Anycubic Kobra Neo 2

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Anycubic Kobra Neo 2

Post autor: Jose »

Kupiłem w przedsprzedaży z miesiąc temu, wczoraj przyszła. Jest to druga drukarka którą mam i druga od anycubic. Tak szybko ją złożyłem że zrobiłem tylko jedną fotkę jak jeszcze wszystko było w kartonie :-) Złożenie polega na wkręceniu 4 śrub trzymających ramę i dwóch trzymających wyświetlacz. Jestem zaskoczony prędkością druku, poprzednia drukarka (4max pro) miała zalecaną prędkość 50mm/s i maksymalną 80mm/s, ta ma maksymalną 250mm/s a średnio leci 150mm/s. Automatyczne, 16 punktowe poziomowanie, czujnik wysokości dyszy przy kalibracji, "gumowy" czyścik przed kalibracją i magnetyczna płyta.

Moim zdaniem pierwsze wydruki wychodzą naprawdę fajnie, nawet małe wydruki z PLA wychodzą za każdym razem, jeszcze się nic nie oderwało od płyty w trakcie wydruku. Niedługo zacznę sprawdzać inne materiały. Nowa drukarka to chcę wypróbować nowy slicer i używam tego od producenta i podstawowych ustawień. Jak na razie wszystko jakoś współgra od pierwszej próby :-)

Żeby nie było że same plusy to jest kilka rzeczy które mi nie pasują:
- Drukarka po zakończeniu wydruku się nie wyłącza, ma fizyczny pstryczek zasilania i na koniec wydruku wyłącza tylko grzanie a wiatraczek od zasilacza sobie dmucha i wyświetlacz działa. Może to norma ale moja poprzednia się wyłączała.
- Wejście na kartę microSD, przerzucanie plików wymaga adaptera albo czytnika na usb (był w zestawie). USB albo duża karta to wygodniejsze rozwiązanie.
- filament wystaje mocno poza obrys drukarki, wydrukuje się inny uchwyt ;-)
- Największy minus, hałas... Silniki osi chodzą bardzo cicho, o wiele ciszej niż poprzednia ale wiatrak od chłodzenia wydruku, przy 100% generuje dźwięk jak mała rakieta. Muszę dobrać minimalne prędkości przy których wydruk będzie ok a wiatrak nie będzie budził sąsiadów.

Jak na cenę w okolicy 700zł to jestem bardziej niż zadowolony z zakupu :thumbup:

pierwsze wydruki:
DSCN0576.JPG
DSCN0575.JPG


Muszę zorganizować lepsze oświetlenie i wrzucę fotki kostek, bencziego, marvina itd.

drukarka:
DSCN0572.JPG

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”