Drukarka do Firmy

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
IceNuke
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2023, 11:35

Drukarka do Firmy

Post autor: IceNuke »

Cześć, pracujemy na wysłużonej drukarce FDM firmy... krzak. Tzn. drukarka to spory 500x500x400 składak jeszcze na filament 2.85/3.00.

Czas na zmiany, nie orientowałem się jakiś czas co i jak na rynku.

Prywatnie mam w domu artillery x1 stara budżetowa konstrukcja ale jakościowo deklasuje mimo wszystko tą która posiadamy w firmie.
Z tego co wyczytałem fora nasze i trochę anglojęzycznych polecanymi sprzętami są Prusy i Bambu.

Drukujemy prototypy i "osłonki" na podzespoły z PLA, a dla bardziej obciążanych mechanicznie produktów pozostałe tj. ABS/Iglidur rzadko nylon. Czasem w setkach sztuk.

Czy dla w/w zastosowania polecilibyście na dziś dzień coś z oferty np. Bambu P1S czy warto dopłacić do X1C? Ze względu na trudne filamenty myślę ze jedynie Closed wchodzi w grę. To co jest chyba największym atutem dla "Bambusów" czyli prędkość nie będzie miała zastosowania raczej przy takich fil. A może iść w Pruse?
Zajmuję się tym w pracy dodatkowo, nie przesiaduje nad tym nie za to mi płacą więc jednak obstawiał bym za czymś wymagającym mniej ewentualnego dłubania tak więc ew. wsparcie też byłoby mile widziane (prusa z tego co wiem kiedyś miała prężny suport i to po polsku, jak jest z Bambu?)

I ostatnie, gdzie najkorzystniej kupić któryś sprzęt? Nie wiem z czego wynikają ceny w polskich sklepach niższe niż te u producenta.

Dzięki.
jakubperson
Postów w temacie: 3
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Drukarka do Firmy

Post autor: jakubperson »

Przy aktualnych cenach Prusy X1C / P1S to super ciekawe oferty. I w tej samej cenie masz już szybszą i zamkniętą drukarkę.
Może być ciekawe wziąć sobie P1S + AMS. Trochę to może przyśpieszyć pracę czy czasami pozwolić pracować z różnymi materiałami w jednym druku.
W miarę już sprawdzone jest przez użytkowników, z tego co widać po Internecie mają dobrą opinię.

Wsparcie ma chyba na rozsądnym poziomie.

Kupuj tam gdzie możecie na fakturę VAT i jest taniej - przecież to logiczne :)
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Drukarka do Firmy

Post autor: TDI-CAD »

Dołączę się z pytaniem o bezpieczeństwo danych.
Taka drukarka X1 Carbon łączy się z komputerem, tabletem czy telefonem poprzez chmurę.
Jak w takim razie wygląda bezpieczeństwo danych dla firmy z takiej usługi korzystającej?
Można to ominąć? Można używać slicera bamboo bez dostępu do sieci, drukując tylko z karty SD?
Wiem, że jest wersja X1E ale to ponad 1,2k€ więcej za port ethernet :-(
jakubperson
Postów w temacie: 3
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Drukarka do Firmy

Post autor: jakubperson »

Tak, ma gniazdo chyba microSD przy monitorku czyli można używać offline jeśli chodzi o przesyłanie plików.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3235
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Drukarka do Firmy

Post autor: morf »

Jest też Lan only mode, wtedy adres lokalny + krótki Access code powoduje że możesz ogarnąć wysyłanie i kontrolę po sieci bez wyjścia do internetu
Done is better than perfect.
IceNuke
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2023, 11:35

Re: Drukarka do Firmy

Post autor: IceNuke »

jakubperson pisze: 16 lis 2023, 08:15 Przy aktualnych cenach Prusy X1C / P1S to super ciekawe oferty. I w tej samej cenie masz już szybszą i zamkniętą drukarkę.
Może być ciekawe wziąć sobie P1S + AMS. Trochę to może przyśpieszyć pracę czy czasami pozwolić pracować z różnymi materiałami w jednym druku.
W miarę już sprawdzone jest przez użytkowników, z tego co widać po Internecie mają dobrą opinię.

Wsparcie ma chyba na rozsądnym poziomie.

Kupuj tam gdzie możecie na fakturę VAT i jest taniej - przecież to logiczne :)
Jak ze spójnością mieszanych materiałów? Ciekawa opcja. Dzieki tak jak myslalem, przedtawie propozycje P1S kwestia czy warto do AMS wlasnie doplacic ktorego X1C ma w podstawie z tego co wiem? A to juz roznica miedzy nimi sie zaciera.
jakubperson
Postów w temacie: 3
Posty: 271
Rejestracja: 19 lis 2019, 20:50
x 73

Re: Drukarka do Firmy

Post autor: jakubperson »

IceNuke pisze: 16 lis 2023, 11:49
Jak ze spójnością mieszanych materiałów? Ciekawa opcja. Dzieki tak jak myslalem, przedtawie propozycje P1S kwestia czy warto do AMS wlasnie doplacic ktorego X1C ma w podstawie z tego co wiem? A to juz roznica miedzy nimi sie zaciera.
Spójnością mieszanych materiałów?
To nie miesza materiałów ale pozwala Ci zamiennie drukować jednym z wybranych. Czyli możesz zrobić podpory z jakichś rozpuszczalnych materiałów a główny obiekt np. z ABS-u. Albo druk wielokolorowy.

Nie no, X1C możesz kupić samodzielny lub z AMS. Tak samo z P1S.
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”