Ender3 - Switchwire Mod

Awatar użytkownika
iskierka
Postów w temacie: 4
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2023, 23:24
x 1

Re: Ender3 - Switchwire Mod

Post autor: iskierka »

Mam pas na oś Y dobrej jakości Gates® PowerGrip® 10MM-2GT, chciałem go wykorzystać. Posiadam do niego zębatkę GT2 20T na silnik, ale po drugiej stronie chciałem wstawić solidne łożysko z kołnierzem. Zgodnie z sugestią chciałem wykorzystać łożyska z podkładkami od Endera ale niestety ich szerokość daje mi max. 8mm to za mało aby zmieścić pasek.
Co w tej sytuacji proponujecie ?
mam koło swobodne gładkie GT2 - 10mm. (nie wygląda na towar dobrej jakości). Zastanawiałem się nad łożyskiem, z tego co znalazłem najmniejsze pasujące na ten pasek to chyba F608ZZ 8*22*7mm - otwór w nim jest na śrubę M8 i dlatego też średnica łożyska zewnętrznego jest większa i wynosi - 22mm. Chyba różnica 10mm między średnicą zębatki GT2 20T a łożyskiem F608ZZ nie będzie miała większego znaczenia ?
Awatar użytkownika
iskierka
Postów w temacie: 4
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2023, 23:24
x 1

Re: Ender3 - Switchwire Mod

Post autor: iskierka »

p.s. dziękuję za zdjęcia i porady odnośnie modyfikacji, te informacje okazały się bardzo pomocne i bezcenne, dzięki jeszcze raz :bows: :good: :bows: :good:
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 800
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 453

Re: Ender3 - Switchwire Mod

Post autor: majek »

iskierka pisze: 03 lis 2023, 00:03 Chyba różnica 10mm między średnicą zębatki GT2 20T a łożyskiem F608ZZ nie będzie miała większego znaczenia ?
Zależy gdzie.
Na samej górze przy zewnętrznych paskach (po lewej różowy, po prawej zielony), to bez różnicy, ale w pozostałych miejscach, to paski muszą być pionowe/poziome, więc musiałbyś odpowiednio przesunąć osie pod łożyska, żeby przekosy się nie zrobiły.
Awatar użytkownika
iskierka
Postów w temacie: 4
Posty: 25
Rejestracja: 25 paź 2023, 23:24
x 1

Re: Ender3 - Switchwire Mod

Post autor: iskierka »

majek pisze: 03 lis 2023, 00:19
iskierka pisze: 03 lis 2023, 00:03 Chyba różnica 10mm między średnicą zębatki GT2 20T a łożyskiem F608ZZ nie będzie miała większego znaczenia ?
Zależy gdzie.
Na samej górze przy zewnętrznych paskach (po lewej różowy, po prawej zielony), to bez różnicy, ale w pozostałych miejscach, to paski muszą być pionowe/poziome, więc musiałbyś odpowiednio przesunąć osie pod łożyska, żeby przekosy się nie zrobiły.
Przepraszam powinienem dodać, że mi chodzi o stół. nie osie X i Z
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”