Prusa MK4 + MMU3

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Kristofeus
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2023, 13:18

Prusa MK4 + MMU3

Post autor: Kristofeus »

Dzień dobry wszystkim.
Wiem ze to będzie odgrzewany kotlet cos jako walko miedzy IPhonem a Androidem.
Zamierzam kupić drukarkę Prusa MK4 +dodatkowo MMU3 dlatego ze zona chce drukować w kilku kolorach.
Na chwilę obecną posiadam drukarkę Artillery Hornet od około 2 miesięcy która drukuje ale tylko z PLA i PET-G. Chce zacząć drukować z innych materiałów jak ABS ASA PET itp. ale ten Artillery się do tego nie nadaje.
Mam w domu 3 stoły IKEA LACK z których planuje zbudować obudowę do Prusy coś jako to:
https://blog.prusa3d.com/cheap-simple-3 ... sure_7785/
Po prostu chce w slicere nagrać model wrzucić na kartę, SD lub ewentualnie przez wifi posłać plik do drukarki i ma to drukować (o ustawieniach modelu itp. nie mowie nie o to chodzi).
Jest to dobry model albo co polecacie w takich kategoriach jakich napisałem? Zaznaczę że czas wysyłki aż tak ważny nie jest (mieszkam w Czechach).
Ważne też jest jak dla mnie rozwiazywanie ew. problemów itp. i wsparcie społeczności.
Za porady jakie modele wybrać serdecznie dzięki. :thumbup:
Podejrzewam ze kto napisze Bambu ale czytałem że tam są problemy z nieoryginalnymi filamentami? Ze muszą być tylko oryginalne?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Prusa MK4 + MMU3

Post autor: dziobu »

Kristofeus pisze: 05 paź 2023, 23:25Podejrzewam ze kto napisze Bambu ale czytałem że tam są problemy z nieoryginalnymi filamentami? Ze muszą być tylko oryginalne?
Nim guwnoburza głównego nurtu przybędzie w tym temacie - napisz proszę gdzie tak przeczytałeś.

Jak na razie wszystkie firmy które wymuszały firmowy filament są mniej lub bardziej w du*ie, nawet Stratasys średnio się trzyma w tym temacie a to chyba jedyna pozycja gdzie oryginalny filament miał jednak jakieś uzasadnienie.


Wracając do tematu - mimo mojego ambiwalentnego stosunku do Bambu to chyba w tym wypadku ona wydaje się być najsensowniejszą opcją.
Kristofeus
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2023, 13:18

Re: Prusa MK4 + MMU3

Post autor: Kristofeus »

Sorry z tymi filamentami miałem na myśli AMS że tam tylko oryginalne szpule wchodzą? Proszę o sprostowanie jeśli się mylę.
https://www.youtube.com/watch?v=J8s_SlSEvew
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 3
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Prusa MK4 + MMU3

Post autor: Trolinka »

Kristofeus pisze: 06 paź 2023, 00:29 Sorry z tymi filamentami miałem na myśli AMS że tam tylko oryginalne szpule wchodzą? Proszę o sprostowanie jeśli się mylę.
https://www.youtube.com/watch?v=J8s_SlSEvew
A po co drzwi wyważać :> Wystarczyło na forum tutaj szukaj klinąć i poczytać. Nie, nie tylko oryginalne. Owszem, nie wszystkie pasują. Ale całkiem sporo można używać. Rodzime np. Spectrum/DevilDesign/Fiberlogy/Colorfil i inne wchodzą, niektóre czasem trochę ciasno z "namiaru" filamentu, wtedy trzeba trochę odwinąć albo powiesić na bambu i zużyć kawałek :>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Prusa MK4 + MMU3

Post autor: fesou »

To tak: to się da na bambu wydrukować na raz - przewijasz ze szpuli na szpulę. https://www.printables.com/model/466883 ... bu-lab-x1c

A tak to wygląda u Adama Savaga z pogromców mitów - od 4:30 - https://youtu.be/-vB5lH9tHNU?si=HTerxCM2UbzkunnR
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Kristofeus
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2023, 13:18

Re: Prusa MK4 + MMU3

Post autor: Kristofeus »

Ok może napiszę inaczej: możecie napisać plusy i minusy tych dwóch drukarek? Mam na myśli Prusa MK4 +MMU3 oraz Bambu Lab X1C +AMS?
Bo chyba będę wybierał między nimi chyba że ktoś podpowie jakieś inne drukarki tego typu?
Dziękuję
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 3
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Prusa MK4 + MMU3

Post autor: Trolinka »

Najkrócej? Jedna cicha druga szybka :P
A tak w ogóle to bardziej MK4/MMU3 vs P1P/AMS porównuj bo bliżej półki cenowe i otwarte obie :>
Andrzej_W
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Kristofeus
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2023, 13:18

Re: Prusa MK4 + MMU3

Post autor: Kristofeus »

Trolinka pisze: 06 paź 2023, 19:18 Najkrócej? Jedna cicha druga szybka :P
A tak w ogóle to bardziej MK4/MMU3 vs P1P/AMS porównuj bo bliżej półki cenowe i otwarte obie :>
No i tu mam dylemat...Bambu jest już zamknięta i ma dobrze działający AMS ale to przewijanie niektórych filamentów...
Prusa MK4 jest otwarta ale planuję zrobić samemu obudowę do ABS itp. co swoje to swoje :D
Bambu jest taka głośna jak wszyscy mówią?
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 3
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Prusa MK4 + MMU3

Post autor: Trolinka »

Głośność to jest pojęcie względne :> Ale tak słychać jak pracuje no bo musi być słychać. Jak coś gwałtownie przyśpiesza i hamuje musi wytwarzać hałas :> Musisz u kogoś posłuchać czy taki poziom dla Ciebie to jest dużo czy spoko. Z innej bajki....niektórzy lubią te odgłosy np. wypełniania, jak schodzi do rogu przykładowo. A i kwestia co drukujesz, czy ma długie ruchy czy gwałtowne skoki po kawałeczku. W każdym razie, nie jest to hałas typu pracująca wiertarka czy wirująca pralka :>>> Hałasuje tak, napierdala nie.
A przewijanie??? Dobijam 3k godzin i nic nie przewijałem. Dwie stare Nebula na uchwycie z tyłu powieszone tylko bo wielkieeee. Ot po prostu teraz Nebuli nie kupuje :P Cała tona szpul działa jest w czym wybierać :>
Rozarh
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Kristofeus
Postów w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2023, 13:18

Re: Prusa MK4 + MMU3

Post autor: Kristofeus »

:thumbup: OK dzięki za rzeczową opinię i coraz bardziej skłaniam się ku Bambu X1C mam nadzieję że jak to mówili w tych Internetach-będzie pan zadowolony
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”