie 2017, 22:45
autor: Marcin1415
Walczyłem z luzami w chińskim klonie podczas montażu. Jak ustawiłęm poprawnie żębatki jednym brzegiem na równo to docisk filamentu miał luzy na osi silnika. W końcu okazało się że chińczyk nie wcisnął do końca żębatki z POMU na radełko. Uważajcie na to. Jak docisk filamentu będzie miał luz to filament będzie tańcował poprzecznie po radełku i pewnie odbije się to na jakości druku. Teraz widzę że ten ich patent z prowadzeniem filamentu w docisku jest trochę lipny. Jak już mam Titana to muszę poprowadzić filament od góry w jednej płaszczyźnie z osią X aby sensownie się układał w osi radełka. Mam włożony kawałęk rurki PTFE w docisk ale to i tak kiepskie rozwiązanie. Zazwyczaj w Directach jest jakieś prostopadłe prowadzenie filamentu do radełka a docisk działa niezależnie.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 26 sie 2017, 22:55
autor: Kopytko
Ale w tym docisku musi być ten kawałek ptfe, właśnie po to by wycentrować filament. JA mam 2 klony i działają świetnie, może poprostu tak trafiłeś :(

Re: NAstępny titan made in CHR

: 27 sie 2017, 01:25
autor: Marcin1415
Kopytko pisze:Ale w tym docisku musi być ten kawałek ptfe, właśnie po to by wycentrować filament. JA mam 2 klony i działają świetnie, może poprostu tak trafiłeś :(
Wiem do czego to służy ale i tak mogli to rozwiązać inaczej - lepiej czyli prowadzenie filamentu do radełka w kawałku stałego bloku.Preferuję takie ruskie rozwiązania proste i skuteczne.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 27 sie 2017, 11:00
autor: Kopytko
NO ale wówczas musieli by robić 2 rodzaje docisków, tu jest to zrobione po to aby zastosowanie miało do 1,75 jak i 3mm. A zmiana polega na wymianie rurki i dopasowaniu do filamentu.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 10 wrz 2017, 15:29
autor: Berg
(przeniosłem się tu, by nie pisać w 10 różnych wątkach o prążkach w Twoim klonie Titana)
Marcin1415 pisze:Walczyłem z luzami w chińskim klonie podczas montażu. Jak ustawiłęm poprawnie żębatki jednym brzegiem na równo to docisk filamentu miał luzy na osi silnika. W końcu okazało się że chińczyk nie wcisnął do końca żębatki z POMU na radełko. Uważajcie na to. Jak docisk filamentu będzie miał luz to filament będzie tańcował poprzecznie po radełku i pewnie odbije się to na jakości druku. Teraz widzę że ten ich patent z prowadzeniem filamentu w docisku jest trochę lipny. Jak już mam Titana to muszę poprowadzić filament od góry w jednej płaszczyźnie z osią X aby sensownie się układał w osi radełka. Mam włożony kawałęk rurki PTFE w docisk ale to i tak kiepskie rozwiązanie. Zazwyczaj w Directach jest jakieś prostopadłe prowadzenie filamentu do radełka a docisk działa niezależnie.
a nie możesz na próbę wsadzić jakiegokolwiek? nawet większego by sprawdzić, czy to kłopot z silnikiem?
Ja mam ten, na A4988 na pewno jest ok, z tego co kojarzę, posty ludzi powyżej, to nie tylko ja. Albo zamów cały ten zestaw od Trianglelabs (czy Ty właśnie masz ten od Trianglelabs, bo się pogubiłem). Wszyscy są z niego zadowoleni. Kupisz silnik e3d i co jak dalej będzie nie tak.

https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 43304.html

mam też ten silnik ale jeszcze nie sprawdzałem:
https://www.aliexpress.com/item/3D-prin ... 09967.html

Re: NAstępny titan made in CHR

: 10 wrz 2017, 18:40
autor: Marcin1415
rafaljot pisze:(przeniosłem się tu, by nie pisać w 10 różnych wątkach o prążkach w Twoim klonie Titana)
Marcin1415 pisze:Walczyłem z luzami w chińskim klonie podczas montażu. Jak ustawiłęm poprawnie żębatki jednym brzegiem na równo to docisk filamentu miał luzy na osi silnika. W końcu okazało się że chińczyk nie wcisnął do końca żębatki z POMU na radełko. Uważajcie na to. Jak docisk filamentu będzie miał luz to filament będzie tańcował poprzecznie po radełku i pewnie odbije się to na jakości druku. Teraz widzę że ten ich patent z prowadzeniem filamentu w docisku jest trochę lipny. Jak już mam Titana to muszę poprowadzić filament od góry w jednej płaszczyźnie z osią X aby sensownie się układał w osi radełka. Mam włożony kawałęk rurki PTFE w docisk ale to i tak kiepskie rozwiązanie. Zazwyczaj w Directach jest jakieś prostopadłe prowadzenie filamentu do radełka a docisk działa niezależnie.
a nie możesz na próbę wsadzić jakiegokolwiek? nawet większego by sprawdzić, czy to kłopot z silnikiem?
Ja mam ten, na A4988 na pewno jest ok, z tego co kojarzę, posty ludzi powyżej, to nie tylko ja. Albo zamów cały ten zestaw od Trianglelabs (czy Ty właśnie masz ten od Trianglelabs, bo się pogubiłem). Wszyscy są z niego zadowoleni. Kupisz silnik e3d i co jak dalej będzie nie tak.

https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... 43304.html

mam też ten silnik ale jeszcze nie sprawdzałem:
https://www.aliexpress.com/item/3D-prin ... 09967.html
Mam dokłądnie ten silnik od triangellabs wziąłem od razu z tytanem. Tak jak pisałem w wątku Kopytka wcześniej miałęm ekstruder bezpośredni na tym silniku i były identyczne prążki na e3dv6. https://blackfrog.pl/silnik-krokowy-nem ... p-214.html
Zaczynam podejrzewać głowicę czy aby na pewno wszystko w porządku. To już 3cia e3dv6 i 3 raz prążki. Muszę się przyjrzeć wentylatorowi głowicy bo może on powoduje jakieś dziwne drgania. Elektronikę też wykluczam, najpierw był ramps potem due3dom a teraz rumba i wszędzie to samo.
Jakie głowice macie u siebie?

Re: NAstępny titan made in CHR

: 10 wrz 2017, 18:59
autor: Berg
ja to nawet nie wiem jakie mam. serio.
jakiś zlepek tego co mi podpasilo. chciałem by chociaż mieć oryginalne skarpetki e3d ale mnie wj$#@ly, wywalilem. jednak wolę ładnie zawinięte kaptonem. Jestem w tym coraz lepszy. Kapton to izolator a silikon raczej przeciwnie.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 10 wrz 2017, 20:51
autor: Kopytko
Fakt , też zawiodłem siętymi skarpetkami :( najpierw myślałem ,zę osłonki silikonowe , made by JA, są ze złego silokonu bo nie mogłem dotknąć palcem bloku, okazało się ,ze ori e3d mają tak samo, a jak poowijam kaptonem to z 10 sek spokojnie moge palca trzymać na bloku :)

Re: NAstępny titan made in CHR

: 10 wrz 2017, 23:29
autor: Marcin1415
Kopytko pisze:Fakt , też zawiodłem siętymi skarpetkami :( najpierw myślałem ,zę osłonki silikonowe , made by JA, są ze złego silokonu bo nie mogłem dotknąć palcem bloku, okazało się ,ze ori e3d mają tak samo, a jak poowijam kaptonem to z 10 sek spokojnie moge palca trzymać na bloku :)
Ja używałem grubo teflonu i też było ok. Została mi 1 szt osłonki i chyba nie wykorzystam. Silikon się przepala i kruszeje a do tego bez spięcia trytką odłazi na boki. Jedyna zaleta że dysza czysta.

Nawiązując do mojego problemu: zarobiłem przejściówkę z diodami (8szt)na silnik ekstrudera. Jutro testy z A4988 i drv z hackiem fast decay.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 10 wrz 2017, 23:34
autor: Kopytko
Sie zes uparl na te drv. Dziwne z tym silikonem. Mi sie nic takiego nie dzieje. Moze termistor gowniany zaklamuje temp i poprostu plastik sie gotuje w laczniku rozprezajac daje efekt prazkow?

Re: NAstępny titan made in CHR

: 13 wrz 2017, 15:39
autor: Berg
owijam kaptonem tak, że goły blok kilka razy ładnie na gładko owijam cztery ścianki w płaszczyźnie xy. odcinam to co wystaje. potem tak samo dwie pozostałe gole i dwie owinięte wcześniej. potem wycinam otworek na grzałkę z jednej strony, otwory na rurkę, dysze. śrubki dociskowe. małe nakłucie tylko pod termistor.
w konsekwencji rant dyszy jest odizolowany od bloku. nie wiem czy coś z tego wynika dobrego czy złego.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 15 wrz 2017, 19:37
autor: McKee
Marcin1415 pisze:Jutro testy z A4988 i drv z hackiem fast decay.
Pochwalisz się rezultatami?
rafaljot pisze:owijam kaptonem tak, że goły blok kilka razy ładnie na gładko owijam cztery ścianki w płaszczyźnie xy. odcinam to co wystaje. potem tak samo dwie pozostałe gole i dwie owinięte wcześniej. potem wycinam otworek na grzałkę z jednej strony, otwory na rurkę, dysze. śrubki dociskowe. małe nakłucie tylko pod termistor.
w konsekwencji rant dyszy jest odizolowany od bloku. nie wiem czy coś z tego wynika dobrego czy złego.
Czy możesz jakieś zdjęcia wrzucić?

Re: NAstępny titan made in CHR

: 06 sty 2018, 11:14
autor: tig33r
Ma ktoś może ten silnik z zestawu? Jakie on ma w ogóle zalecany prąd, bo nigdzie nie ma jakiejkolwiek informacji o tym.

Re: NAstępny titan made in CHR

: 22 sty 2018, 17:51
autor: Berg
zauważyłem, że ten Tevo (ma go też @TDI-CAD ) może mieć dwie zalety:
1. większe łożysko dociskowe.
2. może się tak od razu nie rozwalać, że wszystko wypada, po odkręceniu śrub, bo docisk nie jest na ośce silnika, tylo ma swoje osobne mocowanie.
wyraźniej widać tu:
https://www.aliexpress.com/item/3D-Prin ... 47917.html