Małe ulepszenie CoreXY.

Regulamin forum
1. Dział "B+R, innowacje i pomysły" jest miejscem służącym do dyskusji o nowych pomysłach i opracowywania nowych rozwiązań w duchu idei open source.
2. O ile nie zaznaczono inaczej, wątki w dziale "B+R, innowacje i pomysły" stanowią oddolną inicjatywę forumowiczów, a właściciele forum nie nadzorują prowadzonych prac.
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 6
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: atom1477 »

Czułem że CoreXY może mieć pewną małą wadę, i w końcu wczoraj trafiłem na jakiś temat który mógłby to potwierdzać.
Mianowicie, różna jakość wydruku przy ruchach karetki w jedną i drugą stronę.
Ale do rzeczy. Weźmy klasyczny CoreXY:
CoreXY_1.jpg
Zaznaczyłem zakres ruchu osi X i Y.
W większości drukarek ten zakres ruchu jest identyczny (X= Y), albo przynajmniej całkiem zbliżony (format kartki A5/A4: X = 1.4Y)
Przyjmijmy w uproszczeniu że X ≈ Y ≈ A.
Klasycznie silniki są na dole. Tam kąt opasania pasków na kołach pasowych wynosi 180°, więc to miejsce jest najczęściej wybierane na umieszczenie silników.
Karetka może być w czterech skrajnych położeniach, po dwa na każdy pasek/silnik. Tutaj pokażę dla paska/silnika czerwonego.
Pierwsza pozycja:
CoreXY_2.jpg
Zaznaczyłem pierwszą i drugą część paska (część = część paska od karetki do silnika).
W tej pozycji pierwsza część paska ma długość ≈ 0 (pomijając pasek zawijający się na rolkach, i jakiś nadmiar paska na wypuszczenie go np. z ogrzewanej komory do silnika).
Druga część paska ma długość:
Y + X + Y + X ≈ A + A + A + A ≈ 4A.
Druga pozycja:
CoreXY_3.jpg
Pierwsza część paska:
X + Y ≈ A + A ≈ 2A.
Druga część paska:
Y + X ≈ A + A ≈ 2A.
Wnioski: pierwsza część paska zmienia długość od 0 do 2A, a druga od 2A do 4A.
Oczywiste jest że napędzanie karetki od strony pierwszej będzie miało większą sztywność, bo tam pasek zawsze jest krótszy.
Rozwiązanie: dać silniki w tych miejscach:
CoreXY_4.jpg
Wtedy obie strony paska będą zmieniać długość od 1A do 3A.
Oczywiście to ciągle spora różnica, i w różnych miejscach pola roboczego sztywności napędu będą różne.
No ale lepsze to niż nic.
W sumie to nadal jest klasyczny CoreXY, bo CoreXY nie narzuca gdzie mają być silniki :D
No ale może powinien narzucać.

Umieszczenie silnika w tych miejscach co zaznaczyłem może być problematyczne, bo tam kąt opasania paska wynosi 90°.
U mnie jednak, z innych względów konstrukcyjnych, i tak musiałbym dać dodatkowe koło naprężające pasek. To już sobie mogę je dać tam na górze przy silniku, przy okazji zwiększając kąt opasania paska na nim. Więc ja sobie mogę pozwolić na takie kombinacje. A jak to się sprawdzi, to się dowiem za jakiś miesiąc.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: Berg »

Sporo nowszych CoreXY ma silnik z tyłu. Voron, BambuLab, PrusaXL
Przy okazji rozwiązany jest tam też problem rolek napędowych, tak by pasek pracowała na większej ilości zębów.
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 6
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: atom1477 »

Brakowało tylko wyjaśnienia dlaczego montują z tyłu.
Jakby robili to tylko ze względów konstrukcyjnych (bo może i tak jest w pewnych przypadkach).
Dzięki za modele drukarek. Zobaczę jak to tam wygląda.
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: fesou »

atom1477 pisze: 18 paź 2023, 09:38 Brakowało tylko wyjaśnienia dlaczego montują z tyłu.
Jakby robili to tylko ze względów konstrukcyjnych (bo może i tak jest w pewnych przypadkach).
Dzięki za modele drukarek. Zobaczę jak to tam wygląda.
Silniki z tyłu - po przeciwnej stronie strefy dostępowej do stołu czy wydruku użytkowo nie ograniczają tej przestrzeni - zwłaszcza w przypadku zabudowanych drukarek.
Często napięcie pasków jest właśnie na dolnym (przednim) kole powrotnym, bo zajmuje mało miejsca i jest do niego dostęp stały od strony stołu/druku i przy zabudowanych drukarkach - od strony drzwiczek komory.
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 6
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: atom1477 »

fesou pisze: 18 paź 2023, 10:22 Silniki z tyłu - po przeciwnej stronie strefy dostępowej do stołu czy wydruku użytkowo nie ograniczają tej przestrzeni - zwłaszcza w przypadku zabudowanych drukarek.
To tylko połowa prawdy. Wystarczyło by obrócić układ o 180 stopni, i silniki też były by z tyłu. Tylko że miejsce krzyżowania się pasków wyszło by wtedy z przodu.
A więc cała prawda brzmi tak, że montują z tyłu bez obracania układu, aby mieć zrealizowane te dwie rzeczy na raz (i silniki z tyłu, i krzyżowanie się pasków z tyłu). Ciągle jednak nie wiadomo czy są świadomi że przy okazji realizują też trzecią rzecz: zwiększenie sztywności napędu :D
Awatar użytkownika
fesou
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 10 wrz 2019, 10:19
Lokalizacja: Kraków i okolice
Drukarka: Ender 5 (upgr)
x 163

Re: Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: fesou »

Paski się tak napradę nie krzyżują, ale fakt - mają tam przebieg od lewej do prawej strony. Silniki można dać gdziekolwiek w tym układzie. Są nawet takie modyfikacje, że są 4 silniki wspomagające ruch paska (na każdy po 2) - np Voron AWD - https://github.com/aTinyShellScript/v2. ... ted_v1.jpg
I wtedy są rozmieszczone w wierzchołkach układu - na przykład
VORON V2.4 (serial V2.5527) ::enderON 5/Legacy/Trident :: MPCNC printer under constr.
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 633
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: Rozarh »

Ciekawe spostrzeżenia, ale paski nie są z gumy i nie wydaje mi się, żeby zmieniały swe właściwości w zależności od długości. Raczej zatapia się w nich linki stalowe lub z tworzywa, żeby do takich sytuacji nie dochodziło.
Paski w CoreXY muszą być odpowiednio naciągnięte (nie za słabo ani nie za mocno) - to na pewno. Druga rzecz jest taka, że siła naciągu obu pasków MUSI być identyczna. Być może to właśnie jest rozwiązaniem problemu?
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 6
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: atom1477 »

Rozarh pisze: 18 paź 2023, 11:57 Ciekawe spostrzeżenia, ale paski nie są z gumy i nie wydaje mi się, żeby zmieniały swe właściwości w zależności od długości.
Nie chodzi o zmianę właściwości ze zmianą długości. Ale o zmianę parametru wyjściowego, zależnie od długości.
Taki parametrem jest np. wydłużenie.
Mimo stałej wartości sprężystości paska, wydłużenie będzie wzrastać wraz ze wzrostem długości. Procentowe będzie takie same, ale bezwzględne już nie.
Porównaj to sobie do rurki z wodą. Jak masz rurkę 10cm to będzie ważyła dajmy na to 10g.
A jak rurka będzie dłuższa, 20cm, to będzie ważyła więcej. Nie dlatego że tam jest jakaś inna woda (o innych właściwościach: cięższa), ale dlatego że wody będzie po prostu więcej.

Widzę że jeszcze sporo czytania przede mną. Myślałem że się wszystkiego dowiem przeglądając projekty DIY.
Ale widzę że sporo rozwiązań jest teraz w drukarkach fabrycznych, i nie przebijają się one do drukarek DIY.
Może ten ultralekki ekstruder też już ktoś zrobił. Tylko że tym kimś jest jakaś firma a nie hobbysta.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 2
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: Fest »

Ale pasek wydłuża się na całej długości, bo jest zapięty w pętlę na karetce. To nie jest tak, że pracuje tylko jeden odcinek od silnika do karetki, a drugi jest luźny.
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 2
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Małe ulepszenie CoreXY.

Post autor: konradsdev1 »

atom1477 pisze: 18 paź 2023, 12:33 Widzę że jeszcze sporo czytania przede mną. Myślałem że się wszystkiego dowiem przeglądając projekty DIY.
Ale widzę że sporo rozwiązań jest teraz w drukarkach fabrycznych, i nie przebijają się one do drukarek DIY.
Może ten ultralekki ekstruder też już ktoś zrobił. Tylko że tym kimś jest jakaś firma a nie hobbysta.
Zobacz choćby projekt VzBoT3D https://github.com/VzBoT3D
Drukarka DIY może drukować 500mm/s z akceleracją 50000. Wystarczą mocne silniki i zmniejszenie wagi ruchomych elementów.
Ekstruder Vz-HextrudORT waży 39g, silnik LDO-36STH20-1004AHG to 85g. Wycięty profil osi X może ważyć tylko 70g.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=hIP0tsWTcLc
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
ODPOWIEDZ

Wróć do „B+R, innowacje i pomysły”