Bambu x-x beznadziejnie wyglądający druk pod podporami

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 809
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Bambu x-x beznadziejnie wyglądający druk pod podporami

Post autor: Abys »

Bambus ma jeszcze AUX fana, włączasz go?
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 5
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Bambu x-x beznadziejnie wyglądający druk pod podporami

Post autor: maniolx »

mcxmcx pisze: 01 gru 2023, 00:33 ustawiles zbyt duzy odstep podpora element, ja daje w bambu 0.07 i dales zbyt duzy dystans do bridge, ja daje 3mm i wtedy jest na calej powierzchni.

jutro sprawdze bo teraz sie drukuje
Powiem szczerze i nie będę owijać, ja w zasadzie mało co zmieniałem na tym generic . A nie zmieniałem dlatego bo ludziska pisali że z 90 % filamentów ustawienia generic działają dobrze . Widocznie trafiam na te 10 %. A już na pewno nie zmieniałem tego co opisywałeś . Dzięki za wskazówki . Na pewno wypróbuję jutro bo już miałem spięcie że nie można spać bo głośno . Jutro muszę zejść do garażu i zobaczyć na rowerze jak w lato wydrukował mi to Ender i jak drukowałem tzn gdzie były podpory i jak wyszły . Ten twój wydruk wydaje się lepiej wyglądać w miejscu podpór ale i tak to nie jest to czego bym oczekiwał od wydruku na takiej drukarce . Czyli nie ma szans na gładki wydruk w miejscu podpór ? No i twój filament - inny kolor to i znowu inaczej się patrzy, no i nie widać tego co na żywo . Mój wydruk co zamieściłem na zdjęciu wygląda kiepsko w całości a na żywo jednak wygląda bardzo fajnie poza miejscami podpór . Dzięki za pomoc ,włożony trud i zmarnowany materiał .
Abys pisze: 01 gru 2023, 16:04 Bambus ma jeszcze AUX fana, włączasz go?
No właśnie go wyłączyłem bo ktoś mi tu pisał że jak podwija krawędzie to wentylator ten może te problemy powodować . Właśnie może ktoś mi napisze do czego są te wentylatory bo nazwy jakieś inne i nie mogę doszukać się informacji o nich . Na przykład aux nie mam pojęcia gdzie on dmucha .
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 809
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Bambu x-x beznadziejnie wyglądający druk pod podporami

Post autor: Abys »

:facepalm:



Tak to prawda że może powodować problemy ale gdy się go włączy od razu, dlatego z reguły się go załącza od 2+ warstwy.
Masz taką drukarkę, powinieneś znać chociaż jakieś podstawy a mówisz że aktualizujesz od razu sprzęt.
Sporo problemów powodują sami użytkownicy, zganiają to na drukarki i się dziwią że tak wygląda słabo model i ble na takiej drukarce nie powinno to tak wyglądać.
AUX to ten z boku, jest on właśnie po to gdy brakuje chłodzenia to pomaga właśnie w takich przypadkach.
Znajduje się na boku drukarki, wywiew jest na dyszę i powietrze przelatuje przez stół i jest to właśnie do takich nawisów przydatny.
Licz się z tym że w miejscu podpór nie będzie idealnie, wydruk 3d nie jest idealny, maszyna nie jest idealna, itd. itp.
Chcesz mieć lepiej to pomyśl o podporach które można rozpuścić w wodzie, masz AMS więc masz taką możliwość.

Albo:
konradsdev1 pisze: 30 lis 2023, 18:01 Przy tych pokrętłach powinno pomóc zmniejszenie wysokości warstwy albo włączenie Variable layer height.
viewtopic.php?p=160717#p160717
dragonn
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 5
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Bambu x-x beznadziejnie wyglądający druk pod podporami

Post autor: maniolx »

Abys pisze: 01 gru 2023, 22:09 :facepalm:



a mówisz że aktualizujesz od razu sprzęt.

Przeczytaj co pisałem w postach a nie osądzaj mnie po tym co przeleciałeś wzrokiem w jednym zdaniu . Niczego nie aktualizowałem poza firmware a to jest chyba podstawa .
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 809
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Bambu x-x beznadziejnie wyglądający druk pod podporami

Post autor: Abys »

Widzę problemy z nawisami, wyłączasz aux fana który jest standardowo włączony przez producenta.
Nie zmieniaj opcji jak leci gdy nie masz problemów bo ktoś tak napisał, wyłączyłeś go nawet nie wiedząc dlaczego tak na prawdę.
Podstawa to po prostu nie kombinować(szczególnie jak się nie ma dużego doświadczenia), najlepiej wróć do ustawień producenta i profilu i zrób sobie start na nowo.
Skoro używasz filamentu producenta to możesz mieć coś nie halo ustawione..

Również przelatujesz po postach, nie tylko ja zwróciłem na to uwagę:
mcxmcx pisze: 30 lis 2023, 16:53 Widzę że tu PEBKAC jest czynnikiem.

Daj STL tych detali.
Po prostu użyj profilu drukarki bez modyfikacji w slicerze, użyj profilu filamentu bez modyfikacji, załaduj filament producenta i zobaczysz efekt.
Bez zbędnych kombinacji, puść i zobaczymy co wyjdzie.
dragonn
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 5
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Bambu x-x beznadziejnie wyglądający druk pod podporami

Post autor: maniolx »

Abys pisze: 01 gru 2023, 22:38

Po prostu użyj profilu drukarki bez modyfikacji w slicerze, użyj profilu filamentu bez modyfikacji, załaduj filament producenta i zobaczysz efekt.
Bez zbędnych kombinacji, puść i zobaczymy co wyjdzie.
No już naprawdę wysiadam . Czy ty naprawdę myślisz że kupiłem drukarkę i przed drukowaniem zacząłem robić modyfikacje profili drukowania ? Po rozpakowaniu puściłem wydruki . Jeden,drugi,trzeci itd . Jeżeli coś nie wychodziło , np. podwijało mi rogi przy dużych pudełkach to pisałem na forum . Jeżeli ktoś mi odpowiedział spróbuj wyłączyć wentylator aux bo czasami on powoduje problemy to niby dlaczego mam tego nie zrobić . Jeżeli na tym forum jest tylko kilka osób które się znają to napisz mi którzy to są to będę tylko wykonywać ich porady . Ale znając życie to oni nie odpowiedzą bo są na innym poziomie .
Ten wydruk którego zdjęcie tu jest był puszczony na ustawieniach producenta .
maniolx pisze: 02 gru 2023, 12:00
Abys pisze: 01 gru 2023, 22:38

Po prostu użyj profilu drukarki bez modyfikacji w slicerze, użyj profilu filamentu bez modyfikacji, załaduj filament producenta i zobaczysz efekt.
Bez zbędnych kombinacji, puść i zobaczymy co wyjdzie.
No już naprawdę wysiadam . Czy ty naprawdę myślisz że kupiłem drukarkę i przed drukowaniem zacząłem robić modyfikacje profili drukowania ? Po rozpakowaniu puściłem wydruki . Jeden,drugi,trzeci itd . Jeżeli coś nie wychodziło , np. podwijało mi rogi przy dużych pudełkach to pisałem na forum . Jeżeli ktoś mi odpowiedział spróbuj wyłączyć wentylator aux bo czasami on powoduje problemy to niby dlaczego mam tego nie zrobić . Jeżeli na tym forum jest tylko kilka osób które się znają to napisz mi którzy to są to będę tylko wykonywać ich porady . Ale znając życie to oni nie odpowiedzą bo są na innym poziomie .
Ten wydruk którego zdjęcie tu jest był puszczony na ustawieniach producenta .
maniolx pisze: 30 lis 2023, 23:25
mcxmcx pisze: 30 lis 2023, 16:53 Widzę że tu PEBKAC jest czynnikiem.

Daj STL tych detali.
Również przelatujesz po postach, nie tylko ja zwróciłem na to uwagę:
mcxmcx pisze: 30 lis 2023, 16:53 Widzę że tu PEBKAC jest czynnikiem.
Załączniki
z podporami.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”