Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 5
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: maniolx »

Witam . Coś chodzi mi po głowie Bambu Lab X1-Carbon . Obecnie w sklepie firmowym zapłaciłbym ok 1420 Euro . Mam do dyspozycji mbank i zwykłą kartę do rachunku , oraz kartę walutową lecz niestety w dolarach . Dysponuję też Paypalem . Może ktoś kupował i doradzi co zastosować i ile wtedy wyszłaby mnie końcowa kwota do zapłaty w zł .
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: mcxmcx »

Użyj PayPal, albo zapłać normalnie karta zlotowa.

Różnica będzie rzędu "dwa piwa".
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 5
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: maniolx »

mcxmcx pisze: 19 lis 2023, 00:50 Użyj PayPal, albo zapłać normalnie karta zlotowa.

Różnica będzie rzędu "dwa piwa".
Może dałbyś radę podać przybliżoną kwotę w złotówkach jaką zapłaciłbym przez paypal przy cenie drukarki 1420 euro bo jakoś nie mogę się tego doliczyć . Niby chyba pisze że prowizja 3% , ale nie wiem czy dochodzi jakieś przewalutowanie itp .
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: majek »

Jak liczysz każdą złotówkę, to załóż sobie konto w kantorze Aliora, weź kartę wielowalutową i będziesz mógł płacić dowolną walutą kupując ją z po kantorowych cenach bez żadnych dodatkowych opłat.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: dziobu »

Jak na instytucje finansową to paypal jest dość jasno opisany:
https://www.paypal.com/pl/cshelp/articl ... al-help109
1 PLN = 0.217921 EUR
1 EUR = 4.588825 PLN

Kwota transakcji: 1420.00 EUR = 6516.13 PLN według kursu z dnia 19.11.2023, 01:10:38
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 5
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: maniolx »

majek pisze: 19 lis 2023, 01:09 Jak liczysz każdą złotówkę, to załóż sobie konto w kantorze Aliora, weź kartę wielowalutową i będziesz mógł płacić dowolną walutą kupując ją z po kantorowych cenach bez żadnych dodatkowych opłat.
Nie liczę każdej złotówki ale paypala prawie nie używam i podpinam do niego kartę tylko jak chcę zrobić transakcję . A na podpiętej karcie daję tylko taką sumę jaka jest mi potrzebna do wykonania płatności . Dlatego chcę wiedzieć jaka będzie mi w przybliżeniu kwota jaką muszę mieć na karcie .
dziobu pisze: 19 lis 2023, 01:11 Jak na instytucje finansową to paypal jest dość jasno opisany:
https://www.paypal.com/pl/cshelp/articl ... al-help109
1 PLN = 0.217921 EUR
1 EUR = 4.588825 PLN

Kwota transakcji: 1420.00 EUR = 6516.13 PLN według kursu z dnia 19.11.2023, 01:10:38
Wiem tą podlinkowaną stronę to już wczoraj przeleciałem i przeliczyłem . Ale to chyba nie jest jeszcze końcowa kwota w paypal ? Jest jeszcze chyba jakaś prowizja .
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: majek »

Ale nie mam nic przeciwko liczeniu kasy i chęci poznania kosztów. Dlatego akurat wolę kantor internetowy, bo kupujesz tyle konkretnej waluty ile potrzebujesz i od razu znasz kwotę w złotówkach.

Paypal w przewalutowaniu jest słaby - płacę nim tylko w walucie karty. Kiedyś dało się ustawić, żeby Paypal obciążał kartę w walucie transakcji, ale teraz już to nie działa. Za to można im zgłosić przez helpdesk, że chcesz żeby karta podpięta była rozliczana w euro czy dolarach w zależności jakich transakcji robisz więcej i jaka jest rzeczywista waluta karty. Jak masz polską kartę nawet dolarową, to jest szansa, że po podpięciu do Paypala i tak będzie ją traktował jak złotową i transakcje będą się kończyć podwójnym przewalutowaniem. Można to później reklamować, ale szkoda czasu (chociaż uwzględniają) - lepiej od razu po podpięciu zgłosić walutę rozliczania karty o ile nie jest to karta złotowa.

Różnica na dzisiaj przy zapłacie 1420 euro przez Paypala a Kantor to ponad 260zł na korzyść kantoru. A w weekend są niekorzystne stawki, więc jakbyś kupił walutę w tygodniu, to będzie jeszcze korzystniej.

EDIT: mbank też ma kartę wielowalutową i kantor - uruchom sobie wielowalutowość, zrób rachunek w euro na karcie, w kantorze mbankowym kup euro i tak wyjdzie najtaniej. https://www.mbank.pl/indywidualny/uslug ... owalutowa/
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3234
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: morf »

Szkoda że w ich sklepie na EU nie da się zapłacić w dolarach, byłoby bardziej opłacalne przy obecnym kursie.
Acha pamiętaj że ceny są bez VAT.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: roman »

Jeśli chodzi o mBank i płatność w PLN to najrosądniej wychodzi płatność "kartą wirtualną". Okazuje się, że oni tam mają inne prowizje (i/lub kursy przewalutowań) aniżeli dla "zwyklej" karty. Jakie dokładnie to nie pamiętam. Kojarze jedynie tyle, że zwykłą kartą to "klasyczne bankowe" czyli bandyckie, a tą "wirtualną" bardziej znośne. Pewnie mają gdzieś tego cennik.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 5
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Zapłata e Euro w sklepie internetowym

Post autor: maniolx »

majek pisze: 19 lis 2023, 01:33 Jak masz polską kartę nawet dolarową, to jest szansa, że po podpięciu do Paypala i tak będzie ją traktował jak złotową i transakcje będą się kończyć podwójnym przewalutowaniem. Można to później reklamować, ale szkoda czasu (chociaż uwzględniają) - lepiej od razu po podpięciu zgłosić walutę rozliczania karty o ile nie jest to karta złotowa.

Różnica na dzisiaj przy zapłacie 1420 euro przez Paypala a Kantor to ponad 260zł na korzyść kantoru. A w weekend są niekorzystne stawki, więc jakbyś kupił walutę w tygodniu, to będzie jeszcze korzystniej.

EDIT: mbank też ma kartę wielowalutową i kantor - uruchom sobie wielowalutowość, zrób rachunek w euro na karcie, w kantorze mbankowym kup euro i tak wyjdzie najtaniej. https://www.mbank.pl/indywidualny/uslug ... owalutowa/
Chodzi o to że to zapewne będzie moja jedyna transakcja w euro w ciągu najbliższych kilku lat i nie chcę się bawić w jakieś dodatkowe kombinacje z kantorami , zakładaniem nowych rachunków , kart itp . Chciałem po prostu poznać sumę jaką zapłacę za towar .A ponieważ teraz jest w promocji to chciałem to wykorzystać
morf pisze: 19 lis 2023, 07:28 Szkoda że w ich sklepie na EU nie da się zapłacić w dolarach, byłoby bardziej opłacalne przy obecnym kursie.
Acha pamiętaj że ceny są bez VAT.
No właśnie . Nawet tego nie rozumiem dlaczego nie można wybrać płatności w dolarach jak po wyborze global jest sklep w $ .
roman pisze: 19 lis 2023, 08:32 Jeśli chodzi o mBank i płatność w PLN to najrosądniej wychodzi płatność "kartą wirtualną". Okazuje się, że oni tam mają inne prowizje (i/lub kursy przewalutowań) aniżeli dla "zwyklej" karty. Jakie dokładnie to nie pamiętam. Kojarze jedynie tyle, że zwykłą kartą to "klasyczne bankowe" czyli bandyckie, a tą "wirtualną" bardziej znośne. Pewnie mają gdzieś tego cennik.
Tak ale chodzi o to że jest mi potrzebna jednorazowa płatność . Karta byłaby mi zapewne potrzebna tylko do tej transakcji . A nie wiem czy potem można z tej karty zrezygnować i w jakim czasie . A tak znowu za kartę która będzie mi pózniej potrzebna będzie pobierana opłata miesięczna . Już teraz od paru lat mam w mbanku kartę wirtualną w $ którą użyłem zapewne z 3 razy a opłata roczna jest cały czas pobierana . Chcę zrobić jedną operację i tylko wiedzieć ile mnie ona wyniesie . O przepraszam , teraz doczytałem że nie ma jednak żadnych opłat , więc może warto . Żebym jeszcze wiedział ile mnie ta transakcja wyniesie . A przynajmniej czy zapłacę w sklepie 200 zł więcej czy może 700 itp .
Ostatnio zmieniony 19 lis 2023, 11:38 przez maniolx, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”