A miało być tak pięknie i szybko

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: dragonn »

U mnie na wersji 1.8.0.57 nie beta też wywala że nie można tego wydrukować na X1C
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: arek »

dragonn pisze: 27 lis 2023, 10:08 wersji 1.8.0.57 nie beta
To 1.8 beta 1 ;)
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: maniolx »

Ja mam beta 1.8.0.62 i poszło . A tak po prawdzie drukarka nie powinna tego puścić , powinna wykryć że plik został skompilowany do innej drukarki . No chyba że ta beta ma jakieś wady . Ogólnie wydruki jak wszystko idzie dobrze to wychodzą bardzo fajnie . Ale mam znowu problem z kartą sd . Wczoraj załadowałem na nią parę projektów do druku a jak dzisiaj załączyłem drukarkę to już ich nie ma . I nie zrobiło się to pierwszy raz .
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 1
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: Fest »

Mus Chińczyk zajumał.
morf, roman, Adinfo
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: maniolx »

Fest pisze: 27 lis 2023, 21:09 Mus Chińczyk zajumał.
Tak wczoraj Chińczyk zobaczył twój post i już mi nic nie zajumał przez noc . Ale za to wczoraj wieczorem znowu w programie tnącym zmienił mi się samoczynnie model drukarki na ten A1 . Nie puściłem do druku tylko dlatego że teraz za każdym razem to sprawdzam pomny wcześniejszych problemów które tu opisywałem .
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: arek »

maniolx pisze: 27 lis 2023, 20:01 Ja mam beta 1.8.0.62 i poszło
Czyli dokładnie tą samą betę, która mam ja i u mnie wyraźnie mówi (wcześniej cytowanymi komunikatami), że "ni huhu". Bardzo mnie ciekawi jak zmusić dziada by to przeszło.

Jaki masz scenariusz powtórzenia tego? Ładujesz stla, "wskakuje" Ci profil "A1" w slicerze w pierwszej zakładce "prepare", tniesz, każesz drukować, tam wybierasz drukarkę X1C, klikasz drukuj i przechodzi - tak?
zlp
Postów w temacie: 1
Posty: 84
Rejestracja: 22 sie 2020, 10:34
Drukarka: Zortax Bambu Anycubi
x 20
Kontakt:

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: zlp »

Zdefiniuj sobie w programie jaką masz drukarkę i dyszę. Jeśli masz oryginalne płyty, to drukarka rozpozna, czy nie chcesz drukować na innej i powiadomi Cię o tym.
Ja nie mam podobnych problemów, zapewne dlatego, że mało korzystam z plików już przygotowanych do drukowania.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: dragonn »

maniolx pisze: 28 lis 2023, 20:17 Nie puściłem do druku tylko dlatego że teraz za każdym razem to sprawdzam pomny wcześniejszych problemów które tu opisywałem .
Ładowałeś 3mf czy stl?
Ja to po staremu dalej trzymam się tylko STL jeśli tylko się da bo nie chcę żeby model ładował cokolwiek poza modelem. Nigdy nie wiadomo co tam zostało jeszcze poza modelem w nim.
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: maniolx »

dragonn pisze: 28 lis 2023, 21:55
maniolx pisze: 28 lis 2023, 20:17 Nie puściłem do druku tylko dlatego że teraz za każdym razem to sprawdzam pomny wcześniejszych problemów które tu opisywałem .
Ładowałeś 3mf czy stl?
Ja to po staremu dalej trzymam się tylko STL jeśli tylko się da bo nie chcę żeby model ładował cokolwiek poza modelem. Nigdy nie wiadomo co tam zostało jeszcze poza modelem w nim.
Na 99% był to 3mf . Z tego projektu https://www.printables.com/pl/model/643 ... bu-lab-ams
zlp pisze: 28 lis 2023, 21:04 Zdefiniuj sobie w programie jaką masz drukarkę i dyszę. Jeśli masz oryginalne płyty, to drukarka rozpozna, czy nie chcesz drukować na innej i powiadomi Cię o tym.
Ja nie mam podobnych problemów, zapewne dlatego, że mało korzystam z plików już przygotowanych do drukowania.
Zrobiłem to już zaraz po instalacji Bambu studio , lecz widocznie coś nie odhaczyłem bo gdy tam wczoraj spojrzałem to poza moją drukarką była tam jeszcze ta felerna A1 i jeszcze jedna ,nie pamiętam już która . Wczoraj już to odhaczyłem, że jest tylko x1 .
zlp pisze: 28 lis 2023, 21:04 Zdefiniuj sobie w programie jaką masz drukarkę i dyszę. Jeśli masz oryginalne płyty, to drukarka rozpozna, czy nie chcesz drukować na innej i powiadomi Cię o tym.
Ja nie mam podobnych problemów, zapewne dlatego, że mało korzystam z plików już przygotowanych do drukowania.
Wybieram stl lub 3mf w zależności co chcę drukować , wybieram filament , robię wyślij na sd i dopiero z sd robię drukuj . Wam się to nie chce udać ale mnie się udało i nie był to jednorazowy problem bo udało mi się to trzy razy z tym samym plikiem . Po pierwszym walnięciu głowicy wyłączyłem x prądu i zrobiłem na nowo kalibrację drukarki bo myślałem że tu jest coś nie tak . Po drugim razie zmieniałem jeszcze coś w projekcie do druku , a po trzecim razie puściłem wydruk z plików które znajdują się w pamięci drukarki w wtedy wszystko poszło dobrze .
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 9
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: A miało być tak pięknie i szybko

Post autor: arek »

Z sd drukujesz, teraz jasne jak powtórzyć. Wtedy slicer nie ma możliwości zareagować bo nie ma pojęcia, że to zanosisz do X1C. Tutaj raczej większość puszcza po sieci - sto razy wygodniejsze.

Że firmware drukarki dodatkowo tego nie sprawdza to już słabo. Swoją drogą firmware najnowsze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”