Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: rafly »

roman pisze: 18 paź 2023, 18:55
rafly pisze: 18 paź 2023, 17:51 Ja jestem raczej za nierozprzestrzenianiem broni. Idąc wyżej to na przykładzie krajów, chciałbyś żeby np. Syria miała broń jądrową?
Kompletnie inna płaszczyzna rozmowy. Na tym poziomie to się liczy kto co komu pozwoli, tam prawa międzynarodowe są tworzone by zwykły lud miał se o czym gadać przy wódce, a to jak to działa to inna bajka.

Tak samo my jako kraj nie możemy sobie kupić niewiadomo jakiej broni bo... nawet nasi sojusznicy nam jej nie sprzedadzą jeśli nie będzie to w ich interesie (przy czym przez interes nie należy rozumieć kwestii finansowych, bo w takich dealach to jest ostatni punkt o którym myśli sprzedawca). Każdy zakup broni jest niejako monitorowany przez naszych sojuszników jak i wrogów, i tak jest na całym świecie. Wiedza o tym kto co ma, może mieć, chce mieć lub zamierza wytworzyć jest bardzo pielęgnowana przez wszystkie strony i kraje... chyba tylko z wyjątkiem naszego kraju, bo u nas to mają w doopie, a i tak inflintracja przez obce wywiady naszych "poufnych danych" jest tak duża, że i tak to nie ma sensu ;)

Także mieszanie, co chce i może mieć Kowalski to wyłącznie sprawa danego kraju, a to co jest ma wojsko, czy to co jest na arenie międzynarodowej to zupełnie inne bajki.
No widzisz, a przy Kowalskim mam jeszcze większe obiekcje co do możliwości neikontrolowanego posiadania broni, a produkowania zwłaszcza.
Ogólnie to o wszystkim można pod budką z piwem.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: Fest »

Szczerze, nie czytałem linka Andrzeja, ale nie jest mi to potrzebne do tej wypowiedzi.

Tylko czekałem, aż ktoś się zorientuje, że przez drukarkę pod strzechą może mu kasa uciec.

Na ten przykład w zeszły weekend byłem na urodzinach u chrześniaka. Dzieciak z zainteresowaniami technicznymi to i jakiegoś prostego bramowca ma. Patrzę a oni balony własnymi płucami dmuchają. Hola, przecież dopiero co materac pompka elektryczną dmuchaliśmy.

- Nie mamy końcówki.
- Potrzymaj mi piwo.

No a mogłem grzecznie kupić w sklepie jakiejś wielkiej znanej korporacji dla niepoznaki chowajacej się pod niewinną marką nową pompkę z końcówką.

Za moment nie kupicie częsci do auta, bo możecie niefachową naprawą zabić przechodnia. A jak ruszycie plombę przy pstryczku od świata to zawyje alarm i straż pożarna przyjedzie. Już teraz straszy was kominiarz, że sami komin czyścicie itd. Itp.
bukszpryt
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: Fest »

roman pisze: 18 paź 2023, 18:55
rafly pisze: 18 paź 2023, 17:51 Ja jestem raczej za nierozprzestrzenianiem broni. Idąc wyżej to na przykładzie krajów, chciałbyś żeby np. Syria miała broń jądrową?
Kompletnie inna płaszczyzna rozmowy. Na tym poziomie to się liczy kto co komu pozwoli, tam prawa międzynarodowe są tworzone by zwykły lud miał se o czym gadać przy wódce, a to jak to działa to inna bajka.

Tak samo my jako kraj nie możemy sobie kupić niewiadomo jakiej broni bo... nawet nasi sojusznicy nam jej nie sprzedadzą jeśli nie będzie to w ich interesie (przy czym przez interes nie należy rozumieć kwestii finansowych, bo w takich dealach to jest ostatni punkt o którym myśli sprzedawca). Każdy zakup broni jest niejako monitorowany przez naszych sojuszników jak i wrogów, i tak jest na całym świecie. Wiedza o tym kto co ma, może mieć, chce mieć lub zamierza wytworzyć jest bardzo pielęgnowana przez wszystkie strony i kraje... chyba tylko z wyjątkiem naszego kraju, bo u nas to mają w doopie, a i tak inflintracja przez obce wywiady naszych "poufnych danych" jest tak duża, że i tak to nie ma sensu ;)

Także mieszanie, co chce i może mieć Kowalski to wyłącznie sprawa danego kraju, a to co jest ma wojsko, czy to co jest na arenie międzynarodowej to zupełnie inne bajki.
Natychmiast po takim poście gra mi w głowie 'Imagine" Lenona echhhh....
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: rafly »

Dobra ludziska ale nie chodzi o materace i narzędzia tylko DYI broń tak? :D
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: Fest »

Chodzi o to, żeby podyskutować:D
Pjoter, rafly
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 8
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: roman »

No ale pisałem wcześniej - broń możesz mieć w godzine, bez pozwoleń, bez ceregieli, bez drukarek 3D, sklepów metalowych, czy innego majsterkowania. I taki stan rzeczy jest u nas odkąd pamiętam. Pytanie zasadnicze - czy w związku z tym, mamy na ulicach miast kilka strzelanin dziennie ? Nie.

A zatem dlaczego ktoś sądzi, że ułatwienie w posiadaniu broni (legalne, czy nielegalne - nie wnikam teraz) zmieni ten stan rzeczy? Nie rozumiem. Rasowi bandyci zawsze mają broń (jak gdzieś tam kogoś łapią to w tv zawsze mówią, że się okazuje że miał albo kałacha, albo coś innego). Nielgalnej broni w kraju są tysiące sztuk, albo więcej. Granice są jak sito, łatwiej przemycić do kraju parę kałachów niż paczeke fajek. I ponawiam (retoryczne) pytanie - co niby zmieni (na gorsze) ułatwienie w posiadaniu broni?
bukszpryt
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 8
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: roman »

Jesteśmy jedynym krajem w europie (wliczając to kraje byłego bliku wschodniego) gdzie mentalność komunistyczna (ws. posiadania broni) przetrawała do dzisiejszych czasów. Posiadanie nielegalnej broni jest u nas penalizowane, a w takich czechach to jest wykroczenie i jakaś grzywna. U nas to się idzie siedzieć. W czechach, szwajcarii, itd. ludzi co posiadają broń jest kilka, kilkanaście razy więcej niż u nas. U nas jak powiedziałem znajomym, że kumpel zrobił sobie patent i całą sobotę waliliśmy ze wszystkiego co miał :D to otwierali szeroko oczy i się mnie kurwa ludzie pytanie "czy z prawdziwej broni". Wszędzie (tylko nie u nas) broń jest traktowana jako hobby, tylko i nas patrzy się na kogoś takiego jak bandyte, mimo, że wszystko na legalu, z patentami, na regulaminowej strzelnicy, prowadzący strzelanie, i inne procedury... To nie! Jesteś bandytą bo masz głupie hobby. A jak nie bandytą to potencjalnym mordercą i uj wie kim jeszcze....

Edit: Pod tym względem to na serio jesteśmy zaściankiem europy
bukszpryt, sagittario
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3235
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: morf »

Jak tak patrzę na przekrój społeczeństwa to jednak bardzo się cieszę że nie ma szerokiego dostępu.

Czy ten wątek miał być o drukarkach?
rafly
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 8
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: roman »

No nie mogę... :D

Ale właśnie jest :) Zrobienie patentu to jakieś tam badanie, egzamin, parę tygodni czekania (teraz chyba krócej) i masz. To jest procedura jak zdawanie na prawo jazdy. I to w zasadzie nie jest już nawet uznaniowe. Jeśli nie ma Cię w kartotekach policyjnych, nie masz _poważnych_ zaburzeń psychicznych to dostajesz patent i tyle. I możesz kupić sobie co chcesz (no prawie, bo wiadomo że szczególnie niebezpiecznej nie kupisz). Tak samo jak masz hobby łowienie ryb to idziesz do wędkarskiego i kupujesz łodke ;) hobby jak hobby.
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Kontrola władzy nad drukarkami [USA]

Post autor: rafly »

No ale roman sam widzisz: jakieś tam badanie, egzamin, parę tygodni, brak przeciwskazań psychicznych (słowem próg kilka tygodni + nieposzlakowana przesłość) vs wydruk w 24h bez ograniczeń wiekowych. No o tym jest chyba ten wątek, chyba że się pogubiłem :D
Fest
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”