Strona 1 z 1

Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 gru 2023, 16:28
autor: arek
Bambu A1 Combo, premiera 14 grudnia 2023

Najprawdopodobniej 256x256x256. Używający AMS Lite.
bambu-a1-combo.png
https://cdn1.bambulab.com/home/A1-PC.png
https://www.youtube.com/watch?v=lDMiRFDkpg0

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 gru 2023, 17:24
autor: arek
Właściwie to 256x256x256 jest pewne... widać na opakowaniu :D

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 gru 2023, 18:02
autor: cyfron
Nie próżnują - chcą łyknąć wszystkie sektory rynku. Oby się tylko nie zadławili ;)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 gru 2023, 19:48
autor: arek
bambu-a1-combo-photo.jpeg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 gru 2023, 10:40
autor: Trolinka
Ale bramę to ma solidną :P
Z fajnych rzeczy to chyba wyświetlacz jest odchylany, bo wygląda jak złożony za zegarkiem.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=s2oANJVcGiw

PS.
"We noticed some skepticism about our Top Mount design, and here is our answer.
The A1 printed a 14-minute Benchy with 4 fully loaded spools on top. Thanks to the rigid structural design and the special Z-Stiffeners included in the Top Mount components set, A1 is firmly secured to the table during the high-speed printing process."

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 gru 2023, 11:06
autor: arek
Wyświetlacz jest obracalny w osi mocowania.

33 sekunda

https://youtu.be/Zd3OXRD3ryo?t=33

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 gru 2023, 11:26
autor: Trolinka
Aaa widzisz :> Proste a kapitalne rozwiązanie :>

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 gru 2023, 14:23
autor: roman
a1.png

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 gru 2023, 14:33
autor: morf
Coś więcej oprócz marketingowego "miodku" ?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 gru 2023, 16:05
autor: roman
Nie wiem, ale się domyślam ;)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 gru 2023, 19:44
autor: pma_
Ktoś wie może jak działa czujnik ciśnienia filamentu? Podobno mają tam takie cudo w tym bambusie.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 gru 2023, 20:39
autor: Abys
Coś jak piezo przetwornik który pod wpływem nacisku przy wypływaniu z dyszy naciska na niego przez cały hotend, gdy jest mniej materiału to zmniejsza się siła i wtedy dodaje materiału.
Bambus P1P i X1 na pewno ma takie w stole czujniki które pod naciskiem dyszy ustalają pozycję, teraz zastosowali podobny patent w hotendzie.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 gru 2023, 21:43
autor: pma_
zaraz, zaraz w hotendzie gdzie? bo jakoś tego nie ogarniam :)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 gru 2023, 21:52
autor: arek
Były różne wątpliwości czy 100 stopni stół osiąga. Wygląda, że tak. Wersja EU (pamiętać o emisyjności stołu itp):
bambu-a1-100C.png
Z https://www.youtube.com/watch?v=PTeXvvoxtAo

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 gru 2023, 21:58
autor: arek
Abys pisze: 15 gru 2023, 20:39 Coś jak piezo przetwornik który pod wpływem nacisku przy wypływaniu z dyszy naciska na niego przez cały hotend
" It utilizes a high-resolution, high-frequency eddy current sensor to measure the pressure in the nozzle. Our algorithm actively compensates the flow rate according to the readings to extrude with accuracy."

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0611/ ... 1695364202
https://en.wikipedia.org/wiki/Eddy-current_sensor
https://www.aec-jpn.com/en/technical_info/sensor.html

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 gru 2023, 22:26
autor: morf
Ciekawe czy nowe P2x i X2... beda miały hotend podobnej budowy

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 gru 2023, 04:36
autor: Abys
Myślę że zrobią swój własny hotend albo z pomocą E3D i jeszcze Bondtech, hotend high flow do tej swojej największej maszyny którą kiedyś tam wypuszczą.
Myślałem że w A1 zmienią hotend i coś usprawnią, widocznie nie ma potrzeby i wszystko pasuje z A1 mini 1:1 to fajnie bo mozna sobie podmieniać części jak ktoś ma obie drukarki (dysze,czujniki,silnik itp.).

Ciekawe czy pójdą w dużego bed slingera czy core xy, ale w sumie teraz to pewnie bez znaczenia bo trochę udowodnili że można zrobić bedslingera który jest dość szybki i ma nowe ficzery.
Mogą zrobić coś pokroju Ender 5 czyli kostka z ruchomym stołem Z ale układ mechaniczny kartezjański, ciężko przewidzieć ich ruch bo mają swoją drogę i mieszają albo tworzą nowe rozwiązania.
Kto by pomyślał że radar odejdzie do lamusa, jednak zrezygnowali z tego i poszli w inną stronę.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 gru 2023, 08:28
autor: Trolinka
Abys pisze: 16 gru 2023, 04:36 Myślę że zrobią swój własny hotend albo z pomocą E3D i jeszcze Bondtech, hotend high flow do tej swojej największej maszyny którą kiedyś tam wypuszczą.
Myślałem że w A1 zmienią hotend i coś usprawnią, widocznie nie ma potrzeby i wszystko pasuje z A1 mini 1:1 to fajnie bo mozna sobie podmieniać części jak ktoś ma obie drukarki (dysze,czujniki,silnik itp.).

Ciekawe czy pójdą w dużego bed slingera czy core xy, ale w sumie teraz to pewnie bez znaczenia bo trochę udowodnili że można zrobić bedslingera który jest dość szybki i ma nowe ficzery.
Mogą zrobić coś pokroju Ender 5 czyli kostka z ruchomym stołem Z ale układ mechaniczny kartezjański, ciężko przewidzieć ich ruch bo mają swoją drogę i mieszają albo tworzą nowe rozwiązania.
Kto by pomyślał że radar odejdzie do lamusa, jednak zrezygnowali z tego i poszli w inną stronę.
Eee tam od razu do lamusa. Wykorzystują go namiętnie, nowe funkcje dostaje. W serii X2? na pewno zostanie. To jakby napisać że zrezygnowali z dużych wyświetlaczy :> Seria A ma być tania podstawowa dla mniej wymagających, P średnio półkowa, a X dajmy wszystko co mamy bez liczenia kosztów :P
Hotend po prostu ewoluował, to takie v2. Jakby teraz wychodził X2 czy P2 to na pewno ten sam v2 by dostały. Ale pewnie już v3 opracują :P

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 gru 2023, 20:07
autor: JGFTW
Recenzja w ludzkim języku ;)

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=3PhRA9QGxe0

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 gru 2023, 23:10
autor: majek
JGFTW pisze: 16 gru 2023, 20:07 Recenzja w ludzkim języku ;)
Po tym filmie o Quidi (czy jak jej tam było), to już omijam ten kanał, bo ta dziewczynka w zasadzie powie wszystko co w scenariuszu, a jak scenariusz napisze producent, to też leci na wizję :thumbdown:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 17 gru 2023, 14:12
autor: JGFTW
Zawsze jest takie ryzyko w przypadku recenzji jutubowych, więc oglądając je zawsze skupiam się na tym co ma sprzęt w środku; z czego i jak jest złożony, a niekoniecznie jakie wnioski przedstawione są przez recenzenta.

Widziałem kilka filmików z tego kanału i wydają się rzeczowe. Jak rozważałęm zakup to oglądnąłem ten ich o Enderze 3 V3 SE i teraz jak go mam to wszystko się zgadza.

Nie znam sprawy z tym Qidi, więc wygląda jak narazie nie mam żadnego powodu, żeby ich skreślać.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 17 gru 2023, 16:08
autor: Mikes2007
Zamówiłem dzisiaj w wersji bez AMS. Ktoś wie może jak długo idą od nich paczki?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 17 gru 2023, 17:51
autor: morf
W wersji A1 "niecombo" wysyłka dopiero przed świętami. Obstawiam że dostaniesz przed Nowym Rokiem. Albo zaraz po. Wróżenie z fusów.
Poki co to tylko wersja Combo jest "in stock". Jak wyślą to kwestia 1-3dni, wysyłają z DE (zazwyczaj).

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 18 gru 2023, 06:34
autor: roman
JGFTW pisze: 17 gru 2023, 14:12 Zawsze jest takie ryzyko w przypadku recenzji jutubowych, więc oglądając je zawsze skupiam się na tym co ma sprzęt w środku; z czego i jak jest złożony, a niekoniecznie jakie wnioski przedstawione są przez recenzenta.

Widziałem kilka filmików z tego kanału i wydają się rzeczowe. Jak rozważałęm zakup to oglądnąłem ten ich o Enderze 3 V3 SE i teraz jak go mam to wszystko się zgadza.

Nie znam sprawy z tym Qidi, więc wygląda jak narazie nie mam żadnego powodu, żeby ich skreślać.
https://www.youtube.com/watch?v=UsFmnMZtsZc
Ten się kiedyś użalał, że mu producenci nie wysyłają drukarek za friko więc chyba jakiś obiektywizm ma :)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 27 gru 2023, 15:30
autor: Mikes2007
Dobra,

Dzisiaj przyleciała i od rana testuję. Co mogę napisać, po tych paru godzinach użytkowania? Ogólnie jak dla mnie, to PETARDA :cool2: . Testowałem na specjalnie, na starym PLA od Plast-Spaw.

Co mi się podoba...

*Na pełnym automacie (automatyczny flow itd), drukuje fenomenalnie-bardzo ładne (drukowałem kostki kalibracyjne itd, i wydruki trzymają wymiary)
*Prędkość druku, jak dla mnie powala, (przesiadłem się z Creality S1)
*Przyczepność do stołu bardzo dobra,
*Pierwsza warstwa bardzo dobra - równa,
*Jest cicha, nawet w szybkich trybach,
*Przyjazny dla oka i w użytkowaniu wyświetlacz i interfejs.

Co mi się nie podoba (ale do przeżycia)...

*Jak dla mnie za słabe światło, lubię dobrze oświetlone wydruki,
*Kamerka bardzo słabej jakości,
*Wi-Fi działa tylko w 2,4GHz - miałem z tym problem, bo cała moja sieć jest zbudowana na 5GHz.

Zamierzam później załadować, lepszej jakości filamenty i zobaczymy, ale pierwsze wrażenie bardzo dobre.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 27 gru 2023, 19:36
autor: musk75
Mikes2007 pisze: 27 gru 2023, 15:30
(ciach)
Nie cytuj całego posta, zwłaszcza jak odpisujesz bezpośrednio pod nim.
dziobu



Wszystkie bambusy działają z wi-fi 2,4 jak dla mnie w niczym to nie przeszkadza.
Plusy to po 20 minutach wyjęcia z pudła i skręceniu kilku śrubek działa i to nawet dobrze.

Sporo plastiku zawiera ten model, wyświetlacz choć mały ale dotyk działa bardzo dobrze. Fakt jest o wiele cichsza od swoich starszych sióstr

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 27 gru 2023, 19:58
autor: Mikes2007
musk75 pisze: 27 gru 2023, 19:36
Wszystkie bambusy działają z wi-fi 2,4 jak dla mnie w niczym to nie przeszkadza.
Plusy to po 20 minutach wyjęcia z pudła i skręceniu kilku śrubek działa i to nawet dobrze.

Sporo plastiku zawiera ten model, wyświetlacz choć mały ale dotyk działa bardzo dobrze. Fakt jest o wiele cichsza od swoich starszych sióstr
Kupując nie wiedziałem, że działa tylko na 2,4. Moja wina, że nie sprawdziłem, ale już temat ogarnięty.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 gru 2023, 00:35
autor: denior
Kusi mnie ta drukarka, czy użytkownicy nadal nie znaleźli żadnych wad :D
Jak z oprogramowaniem jestem curo-lubem i nie wiem czy przesiadka na to ich studio jest bezbolesna?
Jak wyglada zmiana filamentu w wersji combo, w sensie wykonania przez drukarkę podczas wydruku
Czy wersja standart ma inny hotend czy tylko brakuje tego podajnika multi kolorowego

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 gru 2023, 16:51
autor: Artu
denior pisze: 31 gru 2023, 00:35 Kusi mnie ta drukarka...
Mnie również, i "stoję w rozkroku" pomiędzy A1 vel Ender-3 V3 KE...
Tak, wiem, że to inna klasa drukarek, ale... cena 8-)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 gru 2023, 17:11
autor: Mikes2007
Nie posiadam wersji Combo, ale hot-end, jest taki sam w wersji combo i bez. Od początku kiedy ją dostałem drukuję praktycznie non-stop. Slicer, czyli ich Bambu Studio, to jest klon Prusa Slicer. Przestałem używać Cury, jakiś rok temu, na rzecz PS... Czy polecę tę drukarkę? Stanowczo i to dla każdego "drukarza". (ale to dopiero parę dni, kiedy ją mam).

Co do wad? Oprócz tych, które opisałem powyżej, to do tej pory nie znalazłem.

Odpalam slicer, tnę, lub korzystam z ich "Maker World" i jadę z koksem. Do tej pory przetestowałem różne PLA, TPU i PET-G (wszystko idealnie). Wczoraj zapuściłem druk, który pokazuje jak wygląda mosty, jak wygląda retrakcja, jak wyglądają zwisy, to wyrwało mnie z butów (na kompletnym automacie, na automatycznej kalibracji, zero nitek, wymiary się zgadzają, wydruk ostry i "soczysty".

W przyszłych dniach przetestuję inne filamenty, ale z tego co widzę, to Prusa może mieć problem (tak wiem narażę się), ale tak uważam.

Ta drukarka póki co jest tak prosta i przyjemna w druku, że jeśli model jest dobrze pocięty, to załączam i zapominam. Wracam kiedy skończy, a kończy dość szybko.

Pozdrawiam (i nie jestem naganiaczem Bambu Lab) :piwo:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 gru 2023, 23:38
autor: Artu
BTW, jak ustawić w bambu studio aby "czytał" pliki STL :unknown:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 02 sty 2024, 18:19
autor: Artu
Dobra, sprawa z plikami ogarnięta :thumbup: Wystarczy zaznaczyć "otwieraj za pomocą" i wskazać slicker.
Teraz pytanie kolejne (a będzie ich pewnie więcej :mrgreen:) czy prawdą jest, że są problemy z adhezją na płytach perforowanych, czyli tych, co dostajemy wraz z drukarką :roll2: Może warto dokupić High Temperature Plate (Smooth PEI) :roll2:
I tak będę kupować dysze 0,6 i 0,8, bo wreszcie chcę zacząć drukować z materiałami wypełniającymi typu węgiel i szkło.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 02 sty 2024, 18:43
autor: Bordam
Ja u siebie problemów z adhezją do tej pory nie zauważyłem, drukuje głównie z PLA i trochę z PETG. Z tej teksturowanej płyty jestem na tyle zadowolony że dokupiłem taką samą do swojej X1C i tam również nie ma takich problemów

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 03 sty 2024, 19:49
autor: musk75
Artu pisze: 02 sty 2024, 18:19 Teraz pytanie kolejne (a będzie ich pewnie więcej :mrgreen:) czy prawdą jest, że są problemy z adhezją na płytach perforowanych
Na wszystkich swoich bambusach mam takie płyty i bardzo rzadko zdarza się odklejka, głownie z moje winy a raczej lenistwa bo nie chce mi sie wyczyścić jej przed wydrukiem ;)

Polecam także cool plate ale to tylko do PLA

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 03 sty 2024, 20:36
autor: Artu
Na razie dokupiłem tylko dysze 0,6 i 0,8. Tą High Temperature Plate na razie sobie odpuściłem.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 14:25
autor: Artu
Dojechała :)
IMG_20240104_140852.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 15:52
autor: denior
Zazdroszczę, nie planują jakichkolwiek promocji?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 15:53
autor: arek
W bambu chyba ani razu nie było promocji na drukarki.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 16:21
autor: morf
Na BF była ok 150E na x1c combo

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 16:35
autor: denior
BF?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 16:39
autor: Andrzej_W
:D Black Friday

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 18:20
autor: denior
Andrzej_W pisze: 04 sty 2024, 16:39 :D Black Friday
He he myślałem że to jakiś nowy sklep :D

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 20:08
autor: Artu
Mam nadzieję, że to tylko raz
IMG_20240104_200716.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 20:53
autor: Artu
Ależ to zapindala :shock:



i to na ustawieniach
2024-01-04 20_33_43-Bez tytułu.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 21:33
autor: JGFTW
Wiadomo jakie to są wartości szybkości i przyspieszenia ?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 sty 2024, 22:22
autor: panWiadr0
Chce zobaczyć tryb oszalały!

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 11:09
autor: Artu
panWiadr0 pisze: 04 sty 2024, 22:22Chce zobaczyć tryb oszalały!
Na razie nie zaryzykuję :mrgreen:


Napiszę tak: po pierwszych dniach użytkowania, wreszcie wiem, że mam bezobsługową drukarkę 3D :D
Całe przygotowanie do druku odbywa się poprzez Bambu Studio, czyli wrzucam plik, tnę, przesyłam na drukarkę, i po określonym czasie (podawanym dokładnie) wydruk jest gotowy. Całą kalibrację drukarka robi sama, co nieco wydłuża start druku, ale warto poczekać, bo jak na razie wydruki wychodzą fenomenalnie. Co prawda, na razie drukuję "ulepszenia", które pewnie nie są niezbędne, ale mam małą "norkę" na drukarkę, więc jak najbardziej przydatne.
1.jpg
Oczywiście nie samym miodem pszczoła żyje... Kamerka zamontowana w drukarce to jakiś żart... całkowita porażka (:)
Oświetlenie stołu, to również jakaś utopia, jedna biedaLED, która bździ, a nie świeci :twisted:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 11:21
autor: JGFTW
Te usztywniacze były tu fabrycznie czy sam je drukowałeś?

Jak wygląda sprawa z hałasem podczas druku?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 11:43
autor: Artu
JGFTW pisze: 06 sty 2024, 11:21 Te usztywniacze były tu fabrycznie czy sam je drukowałeś?
Sam drukowałem z projektu od Bambu, wraz z górnym montażem AMS AMS lite Top Mount for A1
JGFTW pisze: 06 sty 2024, 11:21Jak wygląda sprawa z hałasem podczas druku?
Jakim hasłem :roll2:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 11:57
autor: JGFTW
Artu pisze: 06 sty 2024, 11:43 Jakim hasłem :roll2:
To pytanie retoryczne czy źle przeczytałeś? :D

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 12:27
autor: bartoszeqqq
@Artu a planujesz ją zamykać w jakiejś komorze? Bambu niby nie rekomenduje 🤔

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 13:16
autor: Mikes2007
Alien wydrukowany bez problemów.

Zawsze chciałem to zrobić :cool2:
20240106_130821.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 13:38
autor: Artu
:rotfl2: :rotfl2: :rotfl2: No jasne, że źle przeczytałem :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:

Hałas akceptowalny na "standard", nawet w nocy jak drukowała, to nie budziła :mrgreen:
Innych prędkości nie testowałem... jak na razie :)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 15:40
autor: arek
bartoszeqqq pisze: 06 sty 2024, 12:27 @Artu a planujesz ją zamykać w jakiejś komorze? Bambu niby nie rekomenduje 🤔
Nie rekomenduje bo nie ma chłodzenia elektroniki ale niektórzy robią obudowy z dodanym chłodzeniem jak np ta:


Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 15:51
autor: fyme
Ale kusicie tą drukarką :shock:
Może by sobie zamienić jedną prusę na coś takiego :unknown:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 16:56
autor: Mikes2007
Ja bym się nawet nie zastanawiał. Miałem Prusę, ale A1 moim zdaniem, bije ją na głowę.

Niedługo biorę się za druk szkieletu Arnolda, dyszą 0.2.
image.png

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 21:19
autor: pma_
ten terminator to mi bardziej pod drukowanie z żywicy podchodzi

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 sty 2024, 21:58
autor: Mikes2007
Zgadza się, ale nie takie rzeczy się drukowało. Wiadomo, że model nie będzie tak dokładny jak na żywicy, ale sprawdzimy co A1, potrafi.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 00:04
autor: musk75
Artu pisze: 06 sty 2024, 11:09
panWiadr0 pisze: 04 sty 2024, 22:22Chce zobaczyć tryb oszalały!
... Kamerka zamontowana w drukarce to jakiś żart... całkowita porażka (:)
To zobacz sobie kamerkę w p1p

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 00:07
autor: musk75
bartoszeqqq pisze: 06 sty 2024, 12:27 @Artu a planujesz ją zamykać w jakiejś komorze? Bambu niby nie rekomenduje 🤔
mam bambu w komorze w sumie to w namiocie creality który sprawuje sie wyśmienicie

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 19:52
autor: Artu
No dobra, ostatnie dwa testy, i czas zacząć drukować coś sensownego :mrgreen:
IMG_20240107_100833_crop.jpg
IMG_20240107_100900_crop.jpg
IMG_20240107_100802_crop.jpg
IMG_20240107_100746_crop.jpg
IMG_20240107_131434.jpg
I zamontowałem wydrukowane wczoraj wzmocnienie "bramy"
Wspornik bramy.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 21:24
autor: denior
Wydruki trzymają wymiary?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 21:32
autor: mcxmcx
Pytania są tendencyjne.

Jedyna rzecz jaka mnie wk... to to, że małe otwory są za małe.

Insert 5.5mm a muszę robić dziurę 6mm.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 21:53
autor: denior
Kurcze to samo ma kumpel na duzym bambusie, dziury za małe, drukowane na plasko, drukowane w poprzek są ok, jest też problem z oskami są za male

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 22:47
autor: arek

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 23:12
autor: denior
Nie działa tak jak byś chciał, zniekształca cały model

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 23:34
autor: mcxmcx
Niestety, trzeba dla modelu doświadczalnie sprawdzić o ile dziurę powiększyć i gra.

Ja po prostu chciałem inserty na styk wciskać, a nie miałem jak rozgrzanych.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 sty 2024, 23:45
autor: denior
Ciekawe tylko dlaczego bambusy mają ten problem i jak widać nie jest to problem jednej drukarki, co dodatkowo tłumaczy istnienie softwerowej protezy
Ten problem pojawił się u kolegi który drukowal ten sam model co ja, u mnie było ok, a u niego wymiary skopane do tej pory nie znaleźliśmy rozwiązania

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 08 sty 2024, 07:59
autor: JGFTW
denior pisze: 07 sty 2024, 23:12 Nie działa tak jak byś chciał, zniekształca cały model
To nie tylko w Bambu Studio zniekształca cały model jak ustawisz kompensację, ale ogólnie w każdym slicerze tak jest, bo program nie wie który fragment modelu to jest otwór, na pewno nie dla wszystkich modeli da się to automatycznie dokładnie określić.
Prusa Slicer (zresztą na nim bazuję slicer bambu) też cały model zniekształca - XY Size Compensation (na zdjęciu kolejno -1, 0, 1):
3_objects.png
Simplify 3d również zmienia wymiary całego modelu w horizontal size compensation.

Dobrym patentem byłoby zaznaczyć otwory modyfikatorem i wtedy zmienić jedynie dany obszar, ale rozumiem, że jak jest dużo otworów albo zwyczajnie z lenistwa to nie będzie się nikomu chciało w to bawić ;)

Jeżeli już z tego korzystam to ustawiam coś w stylu +/-0.05, +/-0.1 maksymalnie (około połowe tolerancji wymiarów w plus/minus), więc przypadek pokazany jest oczywiście skrajnym i niewystępującym podczas normalnego użytkowania.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 08 sty 2024, 13:21
autor: Artu
Wymyłem stół IPA, i zapuściłem wydruk benchy... Nosz kuźwa, drukarka mi się ubzdryngoliła :shock: :rotfl:
Benchy.jpg
A tak na poważnie, to zapuściłem wydruk tego projektu z prędkością "szaloną", czyli 166% standardu... chyba nieźle wyszło :roll2:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 08 sty 2024, 16:54
autor: Jarewa
A gdzie filmik trybu szalonego??

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 08 sty 2024, 21:45
autor: micro
Bez filmu się nie liczy 😀.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 08 sty 2024, 23:06
autor: denior
Po co wam film skoro nie trzyma wymiarów :rotfl:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 08 sty 2024, 23:11
autor: Jarewa
Zobaczyć jak to zapierdala

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 09 sty 2024, 13:57
autor: Artu
denior pisze: 08 sty 2024, 23:06 Po co wam film skoro nie trzyma wymiarów :rotfl:
Miezryłeś :roll2:

Prącie bardzo:


Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 09 sty 2024, 14:45
autor: denior
:shock: Walić wymiary chcę ją :DD

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 09 sty 2024, 16:01
autor: Mikes2007
Dobra... Znalazłem, pierwszy poważny fakap...

Gotowe presety w Bambu studio dla A1, są kompletnie nie dostosowane do dyszy .2. Na dyszy .2, drukuje bardzo źle. Moja teoria jest taka, że skupili się tylko na dyszy .4 i tam optymalizacja wygląda bardzo dobrze.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 10 sty 2024, 19:42
autor: Artu
Chytry dwa razy traci :facepalm: Chciałem zaoszczędzić, i założyłem jakieś kilkuletnie PLA... Oczywiście jeden z kolorów się ułamał w rurce, i spowodował zablokowanie głowicy :shock: Chyba czas wywalić wszystkie starocie, i "odbudować" magazyn.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 10 sty 2024, 19:47
autor: denior
Adaś się zagrzać hotend i przepchać to jakimś drucikiem?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 10 sty 2024, 20:13
autor: Artu
Adaś, jest możliwość manualnego grzania głowicy

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 10 sty 2024, 21:10
autor: morf
Przepraszam, nie moglem sie powstrzymac

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 11 sty 2024, 14:51
autor: Artu
Przyjechały dodatkowe dysze, więc trzeba je gdzieś przechowywać...
IMG_20240111_095751_m.jpg
IMG_20240111_095734_m.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 08:43
autor: Artu
Dwa razy za jednym razem, czyli po raz pierwszy i zarazem ostatni... druk multicolor :P
Ilość "zmarnowanego" filamentu większa, niż ilość wykorzystana na druk:
IMG_20240111_161846_m.jpg
Czas druku figurki ~60mm
IMG_20240111_161854_m.jpg
Finalnie, pomimo "czyszczenia się" dyszy, wydruk "zasmużony"
IMG_20240111_162054.jpg
AMS jest fajny, ale tylko do wydruków jednokolorowych, bo nie trzeba zmieniać filamentu przed kolejnym wydrukiem innym filamentem.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 08:54
autor: morf
Ludziom jednak to działa - zakładam potrzebny fine-tunning. Filament lekko przezroczysty pewnie tez nie pomaga.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 09:14
autor: Abys
Od kiedy pikaczu jest zielony? (Chyba że to podróba:D)
Wydrukuj z prawidłowego koloru nie przezroczystego, będzie lepiej.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 09:18
autor: JGFTW
Widziałem jak inni na internetach drukują podobne figurki to zawsze po kilka, wtedy purge tower jest takie same albo bardzo podobne i stosunek odpadu do wydruku jest dużo lepszy.

Co do zabarwiania jednego koloru drugim - musisz po prostu dobrać któryśtam parametr odpowiedzialny za długość ekstrudowania filamentu w celu czyszczenia dyszy. Strzelam, że przezroczysty zielony trzeba dłużej czyścić, niż czarny.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 09:37
autor: Artu
To był "kaprys" Córki, a miałem tylko takie kolory PET-G, więc kolory takie, jakie były.
Co do druku multicolor, to jednak sobie je odpuszczę, bo szkoda czasu i zmarnowanego filamentu.
I dzisiaj popsuła się drukarka... Wyszarpało mi przewód hotend-u :shock: Ale o dziwo nadal działa :good:
IMG_20240112_092913_m.jpg
IMG_20240112_092858_crop.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 10:41
autor: JGFTW
Czy to faktycznie taka poważna usterka czy tylko się ta guma wysunęła?
Obstawiam, że to można przesunąć ręcznie ;)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 10:50
autor: Artu
Niestety, ale guma jest zwulkanizowana z przewodem/wiązką, i nie da się jej przesunąć.
Szczęście w nieszczęściu, że był spory zapas wewnątrz i nic się nie urwało, bo drukuje nadal.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 11:07
autor: arek
Zahaczył kabel o ramę u góry robiąc to kuku? Widziałem takie info w necie i oczywiście projekty obejścia problemu przez dodatkowe "trzymacze" kabla.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 11:35
autor: Artu
Było dokładnie tak jak piszesz :facepalm:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 12:28
autor: Artu
Taka ciekawostka:


Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 sty 2024, 13:48
autor: bartoszeqqq
@up
Tutaj link do projektu: https://www.printables.com/pl/model/645 ... nt-dry-box

Kusi ten bambus :D

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 sty 2024, 02:25
autor: Roon7
Hej,
Zamawialiście może Bambusa z eu.store.bambulab.com cena za A1 Combo to 599 EUR jednak jest dopisek, że cena finalna i Vat może się różnić. Jeśli ta cena nie uwzglęnia VAT to finalna pewnie coś około 737 EUR. To jednak i tak mniej niż 3700 PL na aledrogo.
Kusi mnie ta Bambu A1, większy stół, szybkie przełącznie między PLA, Pet-G i pozostałe zalety.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 sty 2024, 08:59
autor: morf
Uwzględnia jakiś tam ogólny VAT ok 20% chyba.
Jak dodasz do koszyka i wybierzesz Polskę to jest ciut drożej
Ok 632E z wysyłką
Screenshot_20240114_090041_Brave.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 sty 2024, 09:18
autor: Artu
Roon7 pisze: 14 sty 2024, 02:25 ...Kusi mnie ta Bambu A1, większy stół, szybkie przełączanie między PLA, Pet-G i pozostałe zalety.
Napiszę tak - kupiłem i nie żałuję, a drukuję tylko dla siebie jakieś pierdołki do modelarstwa RC, a nie zarobkowo.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 sty 2024, 13:49
autor: Roon7
Super, dziękuje za informację. Cena vs to co się otrzymuje wygląda bardzo dobrze.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 sty 2024, 20:51
autor: Roon7
Mam jeszcze jedno pytanie dot. Bambu, dodałem do koszyka A1 i dysze 0.8 jakieś tam filamenty.
Tknęło mnie jednak, aby zanim zamówię porównać "czasy" wydruków - wirtualnie oczywiście.
Zainstalowałem BambuStudio i porównałem coś takiego https://www.printables.com/pl/model/278 ... tle-opener z CrealityPrint dla Ender v3 KE.
Trochę jestem w kropce na bambu filament PLA-basic i 0.20 Standart Model printing time: 14m46s.
to samo dla KE 9m19s.
Jestem zaskoczony, myślałem, że Bambu będzie co najmniej tak samo szybkie.
Na moim "custom" profilu dla KE bez specjalnej straty jakości w 0.28 to samo drukuje w 6m2s.
Próbowałem pobawić się ustawieniami w Bambu, ale nie udało mi się nawet zbliżyć do czasów dla Creality Normal 0.20.

Jeśli możecie mi odpowiedzieć:
Czy macie jakieś swoje profile które znacznie przyspieszają wydruk.
Skąd może wynikać duża różnica Travel time Bambu 4m5s, Creality 24s.
Co się kryje w Bambu pod tajemniczym określeniem Custom 5m53s.

Bardzo napaliłem się na Bambu A1, bo pomimo, że w Ender KE wymiana filamentu nie jest jakoś skomplikowana i czasochłonna to AMS to jest to. Jednak martwią mnie duże różnice czasowe, wydruk w Normal 30% szybszy to sporo.
Więc jestem w kropce.
image.png
image.png

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 sty 2024, 21:30
autor: Bordam
Nie wiem jaką domyślną prędkość ma Creality ale w Bambu Studio czas liczony jest dla prędkości "standard", potem możesz sobie zmienić prędkość na tryb sport lub szalony, które znacznie skracają czas wydruku

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 sty 2024, 21:46
autor: Roon7
Domyślne w Creality ustawienia w Normal 0.20 wyglądają jak poniżej.
Faktycznie są wyższe niż w Bambu.
Czyli jak rozumiem w Bambu zmieniamy predkość a nie profile?
Przyzwyczajony jestem robić profile, bo jedna prędkość sprawdzi się na "małej kostce", ale już niekoniecznie na "pudełku" na cały bed.
Brakuje mi również w BambuStudio ustawień Jerk, nie moge tego znaleźć. Da się to jakoś przestawić, Jerk ma bardzo duży wpływ na prędkość wyduku.
Zapewne zmienia się jak zmieniamy na sport czy szalony, jednak wolał bym mieć nad tym kontrolę.

Cóż, ma być drukarka dla ludu :D prosto jedna zmiana.

Mam 3 drony od DJI, właściwie 4 licząc mydelniczkę phantoma który poszedł na części do mojego projektu.
Wszystko wskazuje na to, że będzie powtórka z rozrywki, DJI i daleko nic, Bambu i daleko ...
image.png

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 14 sty 2024, 23:42
autor: Roon7
OK, znalazłem, gdzie można przestawić ustawienia Jerk

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 sty 2024, 15:42
autor: doman
Zobacz OrcaSlicer - bardziej rozbudowana wersja BambuSlicera (możliwość włączenia PressureAdvance i Jerk)
Ja z jestem średnio zadowolony z A1. Przy wydruku z PETG (w 99% na nim drukuję) aby nie było ghostingu to musiałem zjechać do prędkości Outer wall poniżej 100mm/s i Acceleration poniżej 1500mm/s2, co zrobiło z niej nie tak szybką drukarkę. Oczywiście nadal deklasuje mojego E3 v1 ale myślałem, że będzie lepiej

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 sty 2024, 15:56
autor: Roon7
Dzięki za podpowiedź.
Dziś zamówiłem A1, więc jak przyjdzie potestuję jednoczesne wydruki na A1 i Ender Ke.
Bardzo jestem ciekawy co z tego wyniknie.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 15 sty 2024, 16:23
autor: mcxmcx
Jak kolega ma problem z hostingiem to ustawić model pod kątem 30° do osi i nieco popróbować z temperaturą.

Możesz być zadziwiony ;))

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 08:30
autor: doman
Miałem go ustawionego pod ok 40° i niestety nie dało to dużo, ale rzeczywiście kąt ma znaczenie. Wydaje mi się że domyślny Acceleration jest za agresywny

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 09:06
autor: JGFTW
doman pisze: 15 sty 2024, 15:42 Ja z jestem średnio zadowolony z A1. Przy wydruku z PETG (w 99% na nim drukuję) aby nie było ghostingu to musiałem zjechać do prędkości Outer wall poniżej 100mm/s i Acceleration poniżej 1500mm/s2
Wartości typowo biedadrukarkowe.
Ostatnio cieszyłem się , że drukarka, którą kupiłem za niecałe 500 PLN drukuję 120mm/s @ 2500mm/s^2 bez ghostingu i ogólnie dobrze. Porównując trochę lipa.

Nie działają w A1 na to super sprytne kompensacje (jak np input shaper)?

Czy ktoś jeszcze drukuję z PETG na Bambulab A1 czy wszyscy lecą szybko PLA? :shock:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 09:56
autor: Artu
JGFTW pisze: 16 sty 2024, 09:06Czy ktoś jeszcze drukuję z PETG na Bambulab A1 czy wszyscy lecą szybko PLA? :shock:
Tylko i prawie wyłącznie PET-G od Devila, ale ja nie zwracam uwagi na wygląd wydruku, tylko na jego dokładność i przydatność :P

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 09:59
autor: Jarewa
Puki co nie da się drukować bardzo ładnie i bardzo dokładnie i bardzo wytrzymałe. Trzeba sobie wybrać jedno.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 09:59
autor: cyfron
Do A1 reż można dołożyć ADXL jak do KE, żeby IS szedl na żywo?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 10:08
autor: morf
Skąd, przecież to zamknięty FW

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 11:14
autor: arek
cyfron pisze: 16 sty 2024, 09:59 Do A1 reż można dołożyć ADXL jak do KE, żeby IS szedl na żywo?
Po co dokładać coś co tam już jest (akcelerometr w toolheadzie). Co znaczy "IS szedł na żywo" ?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 11:22
autor: JGFTW
Artu pisze: 16 sty 2024, 09:56 PET-G od Devila, ale ja nie zwracam uwagi na wygląd wydruku, tylko na jego dokładność i przydatność
Mógłbyś się pochwalić zdjęciem jak to wyszło z tej drukarki i w jakim czasie dany element drukowałeś?
Wiem, że już coś wrzucałeś jakieś wydruki, ale każdy ma inny próg bólu i często mówiąc, że nie zwraca uwagi na wygląd jednocześnie nikt nie chce mieć paskudnych wydruków ;)

Chodzi mi po głowie zakup i zastanawiam się na ile jest szybkie i na ile drukuję dobrze PETG :D

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 11:25
autor: doman
Przykład:
PETG Jayo, 240st, stała prędkość, nadmuch 60%, zrobione PA i kalibracja flow
dysza 0.6, wysokość 0.24
80mm/s
3000mm/s2
20240114_185449_resized.jpg
1000mm/s2
20240114_185505_resized.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 11:34
autor: Artu
JGFTW pisze: 16 sty 2024, 11:22Mógłbyś się pochwalić zdjęciem jak to wyszło z tej drukarki i w jakim czasie dany element drukowałeś?
Nie zapisuję parametrów i czasów wydruków :P Wszystko drukuję w trybie "normal".
Zdjęcia wrzucę jak zakończę pracę, czyli po 18.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 18:14
autor: Artu
JGFTW pisze: 16 sty 2024, 11:22Mógłbyś się pochwalić zdjęciem jak to wyszło z tej drukarki...
Prącie bardzo: Linka do zdjęć To co srebrne to PLA, inne kolory PET-G

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 18:15
autor: mcxmcx
No, są pewne niedociągnięcia..

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 18:59
autor: cyfron
arek pisze: 16 sty 2024, 11:14 Po co dokładać coś co tam już jest (akcelerometr w toolheadzie). Co znaczy "IS szedł na żywo" ?
IS - Input Sharper - ale skoro jest wbudowany akcelerometr to i pewnie jest używany.
W V3 KE są zapisane jakieś stałe częstotliwości dla IS. Akcelerometr jest jako opcja.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 19:16
autor: arek
A1 nawet ma dwa. Drugi w stole (dla osi Y). Przy bambu zamiast terminu IS częściej używany jest "vibration compensation".

Co nieco o tym w: https://wiki.bambulab.com/en/a1/manual/intro-a1

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 19:21
autor: Artu
mcxmcx pisze: 16 sty 2024, 18:15 No, są pewne niedociągnięcia..
Jak dla mnie nie ma to znaczenia. Nie jestem estetą :DD

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 sty 2024, 21:09
autor: morf
Z ciekawosci: porownywal ktos jakos wydrukow A1 vs X1C/P1S w zblizonych warunkach ?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 17 sty 2024, 21:14
autor: Bordam
Po zakupie A1 chciałem porównać ją do już posiadanej X1C, puściłem ten sam plik najpierw na A1 a pół minuty później na X1C, czas druku ok. 80 min., filament identyczny w obu drukarkach (eSUN PLA+), prędkość również ustawiona identyczna (sport). Z różnic to tylko mogę zauważyć, że X1C jest trochę szybsza bo mimo że później zaczęła drukowanie to szybciej skończyła, ale to różnica jest ok. 2 minut więc nie ma tragedii. Sama jakość wydruku praktycznie taka sama, nie do odróżnienia

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 17 sty 2024, 21:26
autor: morf
A petg?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 17 sty 2024, 21:42
autor: Bordam
Tego nie porównywałem

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 22 sty 2024, 16:55
autor: Mikes2007
Niedawny wydruk z PET-G
20240122_165421 (002).jpg
Moim zdaniem :good:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 22 sty 2024, 16:58
autor: Mikes2007
Dla wszystkich, którzy mają problemy z jakością druku na dyszy .2. Przesyłam ustawienia, które za pośrednictwem kolegi z FB, rozwiązały problem.

Teraz dysza .2 drukuje tak, jak powinna.
image.png

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 25 sty 2024, 07:30
autor: doman
Przed chwilką zastał mnie taki widok:
20240125_063504.jpg
20240125_063509.jpg
20240125_063514.jpg
Po rozgrzaniu wszystkiego i prawie godzinnej walce wygląda tak:
20240125_065307.jpg
20240125_070337.jpg
20240125_070723.jpg
Jak myślicie co mogę z tym dalej zrobić? Delikatnie podgrzać opalarką? Filament to PLA czyli powyżej 80 st. powinien już być miękki

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 25 sty 2024, 07:54
autor: morf
Ale piękny okaz:) owinęło się w około czy jakaś nieszczelność?

Trzeba by podgrzać I delikatnie tak żeby nie pourywac kabelków oczyścić tak jak pisałeś, jeśli masz "biegi" to zacząłbym od najniższego. Ewentualnie spróbować może suszarka do włosów najpierw

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 25 sty 2024, 08:21
autor: doman
morf pisze: 25 sty 2024, 07:54 Ale piękny okaz:) owinęło się w około czy jakaś nieszczelność?

Trzeba by podgrzać I delikatnie tak żeby nie pourywac kabelków oczyścić tak jak pisałeś, jeśli masz "biegi" to zacząłbym od najniższego. Ewentualnie spróbować może suszarka do włosów najpierw
Raczej owinięcie. Musiało się odkleić od stołu, bo nie było na nim wydruku i wokoło makaron. Po wystygnięciu nie mogę teraz zamka od hotendu zapiąć. Strasznie posklejał wszystko ten PLA. Dodatkowo uszkodzona jest obudowa wentylatora. Nie wiem czy i on sam się nie uszkodził bo filament dostał się do niego i był zatrzymany. Wydruk nie trwał długo bo ok 1,5h ale nie wiadomo kiedy się zatrzymał :(

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 25 sty 2024, 08:30
autor: morf
Kolejny przykład żeby nie zostawiać pracującej maszyny bez nadzoru. Nie zależnie czy to płomienna Aneta czy Bambus.

Mam nadzieję że uda się jakoś oczyścić. Może trzeba nowy hotend by kupić, na szczęście chyba nie są bardzo drogie.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 25 sty 2024, 08:37
autor: doman
morf pisze: 25 sty 2024, 08:30 Kolejny przykład żeby nie zostawiać pracującej maszyny bez nadzoru. Nie zależnie czy to płomienna Aneta czy Bambus.

Mam nadzieję że uda się jakoś oczyścić. Może trzeba nowy hotend by kupić, na szczęście chyba nie są bardzo drogie.
Prawda. Wcześniej przy Ender3 i OctoPi miałem spagetti detectora i to działało. Czekam i mam nadzieję, że pojawi się z czasem wtyczka do obsługi A1 na OctoPi

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 25 sty 2024, 08:56
autor: bartoszeqqq
doman pisze: 25 sty 2024, 08:37 Prawda. Wcześniej przy Ender3 i OctoPi miałem spagetti detectora i to działało. Czekam i mam nadzieję, że pojawi się z czasem wtyczka do obsługi A1 na OctoPi
Gdzieś czytałem, że spaghetti detector ma zostać dodany do A1/Mini przy okazji aktualizacji softu. Nie pamiętam czy to mniemania redditowiczów, czy jakieś oficjalne info :P

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 25 sty 2024, 16:20
autor: cyfron
Podgrzać dyszę do 120-150stC i z zewnątrz delikatnie opalarką - może udać się to zdjąć bez strat.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 25 sty 2024, 18:29
autor: Mikes2007
Cały nowy hotend jest tani. Można się pobawić i uratować. Można zamówić też nowy i mieć z bani.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 26 sty 2024, 12:20
autor: doman
Udało mi się uratować drukarkę. Wszystko działa, jedynie ucierpiała obudowa wentylatora chłodzącego hotend. Dużo pomogła instrukcja: Hotend Clumping/Blob Cleaning Instructions
Korzystałem z opalarki zamiast suszarki wspomnianej w poradniku
Dzięki wszystkim za pomoc :toast:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 09:13
autor: Trolinka
Dla posiadaczy A1:
https://twitter.com/BambulabGlobal/stat ... 7995656387
https://blog.bambulab.com/a1-heatbed-cable-callback/

TL;DR - u niektórych wystąpił problem z kablem zasilającym grzanie stołu. 1. Zalecana kontrola/zgłoszenie. 2. druknąć protector.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 12:20
autor: Abys
Fajnie że biorą to na klatę i dadzą nowe poprawione części nawet więcej aby mniej było do demontażu, zwrócą za koszty czasu na wymianę a jak nie to dadzą drugą nową drukarkę.
Już widzę jak Creality robi taką akcję :rotfl2:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 12:50
autor: Andrzej_W
Abys pisze: 28 sty 2024, 12:20 Fajnie że biorą to na klatę i dadzą nowe poprawione części nawet więcej aby mniej było do demontażu, zwrócą za koszty czasu na wymianę a jak nie to dadzą drugą nową drukarkę.
Już widzę jak Creality robi taką akcję :rotfl2:
W K1 jak wyszło że mają niedopracowany ekstruder to dali możliwość zakupu nowego ze zniżką wiec powoli się uczą.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 12:55
autor: Trolinka
Andrzej_W pisze: 28 sty 2024, 12:50
Abys pisze: 28 sty 2024, 12:20 Fajnie że biorą to na klatę i dadzą nowe poprawione części nawet więcej aby mniej było do demontażu, zwrócą za koszty czasu na wymianę a jak nie to dadzą drugą nową drukarkę.
Już widzę jak Creality robi taką akcję :rotfl2:
W K1 jak wyszło że mają niedopracowany ekstruder to dali możliwość zakupu nowego ze zniżką wiec powoli się uczą.
Słowo klucz: zakupu :P Niby zniżka ale nadal kazali zapłacić za swój błąd :P

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 12:57
autor: Abys
Zniżka 5%? :D
No uczą się, ale jeszcze trochę im brakuje :)
Wzięli tak w połowie na klatę :P

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 12:59
autor: Andrzej_W
No napisałem że się powoli uczą :D
Powinni wysłać na podmianę nowy poprawiony.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 13:30
autor: mcxmcx
Tak, napisali w komunikacie jak rozpoznać czy coś może być uszkodzone, i jeżeli jest takie prawdopodobieństwo to przysyłają ci kabel do wymiany, a jak nie jesteś techniczny to wymieniają za ciebie (kilka dni to trwa).

Poza tym każdy dostanie odgietke, a jak chcesz to możesz sobie wydrukować już teraz.

Lepiej się nie da.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 20:25
autor: Mikes2007
Taki problem, to nie problem. Ogólnie ta drukarka to moja pierwsza styczność z Bambu Lab i jestem bardzo zadowolony ze sprzętu, jak i obsługi klienta. Od chwili kiedy ją dostałem drukuje praktycznie cały czas.

Dzisiaj pyknąłem sobie myszkę Bambu...

Mała rzecz, a cieszy.
20240128_202132.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 22:23
autor: bartoszeqqq
Jakby jeszcze ktoś nie wiedział, Bambu udostępniło projekt heatbed cable protectora ;p
https://makerworld.com/en/models/158862 ... eId-174376

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 22:30
autor: Jarewa
Było już parę postów wyżej, ale tak patrzę że ten drukowany "protector" to tylko pudrowanie problemu, przeniesie się dalej problem i tak pozostał.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 sty 2024, 23:28
autor: doman
Jakby ktoś potrzebował to wyszła wtyczka do obsługi Bambu w OctoPrint
Link forum OctopPrint
Właśnie ją testuję na OctoPi :)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 07:25
autor: arek
Z tym kablem to chyba jednak większa wtopa - popatrzcie w który miejscu awaria:

https://twitter.com/i/status/1751823659310673985

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 08:02
autor: denior
Nie wygląda to zbyt bezpiecznie, trzeba system gaśniczy mieć. No i chyba trzeba poczekać na wersja stabilną 😁

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 08:05
autor: Jarewa
Wina raczej w złym kablu. Nie nadaje się na częste zgięcia, przy tym protektorze prędzej czy później i tak do tego dojdzie.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 09:55
autor: JGFTW
Widzę powrót do przeszłości; Bambulab A1 jak Anet A8 ;)
Taki łuk elektryczny, że od razu widać stół na prąd zmienny, więc trochę hardkorowo z tym kablem ;)

Ogólnie słabo to wygląda, bo jednak kabel od stołu to podstawa, pewnie każdy posiadacz A1 będzie musiał skorzystać z akcji wycofywania sprzętu.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 10:40
autor: Roon7
W sklepie Bambu A1 - Sold out. Ciekawe czy to przez ten kabel "wyłączyli" sprzedaż.
Oj muszę przyspieszyć drukowanie, puki kabel cały :rotfl:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 21:45
autor: Roon7
Widać, że przejęli standardy z DJI, taki mail dziś do mnie dotarł od Bambu jak poniżej, zapewne każdy z A1 otrzymał.
Wpadka zawsze zdarzyć się może, za próbę ogarnięcia duży plus.

Dear Bambu Lab Customer,

We hope this email finds you well. We are writing to inform you about a critical matter concerning the A1 printers that you have recently purchased from Bambu Lab. We have identified an issue related to the heatbed cable. Please refer to our official announcement for full details.
It is of utmost importance that we address this promptly to ensure your safety. We have devised a plan of action to rectify this situation and provide you with the necessary support.
If you have noticed any abnormalities of your heatbed cable or suspect any damage, we kindly request that you contact our customer support immediately [Here].
If your cable is intact, which is likely the case for the majority of our customers, we have engineered a Cable Protector that acts as an additional stress relief. It will be dispatched in Feburary to you. Upon receiving the Cable Protector, we strongly urge you to install it on your heatbed cable without delay.
If you require an immediate solution, a 3MF file for the Cable Protector is available for download and printing.
If you have any questions or concerns, please do not hesitate to reach out to us. We greatly value your trust and satisfaction as our customer, and we will continue to provide updates and assistance throughout this process.
Thank you for your attention to this matter, and we apologize once again for any inconvenience caused.

Best,
Bambu Lab Team

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 22:11
autor: doman
Potwierdzam, do mnie też dotarł ten mail (wpadł od razu do spamu :D )
U mnie kabelek wygląda ok - jak na razie, dlatego poczekam aż doślą adapter pocztą

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 22:23
autor: Roon7
U mnie kabel też OK, co prawda wydrukowałem ten magiczny ochraniacz. Nie sądze jednak aby dawał 100% ochronę.
Co robi jednak informacja z człowiekiem, teraz jak drukarka pracuje, wpatruję się w kabelek a nie w wydruk :rotfl2:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 22:27
autor: Jarewa
Wiecie że jak wam zaiskrzy to uwali całą elektronikę sterująca? tu nie ma na co czekać trzeba przeciwdziałać, chyba że nie zależy wam na czasie wysyłkowym do serwisu. Co nie zmienia faktu bo co po gwarancji będzie?

Akurat tego nie można lekceważyć, wraz z kablem napięciowym jest kabel czujnika.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 22:40
autor: Roon7
Jarewa pisze: 29 sty 2024, 22:27 ..tu nie ma na co czekać trzeba przeciwdziałać..
Pełna zgoda, dlatego jednak wydrukowałem ten protektor i ustawiłem drukarkę tak by nic kabla nie blokowało.
Ciekawe też jak Bambu postąpi jak usterka wystąpi po gwarancji? W sumie, sami się przyznali, że element jest wadliwy.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 22:49
autor: Jarewa
Powinni wymienić element bez wad. Tylko że to chińczyk wiec prawo europejskie go nie interesuje ale też nie może olać bo zostanie zablokowana sprzedaż bambu w UE. Moim zdaniem powinni przewód wymienić na bardziej odporny co wiąże się z tym że wszystkie A1 muszą iść do serwisu. Jak pisałem wyżej tulejka to tylko pudrowanie problemu on pozostał dalej i będzie powtórka teraz załamie się za usztywniaczem.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 29 sty 2024, 23:11
autor: Roon7
Też tak myślę, że nie mogą sobie ot tak olać tematu bo FV dostałem od : Bambu Lab EU
Bambulab GmbH Hanauer Landstraße 291b, 60314 Frankfurt am Main VAT ID: DE360354704

Co prawda zwinąć firmę można bardzo szybko, ale smród pozostaje i jak mają imperialne zapędy, to nie bardzo mogą sobie na to pozwolić. Jestem pewny, że chcą zostać w drukarkach tym czym DJI w dronach konsumenckich.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 lut 2024, 14:37
autor: Artu
A miało być tak piknie...

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 lut 2024, 15:43
autor: Trolinka
Artu pisze: 04 lut 2024, 14:37 A miało być tak piknie...
Piknie to było z X1/P1 konstrukcją bo 2 lata na farmie testowana konstrukcja była, to i wyłapać można było problemy i fixować :-) A A1 seria to raczej tak na "chybcika" powstała żeby zapełnić lukę. Hasło "no more bedslingers" mówi samo za siebie :P Nie planowali tego wcześniej :-)
Widać zabrakło trochę doświadczenia :P Tak czy siak A1 są fajowe i jak na razie po za kabelkiem nic się nie pojawiło. Ważne podejście posypać głowę popiołem i nawet jak śrubokrętem krzywdę sobie zrobisz to my Ci wymienimy go :-)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 lut 2024, 16:19
autor: Roon7
https://blog.bambulab.com/a1-recall-update/

Pojawiła się nowa informacja od Bambu,
Generalnie bla bla bla, poniżej 0,1% drukarek dotkniętych problemem, ciągle pracujemy nad analizą przyczyny. Bardzo zalecamy zaprzestanie używania drukarek do czasu rozwiązania problemu.
Na tą chwilę oferujemy dwie opcję:
1. Zwrot i odebranie całości zapłaconej kwoty. Jeśli ktoś zdecyduję się na wymianę na inną drukarkę (A1 mini, P1, X1) otrzyma rabat 80$
2. Oczekiwanie na nowy hotbed, którego wysyłka powinna rozpocząć się około końca marca, dodatkowo zaoferujemy voucher na 120$ ważny na wszystkie produkty w naszym sklepie.
Na koniec prośba o przemyślenie i rejestracje którą opcje wybieramy.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 04 lut 2024, 18:12
autor: Jarewa
Bardzo ładne profity. Jednak firma trzyma poziom.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 05 lut 2024, 07:58
autor: Artu
Nie chce mi się pakować, odsyłać, a co za tym idzie, pozostać bez drukarki...
Wybrałem opcję "2. Oczekiwanie na nowy hotbed, którego wysyłka powinna rozpocząć się około końca marca, dodatkowo zaoferujemy voucher na 120$ ważny na wszystkie produkty w naszym sklepie."

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 05 lut 2024, 08:26
autor: Jarewa
W zasadzie idzie to samemu naprawić za 80zl wystarczy dać porządny kabel igusa koszt około 40+kw plus swoją praca i problem z głowy

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 05 lut 2024, 09:36
autor: Artu
W zasadzie nie po to płaciłem za drukarkę PNP, aby samemu w niej dłubać na własny koszt :thumbdown:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 05 lut 2024, 22:09
autor: Roon7
też wybrałem opcję 2, wczoraj, dostałem trzy poteierdzenia na bambu www, pierwsze o przyjęciu zgłoszenia.
Drugie, że "thank you" dostaniesz 80$ (sic) i wyślemy hotbet jak tylko to będzie możliwe.
WTF. jak 80 a nie 120? Chwilę temu kolejna wiadomość i wyboldowane 120$, hehehe.
40$ nie majątek, widać nie ogarnieli automatów. SI nie wszystko ogarnie :D
Starają się jednak, momo wszystko A1 spoko drukarka, nie to co Creality Ender KE ale blisko :clap:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 lut 2024, 11:43
autor: Irek zet
Jeżeli ja kupowałem moją a1 na allegro do mam się zwrócić z tym problemem do sprzedawcy, czy do bambusa. Ewentualnie w jaki sposób wy się do zwracacie?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 lut 2024, 12:03
autor: Artu

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 lut 2024, 12:13
autor: Irek zet
I co niby mam tam napisać żeby mi kabel wymienili😄, nie czaje tego. W dodatku przełącza mnie na bambu app jak chcę coś zmienić.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 lut 2024, 14:46
autor: Roon7
Skontaktuj się ze sprzedawcą z allegro, jeśli nie jest to firma krzak, to powinni za Ciebie takie zgłoszenie zrobić.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 lut 2024, 15:14
autor: mcxmcx
Normalnie piszesz że masz A1 i tyle.

Jak masz order number to podajesz, jak nie masz, to piszesz że nie masz, i tyle.

Bambus stoi na stanowisku, że jak ktoś sprzedaje zarobkowo to i ma przyjąć (gdybyś chciał do sprzedawcy), ale oni sami to ograbiają, i jak chcesz możesz oddać im.

Piszesz normalnie z aplikacji, ticket / support request I po sprawie.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 lut 2024, 17:12
autor: Irek zet
Czyli mam to zaznaczyć i wysłać 🤔

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 lut 2024, 18:31
autor: Mikes2007
I wjechał nowy firmware. Prusa nie wypuszcza, tak często.
image.png

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 lut 2024, 18:53
autor: ArturK
Kupiłem w grudniu i odsyłam, drukarka fajna jednak idę w kierunku ABS prawdopodobnie skończy się na P1S jak wyhandluję jeszcze kupony od ludzi :D

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 06 lut 2024, 19:23
autor: mcxmcx
Irek zet pisze: 06 lut 2024, 17:12 Czyli mam to zaznaczyć i wysłać 🤔
Tak, to powinno starczyć nawet bez paragonu nr zakupu etc.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 lut 2024, 10:15
autor: Artu
Dzisiaj dostałem odpowiedź:

"Dear Customer
We sincerely apologize for the delay in responding to your submitted tickets.

We have important updates regarding the A1 heatbed cable issue. We are now extending the recall for all A1 printers in the market, irrespective of their condition. This decision is prompted by potential safety concerns related to the reliability of the Heatbed cable.
For detailed information and updates regarding this issue, please kindly check out our related blogs:
Original Blog:https://blog.bambulab.com/a1-heatbed-cable-callback/
Latest Update:https://blog.bambulab.com/a1-recall-update/

To ensure your usage experience and safety, we are now offering two options for handling your A1/A1 Combo:
1.Full Return & Refund: Receive a full refund along with an $80 discount code for purchasing other Bambu Lab models. (such as A1 Mini, P1, X1 series, and the upcoming revised A1 in May).
2.Revised Heatbed:Receive a revised heatbed with a $120 discount code. The revised heatbed is expected to be available by the end of this March, and the warranty period of your A1 printer for this option is extended by an additional 6 months.
Please carefully consider these two options and resubmit your preference using the following registration page.https://bambulab.com/support/aone-recall. This will enable us to process your request more promptly. Note that you can only submit the form once through this page.

If you purchase your A1/A1 Combo from our official website, we will directly handle your request. If you purchase from an official reseller/distributor, we kindly request you to directly contact your reseller with your request. We have communicated the necessary details to all our A1 resellers/distributors, ensuring they are well-informed and capable of providing you with the identical solution.

We deeply apologize for any trouble this may cause and thank you again for your understanding and being a valued customer of Bambu Lab.

Best Regards
Bambu Lab Support

2024-02-07 02:17:13
"

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 lut 2024, 15:28
autor: cyfron
Mikes2007 pisze: 06 lut 2024, 18:31 I wjechał nowy firmware. Prusa nie wypuszcza, tak często.
Dobrze i niedobrze. Dobrze bo nowe funkcjonalności, niedobrze bo czy zdążyli wystarczająco go przetestować?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 lut 2024, 16:54
autor: Mikes2007
@ cyfron. Drukuję, od 27 grudnia i oprócz problemów drukiem dyszą .2, nie miałem kompletnie żadnych problemów z drukarką. Inne marki, też mają "wtopy"... Nie wieszam, póki co psów na Bambu Lab. Ogólnie dla mnie, to jest jednak inna liga. Lubię kiedy producent wie, że dał plamę i próbuje to w jakiś sposób naprawić.

Jeszcze bardziej lubię, częste aktualizacje, które naprawiają podstawowe błędy.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 07 lut 2024, 17:04
autor: roman
cyfron pisze: 07 lut 2024, 15:28
Mikes2007 pisze: 06 lut 2024, 18:31 I wjechał nowy firmware. Prusa nie wypuszcza, tak często.
Dobrze i niedobrze. Dobrze bo nowe funkcjonalności, niedobrze bo czy zdążyli wystarczająco go przetestować?


A tak ogólnie, to Bambu (jako firma) cały czas działa w trybie "kuj żelazo póki gorące" (no i nie ma im się co dziwić), bo póki co cała uwaga brażny na nich się skupiała. Powychodziły nowe Endery, itd. ale jakoś tak mimo sukcesu to nadal tym wzorem usability jest Bambu.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 lut 2024, 20:13
autor: Artu
Jak oni to robią :shock: Aż boję się wymienić dyszy, aby nie mieć takiego bloba :>
BambuBlob.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 lut 2024, 20:15
autor: dziobu
Artu pisze: 12 lut 2024, 20:13 Jak oni to robią :shock:
Ona tak zapier...ala że PAAAAANIE TO BYŁ MOMENT!

btw.
Tam nie ma kamerki z wykrywaniem takich baboli?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 lut 2024, 20:35
autor: Artu
dziobu pisze: 12 lut 2024, 20:15 Tam nie ma kamerki z wykrywaniem takich baboli?
Nie jest to jednostkowy przypadek, więc pewnie nie ma takiej funkcji.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 lut 2024, 20:41
autor: morf
czujnik tensometryczny robi robote:)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 lut 2024, 20:43
autor: Abys
Ciekawe co jest przyczyną, czy użytkownik, część (magnes słabszy), projekt.
To był moment, odwracasz się i już jest takie cudo :D

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 12 lut 2024, 20:56
autor: cieplok
dziobu pisze: 12 lut 2024, 20:15 btw.
Tam nie ma kamerki z wykrywaniem takich baboli?
Wykrywanie z kamerki jest chyba tylko w X1C/E

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 13 lut 2024, 18:19
autor: Mikes2007
Artu pisze: 12 lut 2024, 20:13 Jak oni to robią :shock: Aż boję się wymienić dyszy, aby nie mieć takiego bloba :>

BambuBlob.jpg
Nie będę się wymądrzał, ale moim zdaniem to jest wina, złego montażu... Za każdym razem trzeba jednak hot-end docisnąć i podsunąć pod górę, a nie polegać tylko na magnesie i że H-E, wskoczy sam na miejsce.

Może się mylę, ale tak mi się wydaje.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 lut 2024, 09:10
autor: doman
Mikes2007 pisze: 13 lut 2024, 18:19
Artu pisze: 12 lut 2024, 20:13 Jak oni to robią :shock: Aż boję się wymienić dyszy, aby nie mieć takiego bloba :>

BambuBlob.jpg
Nie będę się wymądrzał, ale moim zdaniem to jest wina, złego montażu... Za każdym razem trzeba jednak hot-end docisnąć i podsunąć pod górę, a nie polegać tylko na magnesie i że H-E, wskoczy sam na miejsce.

Może się mylę, ale tak mi się wydaje.
Blob powstaje w miejscu wyjścia filamentu z dyszy H-E, nie w miejscu łączenia H-E z ekstruderem. Po części do jego powstania przyczyniają sią:
- słaba adhezja do podłoża
- duża szybkość wydruku
- masywny Air Duct który jest za blisko dyszy H-E

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 16 lut 2024, 15:56
autor: denior
Czyli dysza zgarnia filament i w pewnym momencie całość oblepia dyszę i rośnie na niej blob

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 17 lut 2024, 09:31
autor: bartoszeqqq
dziobu pisze: 12 lut 2024, 20:15 Tam nie ma kamerki z wykrywaniem takich baboli?
Spaghetti detector ma zostać dodany w aktualizacji firmware, na razie nie ma :P

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 18 lut 2024, 14:17
autor: Roon7
Spaghetti detector dla A1 można ogarnąć na OctoPrint.
Sam nie wiem, czy wqrto czekać na dodanie tego do nowego frimware, wczoraj wgrałem nowy frimware do A1 i bardzo tego żałuje.
Kazdy wydruk po 3 warstwie zatrzymanie wydruku i błąd "Nozzle clumping detection or bed ..."
Oczywiście nic takiego nie ma miejsca, przycisk play i dalej drukuje już bez problemu.
Ewidentny bug, który jest mega upierdliwy.

edit:
Okazuje się, że rozwiązaniem jest usunięcie tego, z jakiegoś powodu dodanie "wyrównania" wywołuje błąd. :D
image.png

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 19 lut 2024, 12:18
autor: Artu
Wreszcie się zebrałem, i...
IMG_20240219_113421_m.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 19 lut 2024, 20:29
autor: Roon7
Artu pisze: 19 lut 2024, 12:18 Wreszcie się zebrałem, i...
i...?
Bo nie załapałem, odważyłeś się coś wydrukowć po ogłoszeniu z problemem z kablem, czy może ... pierwszy raz w życiu wydrukować 3DBenchy? :good: ;)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 19 lut 2024, 22:25
autor: Bordam
Podejrzewam że kolega miał na myśli że w końcu się zabrał i zamontował AMS-a na ramie drukarki ;) Ale w pierwszym momencie też miałem zagwozdkę o co chodzi

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 20 lut 2024, 08:42
autor: Artu
Uchwyt do AMS wydrukowałem jakiś miesiąc temu, i sobie leżał...
Jeśli chodzi o drukowanie, to drukuję cały czas, w nadziei, że konar... kabel nie zapłonie.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 02 mar 2024, 08:09
autor: Artu
Info od Bambu Lab :)

"As per your preference, we will be supplying you with a revised heatbed and a $120 discount code.We expect the revised heatbed to be dispatched to you by the end of March. Once shipped, the tracking number will be provided through this ticket. The discount code will be sent directly to you shortly after the heatbed is dispatched."

Czyli porządna firma, i za to ich cenię... Za samodrukującą drukarkę również :mrgreen:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 02 mar 2024, 10:50
autor: denior
Odkupie kod rabatowy jeżeli ktoś nie planuje go używać

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 02 mar 2024, 14:07
autor: mcxmcx
Kupon przypisany do konta

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 10 mar 2024, 08:05
autor: Artu
Tak mnie naszło :tease: Po uj jest wciepana karta SD w tą drukarkę :unknown:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 10 mar 2024, 08:33
autor: morf
Można puszczać wydruki z karty.
U nas w fabryce się przydaje, kto przychodzi pierwszy "klika" i puszcza wydruk

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 10 mar 2024, 08:55
autor: Abys
Na kartę nagrywają się tajmlapsy, służy za bufor, no i ogólnie jak przesyłasz plik to on się na niej zapisuje przecież..

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 21 mar 2024, 20:43
autor: denior
Czy szczęśliwi posiadacze mogą mi powiedzieć czy a1 trzyma wymiary wydruków czy ma ten sam problem co bambusy core xy?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 21 mar 2024, 23:40
autor: Rozarh
denior pisze: 21 mar 2024, 20:43 Czy szczęśliwi posiadacze mogą mi powiedzieć czy a1 trzyma wymiary wydruków czy ma ten sam problem co bambusy core xy?
a nie lepiej zapytać o to w nowym wątku?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 21 mar 2024, 23:42
autor: denior
Nie, ten jest dobry

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 21 mar 2024, 23:47
autor: Rozarh
21 stron na temat prezentacji drukarki ma być dobry do zadania ważnego pytania?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 22 mar 2024, 15:10
autor: denior
denior pisze: 21 mar 2024, 20:43 Czy szczęśliwi posiadacze mogą mi powiedzieć czy a1 trzyma wymiary wydruków czy ma ten sam problem co bambusy core xy?
Nikt nic nie powie?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 22 mar 2024, 15:38
autor: Andrzej_W
Nie mają czasu pisać wszyscy pewnie drukują :DD

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 24 mar 2024, 20:43
autor: denior
Dzisiaj zrobiłem testy porównawcze z moim enderem i bambusem A1 kolegi
Model testowy to rurka 25x20x10
Filament testowy
1 Fiberlogy petg szary
2 Sunlu petg grafitowy
3 Jayo petg czarny

Ender wyniki
1 - 24,95x19,85x10
2 - 24,84x19,8x10
3 - 24,8x19,76x10
Bambulab A1
1 - 24,86x19,74x10
2 - 24,75x19,7x10
3 - 24,72x19,67x10
Tulejki drukowane z różnymi ustawieniami nie zmieniały wyników więcej niż błąd pomiarowy
Każdy pomiar wykonany w tym samym miejscu z szwem skierowanym od suwmiarki kilka razy, mierzone 2 suwmiarkami

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 26 mar 2024, 15:51
autor: denior
Znalazłem rozwiązanie w orca slicerze.
Trzeba dobrać współczynnik skurczu tak żeby wymiary wyszły zgodne, u mnie wyszedł taki

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 27 mar 2024, 07:57
autor: cyfron
Korzystam z tego parametru już od SuperSlicera, całkowicie o nim zapomniałem. Kalibrowałem go drukując prostopadłościan 100x5x5, mierzyłem długość i przeliczałem rozjazd wymiaru na parametr skurczu.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 27 mar 2024, 13:33
autor: denior
Niestety w bambu studio tego nie ma

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 27 mar 2024, 13:39
autor: morf
Przepraszam za moze glupie pytanie ale, jesli dobrze rozumiem
1. parametr skurczu ustawiasz per material - mozna uznac ze globalnie - to ma sens
2. Bez ustawienia kompensacji skurczu - kostki wychodzily idealnie, "rurki"juz nie
3. Po ustawieniu w/w "rurki" wychodza zgodnie wymiarowo, co z kostkami - na logike biorąc teraz niektore obiekty moga przekraczac wymiar? :D

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 27 mar 2024, 15:25
autor: denior
Ja miałem inny problem u mnie dziury i obrysy byly za małe
Chodzi o ośki i gniazda łożysk, tu dokładność jest ważna a reszta jak będzie o 0,2mm większa czy mniejsza to już bez znaczenia

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 28 mar 2024, 13:32
autor: cyfron
morf pisze: 27 mar 2024, 13:39 Przepraszam za moze glupie pytanie ale, jesli dobrze rozumiem
1. parametr skurczu ustawiasz per material - mozna uznac ze globalnie - to ma sens
Ja ustawiam dla każdego typu materiału osobno, czyli PLA, PETG, itd... nie dla każdego producenta czy koloru - aż takiej dokładności nie potrzebuję.
denior pisze: 27 mar 2024, 15:25 Ja miałem inny problem u mnie dziury i obrysy byly za małe
Chodzi o ośki i gniazda łożysk, tu dokładność jest ważna a reszta jak będzie o 0,2mm większa czy mniejsza to już bez znaczenia
Przy mniejszych średnicach, najlepiej wydrukować minimalnie mniejszy otwór i rozwiercić, przy większych zawsze drukuję "próbę" i ustawiam kompensację otworów w slicerze, tak żeby pasowało idealnie.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 30 mar 2024, 17:54
autor: Mikes2007
Minęło kilka miesięcy, a A1 drukuje nadal jak wściekła.

PLA + CF
1000025287.jpg

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 30 mar 2024, 18:11
autor: denior
Czy ktoś wie czy czujnik ABL jest w a1 dotykowy czy indukcyjny czy jeszcze inny?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 30 mar 2024, 19:17
autor: Abys
Mikes2007 pisze: 30 mar 2024, 17:54 Minęło kilka miesięcy, a A1 drukuje nadal jak wściekła.

PLA + CF

1000025287.jpg
Prusa nie lepsza? :rotfl:

Smarujesz prowadnice?
Czy jeszcze nie ruszałeś od zakupu?
Widzisz jakieś większe minusy nie licząc gównianej kamerki?

Ps. Co drukujesz?

denior pisze: 30 mar 2024, 18:11 Czy ktoś wie czy czujnik ABL jest w a1 dotykowy czy indukcyjny czy jeszcze inny?

Prawdopodobnie tak samo jak w innych ich poprzednich drukarkach.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 mar 2024, 14:13
autor: malyhenio1
Ktoś próbował zabudować to bambu do druku ABS-em?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 mar 2024, 16:13
autor: denior
Abys pisze: 30 mar 2024, 19:17
denior pisze: 30 mar 2024, 18:11 Czy ktoś wie czy czujnik ABL jest w a1 dotykowy czy indukcyjny czy jeszcze inny?

Prawdopodobnie tak samo jak w innych ich poprzednich drukarkach.
Czyli jaki, bo nie widzę tam nic tylko jakby dyszą dotykał?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 mar 2024, 16:14
autor: denior
malyhenio1 pisze: 31 mar 2024, 14:13 Ktoś próbował zabudować to bambu do druku ABS-em?
Też mi to przyszło do głowy ale temperatura stołu dość niska tylko 80 stopni

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 mar 2024, 19:57
autor: Mikes2007
Abys pisze: 30 mar 2024, 19:17
Mikes2007 pisze: 30 mar 2024, 17:54 Minęło kilka miesięcy, a A1 drukuje nadal jak wściekła.

PLA + CF

1000025287.jpg
Prusa nie lepsza? :rotfl:

Smarujesz prowadnice?
Czy jeszcze nie ruszałeś od zakupu?
Widzisz jakieś większe minusy nie licząc gównianej kamerki?

Ps. Co drukujesz?

denior pisze: 30 mar 2024, 18:11 Czy ktoś wie czy czujnik ABL jest w a1 dotykowy czy indukcyjny czy jeszcze inny?

Prawdopodobnie tak samo jak w innych ich poprzednich drukarkach.
Uważam, że A1 działa lepiej od Prusy. Jest praktycznie bezobsługowa, a przedrukowałem więcej filamentów, niż przy paru innych drukarkach. Smarowałem prowadnice od nowości z dwa razy i wydaje mi się, że nie ma potrzeby częstego smarowania. Jeśli chodzi o minusy to tak znalazłem minus, a mianowicie problem z drukiem na super niskich warstwach (np dla dyszy .4 poniżej, .12 dla warstwy), ale jest to wina złej optymalizacji profili, a nie samej drukarki i myślę, że zostanie to rozwiązane w następnych uaktualnieniach.

Drukowałem śruby dla imadła. Nie potrzebuję prawdziwego, dla moich zastosowań. ;)

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 mar 2024, 20:13
autor: Mikes2007
denior pisze: 31 mar 2024, 16:14
malyhenio1 pisze: 31 mar 2024, 14:13 Ktoś próbował zabudować to bambu do druku ABS-em?
Też mi to przyszło do głowy ale temperatura stołu dość niska tylko 80 stopni
Temperatura stołu, dochodzi do 100 stopni. Na początku wypustu drukarki wyszedł jakiś fake, który mówił, że stół grzeje się do maks 80 C. Mam ABS od DD, za parę dni sprawdzę.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 31 mar 2024, 21:53
autor: malyhenio1
denior pisze: 31 mar 2024, 16:14
malyhenio1 pisze: 31 mar 2024, 14:13 Ktoś próbował zabudować to bambu do druku ABS-em?
Też mi to przyszło do głowy ale temperatura stołu dość niska tylko 80 stopni
Czytam i piszę.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 18 kwie 2024, 21:18
autor: Roon7
Nie wiem jak do innych, ale do mnie dotarł dziś hot-bed na wymianę do A1.
Moja A1 jak do tej pory cały czas pracowała i wszystko było OK.
Wymienię, wyslę im zdjęcia, aby kupon bonusowy dostać (zamienię na filamenty) i zostanę z zapasowym hot-bed.
Takie wpadki producentów to ja lubię :D

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 18 kwie 2024, 21:54
autor: malyhenio1
Roon7 pisze: 18 kwie 2024, 21:18 Nie wiem jak do innych, ale do mnie dotarł dziś hot-bed na wymianę do A1.
Moja A1 jak do tej pory cały czas pracowała i wszystko było OK.
Wymienię, wyslę im zdjęcia, aby kupon bonusowy dostać (zamienię na filamenty) i zostanę z zapasowym hot-bed.
Takie wpadki producentów to ja lubię :D
Na forum bambu pisałi, by powymieniać kable od stołu na grubsze.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 18 kwie 2024, 22:05
autor: Roon7
nie zaglądałem tam ostatnio, masz na myśli ten pierwszy "wadliwy" stół?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 24 kwie 2024, 09:32
autor: malyhenio1
Roon7 pisze: 18 kwie 2024, 22:05 nie zaglądałem tam ostatnio, masz na myśli ten pierwszy "wadliwy" stół?
Podobno kable za cienkie.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 24 kwie 2024, 10:02
autor: Jarewa
Nie są za cienkie, problem leży w specyfikacji kabla i promien nia pracy.

Nawet jak dasz grubsze to będzie tak samo dopóki nie dasz specjalnych najlepiej do prowadnikow.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 24 kwie 2024, 10:05
autor: malyhenio1
Jarewa pisze: 24 kwie 2024, 10:02 Nie są za cienkie, problem leży w specyfikacji kabla i promien nia pracy.
Jak zwał, tak zwał, kable do d...

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 30 kwie 2024, 17:55
autor: Mikes2007
Nowe łóżko zamontowane. Zdjęcia zrobione i przesłane do supportu. Kod na 129 ojro odebrany. Czas na zakupy w sklepie Bambu :good:

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 30 kwie 2024, 19:26
autor: Artu
Ciekawe jakim kluczem jadą wysyłki, bo u mnie cisza... :?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 30 kwie 2024, 19:30
autor: Mikes2007
Nie mam pojęcia dlaczego jedni dostają upgrade szybciej, od innych. W razie czego pisz na support.

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 30 kwie 2024, 19:32
autor: Bordam
Ja swoje lóżko otrzymałem 22.04, dwa dni poźniej je wymieniłem i przesłałem zdjęcia do bambu ale do tej pory kodu nie otrzymałem

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 01 maja 2024, 17:02
autor: Mikes2007
Przesłałeś zdjęcia w tickecie do supportu, który dotyczył wymiany łóżka?

Re: Bambu A1 Combo - kolejny bedslinger (nie mylić z A1 mini)

: 01 maja 2024, 20:24
autor: Bordam
Tak, zdjęcia przesłałem w odpowiedzi na ticket dotyczący wymiany heatbed-u