Na co wymienić BMG ekstruder

pma_
Postów w temacie: 4
Posty: 153
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Na co wymienić BMG ekstruder

Post autor: pma_ »

W moim voron 0 extruder się nie nadaje do używania (później dodam zdjęcie), ponieważ to jest wersja z bowden to zainstalowałem tam chińskiego klona BMG.

I teraz mam dylemat co kupić, mogę kupić kolejnego klona BMG (są na allegro, ewentualnie ali). Patrzyłem n abontecha ale ich LGX lite działa tylko z pancake, a normalnego steppera nie podłaczę z powodu rozmiaru zębatki. Jest też normalny LGX ale ten jest tylko z silnikiem (nie wiem czemu się kupić bez). Więc jakoś opcja jest pełen LGX za 466 w 3d jake.

Jakieś inne sensowne alternatywy? Bo widzę generalnie same direct drive, a pod bowden nic.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Na co wymienić BMG ekstruder

Post autor: Fest »

A to nie lepiej wydrukować sobie ministealthburner i wlożyć tam radełka z BMG?

Nie wiem tylko jakie wentylatory były w V0.
pma_
Postów w temacie: 4
Posty: 153
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Na co wymienić BMG ekstruder

Post autor: pma_ »

Nie bardzo, to jest pod pancake motor, i mi nie wejdzie na zewnątrz (to jest bowden). Ale może sobie dodrukuje obudowe do BMG.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Na co wymienić BMG ekstruder

Post autor: majek »

Ale pancake to przecież nie jakieś kosmiczne pieniądze żeby się przed nim tak bronić, raczej okolice 50zł. Różnica w cenie całego ekstrudera u chińczyków w wersji z lub bez silnika to zazwyczaj jeszcze mniej.
A co do directów, to do każdego znajdziesz adapter do bowdena.
Ja osobiście wolę duże kółka za rozsądną cenę: zobacz ekstrudery TBG od TriangleLab albo HGX od innych chińczyków, Orbiter też da się do bowdena podłączyć.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Na co wymienić BMG ekstruder

Post autor: JGFTW »

Czy nie da się zamontować jakikolwiek ekstruder typu bezpośredniego i tylko dodać/przerobić mocowanie rurki bowdena?
Chiński BMG bowden od DD różni się tylko adapterem trzymającym rurkę w środku, który można wyjąć ;)

Ja brałbym lepszego klona BMG albo TBG lub cokolwiek na przykład stąd: https://pl.aliexpress.com/store/group/E ... 692/1.html
pma_
Postów w temacie: 4
Posty: 153
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Na co wymienić BMG ekstruder

Post autor: pma_ »

naleśniki są wybredne i sterowane małymi prądami :) W sumie to macie rację.
TBG wygląda fajnie więc sobie zamówię, a na teraz nową obudowę do BMG druknę
pma_
Postów w temacie: 4
Posty: 153
Rejestracja: 15 wrz 2021, 22:00
x 27

Re: Na co wymienić BMG ekstruder

Post autor: pma_ »

Przyszedł TBG, fajny, tylko o jednym nikt z nas nie pomyślał, ponieważ to bowden to trzeba do czego przykręcić złączkę trzymjącą bowdena :)
Biorę się za rysowanie więc.

EDIT: no się okazuje, że jak się okręci mocowanie to jest stosowny gwint, a w pudełku jest złączka :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”