SuperPinda alternatywy

Krańcówki, czujniki, oświetlenie...
4bn_3d
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2023, 11:45

SuperPinda alternatywy

Post autor: 4bn_3d »

Witam, szukam alternatywy czujnika poziomawania stołu, indukcyjny, stół z blacha.
Poszukałem i w TME są czujniki dobrej jakości ale cena 150zl i w górę.
Znalazłem jeszcze o taki czujnik ---> E2S-H4N1
po parametrach pasujący ale czy będzie dobrze się sprawował na nagrzanym stole? Czy może ktoś miał styczność z takim czujnikiem? i czy są inne sprawdzone alternatywy.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7570
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: SuperPinda alternatywy

Post autor: Berg »

"dobry" czujnik indukcyjny do drukarki powinien się cechować:

1. małą odchyłką wraz z temperaturą. Dobre mają dokumentację wraz z wykresami. Typowo, nawet tanie czujniki działają w miarę stabilnie do ok 45~50'C . Niestety dla drukarki to za mało. Potrzebne jest przynajmniej 75'C (tyle u mnie ma czujnik jak wisi nad stołem rozgrzanym do 100'C )
2. dobre mają wewnętrzny układ kompensacji, tym różni się "super" PINDA od nie "super", (w Prusie 3S był odczyt z termistora i software owa kompensacja, jednak to się nie sprawdziło)
2. czujnik charakteryzują się również tym od jakiej odległości "łapią" . Zazwyczaj im większa odległość, tym jednocześnie mniejsza dokładność. Dlatego lepiej wybierać te o mniejszym "zasięgu"
3. masa czujnika
4bn_3d
4bn_3d
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2023, 11:45

Re: SuperPinda alternatywy

Post autor: 4bn_3d »

Dziękuję za doprecyzowanie.

Własnie pod słowem "dobry" mi chodziło o te parametry co opisane w punktach 1 i 2, temperatury pracy >100, odległość do 4mm(czym mniejszy zasięg, tym dokładniejsze działanie), waga i rozmiar wiadomo ze tez ma znaczenie.
Na eng forach widziałem wpisy ze superPinda po prostu zrobiona z lepszą dokładnością, "lepszych" materiałów i elektroniką która przy wyższych temperaturach ma mniejszy błąd odczytu.
SuperPinda to niby jest NBN2,5-8GM35-E1L-Y, NPN-NC, parametry to 0 ... 2.03 mm dystans roboczy, 10 ... 80 °C temperatura pracy i 5V napięcie pracy.
Omron o podobnych parametrach kosztuje tyle samo jak sPinda.

Czy ktoś używał te tańsze czujniki z aledrogo? lub tę z alli(triangle, fysetc i td)?
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 1
Posty: 618
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: SuperPinda alternatywy

Post autor: malyhenio1 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”