Laser diodowy

Tokarki, frezarki, CNC, wtryskarki, wytłaczarki itp.
mie3yslav
Postów w temacie: 1
Posty: 106
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:13
x 15

Laser diodowy

Post autor: mie3yslav »

Czy taki laser jest coś wart?
https://allegro.pl/oferta/glowica-do-gr ... 3919960774
Czy raczej celować w coś, co ma chociaż nazwę czyli np. Sculpfun S9?
Mam cnc diy i chciałbym tym tylko grawerować na lakierze albo na plastiku. Na cięcie raczej się nie nastawiam - od tego mam frezy.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Laser diodowy

Post autor: dziobu »

Przy tej mocy to bym celował w coś co ma nazwę. Mam laser no-name 7W z regulowaną soczewką i - choć działa - to jest to badziew. Firmową głowicą o takiej mocy (7W diody czyli OIDOP 1.5W optycznej) ludzie tną znacznie więcej niż moją zabawką może dlatego że optyka nie pozwala mi go nigdy ustawić idealnie. Do porównania mam takie mocniejsze od Laser Tree i z nimi nie mam żadnych problemów.
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1795
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Laser diodowy

Post autor: Andrzej_W »

Wedlug mocy to wydaje się ok. Wyslij sprzedawcy pytanie ile ma toto mocy optycznej bo ta jest ważniejsza. I czy ma stałą ogniskowa czy regulowaną bo ten opis jakiś kiepski.
I jak napisał dziobu celuj w sprawdzonych producentów.
Miałem do czynienia z laserem noname i ustawienie soczewki to męka była.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8951
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Laser diodowy

Post autor: dziobu »

Andrzej_W pisze: 18 gru 2023, 20:48 Wedlug mocy to wydaje się ok. Wyslij sprzedawcy pytanie ile ma toto mocy optycznej bo ta jest ważniejsza.
10W. Jak wszystkie LEDy 80W.
Andrzej_W pisze: 18 gru 2023, 20:48 I czy ma stałą ogniskowa czy regulowaną bo ten opis jakiś kiepski.
Przeca napisane że regulowana.
Andrzej_W pisze: 18 gru 2023, 20:48Miałem do czynienia z laserem noname i ustawienie soczewki to męka była.
Teoretycznie albo ustawiasz wysokość głowicy nad detalem/detalu pod laserem albo kręcisz sobie żeby dopasować laser. Problem z no-name jest taki że optyka jak i prowadzenie są ciulowe i ciężko uzyskać jakiś użyteczny ostry punkt. Firmowy laser z regulowaną ostrością radzi sobie znacznie lepiej.
No i ważne jaką ma optymalną odległość ostrzenia; w 7W (noname) mam tak na oko ~30mm, za to w 40W mam 23mm stałej ale to tylko 3mm pod osłoną której nie powinienem zdejmować. Z tym że naostrzyć w razie potzreby mogę też i na 50-60mm, a stałka to stałka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia inne (nie drukarki)”