Materiał dla przekładni

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8947
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: dziobu »

truskkwa pisze: 17 lis 2023, 10:08 Projekt to praca inżynierska więc ma tylko popracować chwilę i tyle. Kwestie samosmarowne raczej nie są ważne.
To olej material a skup sie na wyglądzie. Kup jakies pla czy peta z brokatem co symuluje aluminium a elementy zrob takie zeby bylo widac ze to dosc trudne (llub niemozliwe) do wyfrezowania.

Kazdy material ma skurcz. Pla ma znikomy ale ma. Jesli celujesz w idealne dopasowanie to po prostu wydrukuj, wystudź, zobacz obile sie rozjechało, przeskaluj w slicerze i pusc jeszcze raz.

No chyba ze w profilu materialu sobie to zrobisz, wtedy kazdy wydruk bedzie w pubkt.
morf, J.A.
truskkwa
Postów w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2023, 21:18

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: truskkwa »

Fest pisze: 17 lis 2023, 10:12 Wypróbuj ASA. Tylko nakryj drukarkę jakimś niewielkim kartonem, bo potrafi się wrednie rozwarstwiać. No i uwzględnij skurcz w slicerze, oraz projekcie, np. w przypadku otworów.

Nylonu bez komory raczej nie próbuj.
Zastanowię się co do asa . W jaki sposób mozna uwzględnić skurcz w slicerze ? Możesz podrzucić jakiś poradnik czy coś ?
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 3
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: Fest »

truskkwa pisze: 17 lis 2023, 13:52
Fest pisze: 17 lis 2023, 10:12 Wypróbuj ASA. Tylko nakryj drukarkę jakimś niewielkim kartonem, bo potrafi się wrednie rozwarstwiać. No i uwzględnij skurcz w slicerze, oraz projekcie, np. w przypadku otworów.

Nylonu bez komory raczej nie próbuj.
Zastanowię się co do asa . W jaki sposób mozna uwzględnić skurcz w slicerze ? Możesz podrzucić jakiś poradnik czy coś ?
dziobu pisze: 17 lis 2023, 13:02 przeskaluj w slicerze
dziobu ci to ładnie opisał post wyżej, prościej się nie da. Niemal w każdym możesz zmienić rozmiar obiektu, zrobić odbicie lustrzane, rozciągnąć, skurczyć etc.

P.S. Czego oni was w tych szkołach teraz uczą ;)
morf
Awatar użytkownika
denior
Postów w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 04 maja 2020, 15:26
Lokalizacja: Kraków
x 165

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: denior »

Pla jest bardzo dobre na tryby, tylko trzeba smarować zeby się nie grzało , i nieporównywalnie łatwiejsze w druku
Drukarka Ender 3 Pro
Direct custom extruder + hydra
chłodzenie hydra 2x5015
Dual Z
#############################
Bambulab P1S
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: mcxmcx »

Jak tam nie masz za dużo mocy, to play będzie git.

Serio.
Daj plik na próbę
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: Andrzej_W »

Drukowałem z PLA przekladnię do karuzeli do łóżeczka dziecięcego i jakoś to kilka miesiecy wytrzymało to i te parę minut prezentacji wytrzyma
truskkwa
Postów w temacie: 8
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2023, 21:18

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: truskkwa »

Okej dziękuję chłopacy za dobre rady 😁
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: roman »

Ja bym się nie bawił w żadne "uwzględnianie skurczu" w slicerze, tylko druknął raz, "na oko" sprawdził ile % powiększyć/pomniejszyć i następna wersja. Myślę, że przy trzeciej, a jeśli nie to przy czwartej wersji trafisz w idealny rozmiar. Jakiś czas temu robiłem jakąś kratkę i by zdjąć dobrze wymiar musiałbym odręcić ze 4 śruby, by wejść tam z miarką lub suwmiarką. Nie chciało mi się, zrobiłem na oko i wydrukowałem. Później kolejna wersja i kolejna. Pomyliłem się dwa razy a i tak przy 4. wersji trafiłem zadowalająco.

Sposób nie najładniejszy, ale skuteczny.
dragonn
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8947
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: dziobu »

roman pisze: 17 lis 2023, 22:08 że przy trzeciej, a jeśli nie to przy czwartej wersji trafisz
:shock:

A ja głupi nietrafienie za drugim razem uznaję zwykle za totalną porażkę...

Dopasowanie skurczu i ew korekty otworów w slicerze skutkujące takimi samymi wymiarami detali dla różnych materiałów to chyba podstawa dobrych wydruków. Potem można detale z projektu puszczać nie tylko z różnych materiałów ale i na różnych drukarkach i dyszach. I wszystko pasuje zwykle za :D pierwszym :D razem.
Polecam.
Andrzej_W, morf
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Materiał dla przekładni

Post autor: Andrzej_W »

dziobu pisze: 17 lis 2023, 22:37
:shock:

A ja głupi nietrafienie za drugim razem uznaję zwykle za totalną porażkę...

Dopasowanie skurczu i ew korekty otworów w slicerze skutkujące takimi samymi wymiarami detali dla różnych materiałów to chyba podstawa dobrych wydruków. Potem można detale z projektu puszczać nie tylko z różnych materiałów ale i na różnych drukarkach i dyszach. I wszystko pasuje zwykle za :D pierwszym :D razem.
Polecam.
Prosimy nie dołować reszty użytkowników :D
Fest, dragonn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”