skr e3v3 marlin

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
lmpk
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 29 paź 2023, 20:40

Re: skr e3v3 marlin

Post autor: lmpk »

Pomyłka w ostatnim poście. Oczywiście chodziło mi o termistor na radiatorze żeby miał <swoje> sterowanie. No i to ogarniam. W zależności od temp dyszy i z zadaną prędkością na sztywno w marlinie. A chciałbym to ogarnąć żebym mógł ustawić wartość w menu. Ewentualnie gcodem startowym. Chodzi mi o to żeby nie kompilować marlina w koło. np po wymianie wentylatora, ew. po obniżeniu temp wydruku dla danego filamentu można śmiało zmienic prędkość wenta radiatora
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: skr e3v3 marlin

Post autor: majek »

Daj między radiator a hotend przekładkę z bawełny. Bardzo dobra izolacja za grosze, coś takiego jak tu: https://www.aliexpress.com/item/1005003676340515.html
No i oczywiście najlepiej skorygować nawiew, żeby wiało tylko na radiator, a nie na blok.
lmpk
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 29 paź 2023, 20:40

Re: skr e3v3 marlin

Post autor: lmpk »

No mam takie g*wno ale do końca nie wiedziałem jak to owinąć :) . Ale tak finalnie dalej wentyl będzie wył niepotrzebnie. Opcja ze sterowaniem PWM z menu by mnie uzdrowiła z tego problemu. Tą izolację zarzucę bo wymieniam blok i termistor w wolnej chwili. A z nawiewu zadowolony jestem ogólnie bo i mały i lekki i działa... aż za dobrze.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: skr e3v3 marlin

Post autor: majek »

lmpk pisze: 31 paź 2023, 00:05 No mam takie g*wno ale do końca nie wiedziałem jak to owinąć :)
Nie musisz owijać, zwłaszcza jak się założy osłonkę silikonową. Po prostu z tej bawełny starczy wyciąć przekładkę między blokiem a radiatorem, bo silikon zazwyczaj nie izoluje bloku od góry.
lmpk
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 29 paź 2023, 20:40

Re: skr e3v3 marlin

Post autor: lmpk »

odpuściłem grzebanie w marlinie. przetwornica dc-dc na pwm 0-100% od majfrendów za 9 zeta sprawuje sie w 100 %
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”