Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: Andrzej_W »

Z hop masz ?
Skalibrowałeś sobie flow pod filament ??
korben28
Postów w temacie: 8
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2023, 18:44

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: korben28 »

Tak, Z-HOP mam włączone jednak przy standardowej wartości 0,2 nie ma różnicy, a co do kalibracji Flow to jaki może mieć związek z szuraniem, proszę o wyjaśnienie, dopiero zaczynam przygodę z drukiem 3D. Domyślam się że model drukarki który posiadam nie jest może najlepszy i może ten typ tak ma :P
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: Andrzej_W »

Jeżeli szura dysza po wydruku to znaczy że trze po materiale nałożonym wcześniej. Jeżeli ci szura i masz Z-hop to musisz tego materiału dawać naprawdę sporo.
Jest poradnik na forum o kalibracji floow. Nawet slicery mają możliwość zrobienia testów.
Inna możliwość to źle poskładana drukarka lub jakieś problemy z mechaniką i oś Z nie podnosi się o zadaną wysokość.
korben28
Postów w temacie: 8
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2023, 18:44

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: korben28 »

Jutro może skalibruje flow, na ten moment obniżyłem do 92% i podniosłem Z-Hop na 0.4, szura dużo mniej :P. Pytanie o slicera, używam Cury, przy cieciu modelu ustawiam flow na jakąś tam wartość jednak drukarka tej wartości nie przyjmuje. Drukarka sterowana klipperem. Co do cury, ma możliwość zrobienia testu ?
korben28
Postów w temacie: 8
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2023, 18:44

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: korben28 »

Poprzedniego posta nie mogę już edytować więc dodam że luzów na żadnej osi nie ma, oś Z podwójna na dwóch silnikach krokowych więc wydaje mi się że raczej powinno być ok, co do podnoszenia o zadaną wysokość też sprawdzę.
korben28
Postów w temacie: 8
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2023, 18:44

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: korben28 »

Wracam z problemem szurania głowicy po wydruku, wiec tak, flow skalibrowany, obecnie działam na Creality Sonic Padzie wiec oprogramowanie to Klipper, mam wrażenie że Z-hop nie działa, może ktoś wie jak to zrobić na Klipperze ?
Awatar użytkownika
marcin-1125
Postów w temacie: 4
Posty: 130
Rejestracja: 24 mar 2023, 09:14
Drukarka: Creality Ender 5.300
x 18

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: marcin-1125 »

Witam. Używam Klipper i konfigurowałem, niema tam czegoś takiego. Za z-hop odpowiada slicer. Jakiej krajalnicy używasz?
korben28
Postów w temacie: 8
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2023, 18:44

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: korben28 »

Używam Cury, w sumie to wiem że za ustawienie Z-hop odpowiada slicer, źle sformułowałem pytanie, wracając do tematu, cokolwiek bym nie ustawił w slicerze w pozycji Z-hop nie ma odzwierciedlenia w momencie drukowania, tak jakby klipper nie rozpoznawał polecenia w g-kodzie. Mniej więcej tak wyglądają ślady na wydruku jak na zdjęciu.
Załączniki
1710880527135.jpg
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 1
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 126

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: obrms »

Jak wygląda dysza? Bo raczej to z nią jest problem, albo ma trąconą końcówkę, albo już dawno nie ma 0,4mm.
korben28
Postów w temacie: 8
Posty: 12
Rejestracja: 02 lis 2023, 18:44

Re: Ender 3S1 walka z szuraniem po wydruku i kilka podstawowych pytań

Post autor: korben28 »

W sumie to nie wiem co ile się dysze wymienia ale ta ma wydrukowane leciutko ponad 1 kg PLA, ale to nie zmienia faktu że mi Z-hop nie działa :) i to jest zagwozdka :). Ustawienia Z-hop na screenie
Załączniki
cura.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”