Miekki wydruk

Jakość druku Cię nie zadowala?
tomekLW
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2023, 16:33
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Miekki wydruk

Post autor: tomekLW »

Zamówiłem już łącznik z linku od Andrzeja ale polecany przez doablok6 też dodałem do ulubionych, jak ten nie zda egzaminu będę próbował czegoś innego😉 bardzo dziękuję za link do youtube z poradnikiem, dla mnie swieżaka w tym temacie zawsze to lepiej zobrazowane niż tekstowe opisywanie kalibracji😁 a z rurka chyba zrobię jak mowicie Panowie i spróbuję jakoś zreanimować fabryczną bo widzę że jest jej jeszcze sporo
patrzę
Postów w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 08 maja 2021, 22:33
x 8

Re: Miekki wydruk

Post autor: patrzę »

A nie masz przestawione w slicerze na "volumetric"?
tomekLW
tomekLW
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2023, 16:33
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Miekki wydruk

Post autor: tomekLW »

patrzę pisze: 05 lis 2023, 14:09 A nie masz przestawione w slicerze na "volumetric"?
A możesz mi wytłumaczyć co to znaczy i jak mam to sprawdzić? Drukarkę kupiłem używaną więc tu teoretycznie wszystko jest możliwe..
diablok6
Postów w temacie: 3
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2022, 19:54
x 3

Re: Miekki wydruk

Post autor: diablok6 »

tomekLW pisze: 05 lis 2023, 14:31
patrzę pisze: 05 lis 2023, 14:09 A nie masz przestawione w slicerze na "volumetric"?
A możesz mi wytłumaczyć co to znaczy i jak mam to sprawdzić? Drukarkę kupiłem używaną więc tu teoretycznie wszystko jest możliwe..
W skrócie jest to maksymalna ilość filamentu, które drukarka będzie przepychać przez hotend. petg ma 8, ale gdzie ta opcja w cura jest, to nie wiem. Ja używam PrusaSlicer. Tą opcje ustawia się w programie, kupiona nowa czy używana drukarka nic do tego nie ma, wszystkie informacje znajdują sie w pliku gcode a drukarka się do tego dostosowuje, więc jak kolega wyżej, mógł byś to sprawdzić może przez przypadek inną wartość ustawiłeś
tomekLW
tomekLW
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2023, 16:33
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Miekki wydruk

Post autor: tomekLW »

diablok6 pisze: 05 lis 2023, 18:49
tomekLW pisze: 05 lis 2023, 14:31
patrzę pisze: 05 lis 2023, 14:09 A nie masz przestawione w slicerze na "volumetric"?
A możesz mi wytłumaczyć co to znaczy i jak mam to sprawdzić? Drukarkę kupiłem używaną więc tu teoretycznie wszystko jest możliwe..
W skrócie jest to maksymalna ilość filamentu, które drukarka będzie przepychać przez hotend. petg ma 8, ale gdzie ta opcja w cura jest, to nie wiem. Ja używam PrusaSlicer. Tą opcje ustawia się w programie, kupiona nowa czy używana drukarka nic do tego nie ma, wszystkie informacje znajdują sie w pliku gcode a drukarka się do tego dostosowuje, więc jak kolega wyżej, mógł byś to sprawdzić może przez przypadek inną wartość ustawiłeś

Dziękuję za wyjaśnienie, spróbuję też z programem PrusaSliver może też mi bardziej przypadnie do gustu, teraz chyba jest najlepszy moment na szukanie złotego środka w sensie programów i ustawień do tego żeby drukowanie było pdzyjemne a nie uciążliwe. Najpierw poskładam wszystko z nowych części na które czekam a później będzie zmieniał ustawienia i program aby osiągnąć jaj najlepszy efekt. Raz jeszcze bardzo dziękuję za wyjaśnienie i podpowiedź z programem
Mati
Postów w temacie: 1
Posty: 509
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Miekki wydruk

Post autor: Mati »

Ale to jedynie ogranicza prędkość druku, jeśli określona wartość przepływu jest przekroczona, a nie zmniejsza ilości wytłaczanego materiału.
Jest za to inny parametr w slicerze - use volumetric extrusion value, którego włączenie zamienia wartości ekstruzji z długości podawanego filamentu na jego objętość. Generalnie to musi być ustawione tak samo jak w drukarce, zazwyczaj jest to wyłączone.
tomekLW
tomekLW
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2023, 16:33
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Miekki wydruk

Post autor: tomekLW »

Panowie muszę coś robić z tą rurką która jest przy drukarce czy wygląda dobrze i nie trzeba jej przycinać? I moje drugie pytanie, po co został mi dołączony kawałek rurki do tego zamówionego łącznika? To tylko wzór jaka ma być czy ona spełnia jakąś funkcje i mam ją gdzieś zamontować?
Załączniki
20231108_152534.jpg
20231108_152423.jpg
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 16
Posty: 1797
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Miekki wydruk

Post autor: Andrzej_W »

To zapas. Z czasem się zużywa. Ta co jest w drukarce wkładasz od góry w złączkę i dociskasz do łącznika i nic więcej.
tomekLW
tomekLW
Postów w temacie: 30
Posty: 30
Rejestracja: 04 lis 2023, 16:33
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Miekki wydruk

Post autor: tomekLW »

Andrzej_W pisze: 08 lis 2023, 15:47 To zapas. Z czasem się zużywa. Ta co jest w drukarce wkładasz od góry w złączkę i dociskasz do łącznika i nic więcej.
No i na taką informację liczyłem😁 dziękuję Ci bardzo! Jak poskładam i puszcze jakiś druk to dam znać jak to teraz wygląda. Jeszcze muszę popatrzeć co w tych programach mam naustawiane i zrobić kalibracje extrudera🙈
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Miekki wydruk

Post autor: morf »

Skręć tylko poprawnie wszystko i dokręcić na ciepło
Tutaj na przykładzie e3d v6 ale zasada jest taka sama

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=gwNAMveHLmw
tomekLW
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”