SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
etet100
Postów w temacie: 3
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: etet100 »

SuperSlicer, który dodawał jakieś tam, powiedzmy nawet użyteczne, funkcje do PrusaSlicera. Potem wydawało się, że projekt umarł. Część rzeczy została przerzucona do OrcaSlicer i osobiście SuperSlicera usunąłem z dysku.

A teraz autor SuperSlicer pisze, że zwolnił się z pracy i zamierza wróci do projektu. Jak on zamierza z tego żyć? Czy to jest realne?
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: Abys »

Orca nie ma wszystkiego co ma SuperSlicer, wydaje mi się że jest spora część ludzi która zostanie w tym slicerze właśnie dla tego że ma inne swoje funkcje.
A czy da się z tego żyć to już inna sprawa, spora część to pewnie "buy coffee" no i jeszcze jak dojdzie kanał na youtube to czemu nie.
Powinniśmy się tym tylko cieszyć że SuperSlicer wraca do gry, dla nas wszystkich to dobra wiadomość nawet jak nie korzystamy z niego.
Spora część ludzi wpada na genialny pomysł i go dodaje, potem inny slicer to usprawnia itd.
Wiele funkcji które posiada PrusaSlicer jak i OrcaSlicer pierw powstało u SuperSlicera albo jego początki i potem zostało usprawnione.
cyfron
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
etet100
Postów w temacie: 3
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: etet100 »

Ale bycie inspiracją dla kogokolwiek cię nie wyżywi. A faktem jest, że co ciekawsze nowości są ostatnio szybko portowane do innych slicerów.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8950
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: dziobu »

No ale on nigdzie nie pisze że chce z tego żyć tylko że z braku pracy ma więcej czasu i wrócił do projektu.
etet100
Postów w temacie: 3
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: etet100 »

Mało prawdopodobne żeby miał na myśli "teraz coś porobię a za chwilę znowu projekt umrze". Raczej jednak chce się tym zająć na poważnie.
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 1
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: atom1477 »

To ciągle nie oznacza że chce z tego żyć.
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 633
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: Rozarh »

Mam PrusaSlicer 2.7.0 i nie ma tam menu kalibracji jak w SuperSlicer (chyba, że trzeba tam jakoś inaczej wejść o czym nie wiem). A OrcaSlicer ma menu kalibracji tylko dla Bambu :(
Oba powyższe (Orca i Prusa) jak dla moich potrzeb nie spełniają się. Zostaje przy SuperSlicer i cieszę się, że będzie dalej usprawniany. Brakuje mi tylko definiowania miejsca przechowywania ustawień odrębnego dla różnych drukarek. Oznaczanie każdego filamentu dla drukarki i jeszcze ustawień druku dla drukarki jak dla mnie jest bez sensu. Mam kilka totalnie różnych drukarek i jedna lepiej drukuje dany filament na innych parametrach niż druga. Zdecydowanie wolałbym nawet mieć klika instalacji SS żeby każdy z nich obsługiwał inną drukarkę. Niestety SS trzyma swoje ustawienia w profilu użytkownika więc każda instalacja skorzysta z tych samych ustawień :(
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8950
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: dziobu »

Ale w czym problem z drukarkami w SS? Można mieć wiele drukarek, profili, filamentów... potem odpowiednio je ograniczać czy nawet bawić się w dziedziczenie nastaw.

U mnie nie sprawdza się osoby zestaw filamentów; i tak mam zawsze dla drukarki N zestawów filament-parametry druku.
Pjoter
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: konradsdev1 »

Rozarh pisze: 25 lis 2023, 22:12 Zdecydowanie wolałbym nawet mieć klika instalacji SS żeby każdy z nich obsługiwał inną drukarkę. Niestety SS trzyma swoje ustawienia w profilu użytkownika więc każda instalacja skorzysta z tych samych ustawień
Jak najbardziej da się to zrobić. W Windows wystarczy utworzyć nowy skrót i jako element docelowy wpisać np:

Kod: Zaznacz cały

"D:\SuperSlicer_2.5.59.3_win64_231124\superslicer.exe" --datadir D:\Printers\Voron0
Wszystkie pliki konfiguracyjne dla tej instancji będą przechowywane w podanym katalogu.
Rozarh, Abys, Andrzej_W, Fest, fyme, atom1477, JGFTW, Adinfo
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 633
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: SuperSlicer - czy to ma przyszłość?

Post autor: Rozarh »

konradsdev1 pisze: 25 lis 2023, 22:35 W Windows wystarczy utworzyć nowy skrót i jako element docelowy wpisać np:

Kod: Zaznacz cały

"D:\SuperSlicer_2.5.59.3_win64_231124\superslicer.exe" --datadir D:\Printers\Voron0
Wszystkie pliki konfiguracyjne dla tej instancji będą przechowywane w podanym katalogu.
Działa!!!
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”