Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 796
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: majek »

Ciekawe czy miedź platerowana/niklowana nadal jest odpowiednio miękka do skręcenia bez klejów?
Bo wtedy dysze bimetal (miedź+końcówka ze stali) byłyby rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 5
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: Igor »

Każda miedź, byle wyżarzona przed montażem.

Poskładany na ciepło V6 (każda sztuka ze swoim łącznikiem) nie będzie wymagać kleju. Najwyżej egzemplarze z żelaznymi dyszami mogą się lepiej z podkładką zachowywać.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: JGFTW »

Holgin pisze: 26 gru 2023, 15:06 150mm/s i 2500mm/s2 to małe wartości - na pewno potrzeba tutaj kleju? Pokaż zdjęcia tych modułów.
Proszę bardzo:
ac-kobra2-modul-glowicy2.jpg
ac-kobra2-modul-glowicy.jpg
Odkręciło się ok 2/3mm podczas wydruku. Moim zdaniem od wibracji.
Małe wartości, ale mówimy o zwykłym budżetowym bramowcu.
atom1477 pisze: 26 gru 2023, 16:00 Ale przecież kleju też nie masz.
A prościej kupić podkładkę niż klej.
Jasne, nie mam kleju, ale w każdej chwili mogę wejść w jego posiadanie ;)
Skąd wziąć taką podkładkę? To jest zwykłe M2? Jakiś link do aukcji?
Sądziłem, że to jest totalny egoztyk, czyli TDI-CAD te podkładki toczy sam.
Pozostaję pytanie: czy to sprawdzi się u mnie tak jak w waszym przypadku?
Igor pisze: 26 gru 2023, 17:07 Każda miedź, byle wyżarzona przed montażem.

Poskładany na ciepło V6 (każda sztuka ze swoim łącznikiem) nie będzie wymagać kleju. Najwyżej egzemplarze z żelaznymi dyszami mogą się lepiej z podkładką zachowywać.
Mam pełno głowic V6 w różnych wariantach (blok mosiądz, aluminium, platerowana miedź; łącznik bimetal, tytan, nierdzewka; dysze hartowana stal, mosiądz, nierdzewka) zawsze skręcam na zimno i później na gorąco (powyżej temperatury druku) w każdej prędzej czy później dochodzi do rozszczelnienia połączenia gwintowanego. Czasami to nie problem, żeby wyczyścić gluty z zewnątrz i dokręcić nasadką (raz na pół roku), ale czasami mega dużo roboty z demontażem, rozkręcaniem czyszczeniem...
Jedynie można temu zaradzić instalując rozwiązanie jak REVO czy TUN, gdzie łącznik jest zintegrowany z dyszą (zapewne wprasowany).

Nawet zakładając, że po prostu nie potrafię tego skręcić ;) to muszę sobie poradzić klejeniem, a przynajmniej sądzę, że tak będzie najłatwiej.
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 5
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: atom1477 »

Jakie M2? Przecież mowa o głowicy, czyli M6. M6 łatwo kupić, jako podkładkę do przykręcania wysokoprądowych przewodów elektrycznych (do spawarek albo do klem samochodowych).

Nie mówię że klej zły. Ale podkładkę łatwiej na szybko kupić i przetestować, a i łatwiej odkręcić jak się nie sprawdzi (jak się nie sprawdzi to się w sumie samo odkręci :D).
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 1360
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 738

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: JGFTW »

Pomiędzy co dokładnie chcesz dać podkładkę?

Ja myślałem, że połączenie dyszy i łącznika ma być doszczelnione jak poniżej w obrazku wersja 1:
podkładka.png
Wersja 2 nie ma dla mnie sensu, a inaczej sobie tego nie wyobrażam.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: Fest »

atom1477 pisze: 26 gru 2023, 21:58 Jakie M2? Przecież mowa o głowicy, czyli M6. M6 łatwo kupić, jako podkładkę do przykręcania wysokoprądowych przewodów elektrycznych (do spawarek albo do klem samochodowych).
Mam wrażenie, że mówisz tak jak ja o R pi zadając pytanie o czymś, czego na oczy nie widziałeś. Chodzi o podkładkę, do zamontowania pomiedzy dyszę a heat brake. Nada się tam podkładka miedziana ośrednicy zewnętrznej 5 mm a 2 mm otworze. Problem może być z jej właściwym wycentrowaniem, albo i nie ale ja tego nie montowałem. Podkładka powinna być miedziana i przed montażem miedź należy wyżażyć, by zrobiła się bardziej plastyczna. Podkładki należy traktować jako jednorazowe.

Tak czy inaczej zawsze będzie to kolejne miejsce, gdzie odłoży się filament i pod wpływem temperatury zmieni się w twardy zgorzel, który zapewne z czasem się odrwie i zatka dyszę.
Awatar użytkownika
atom1477
Postów w temacie: 5
Posty: 259
Rejestracja: 17 paź 2023, 18:21
x 66

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: atom1477 »

JGFTW pisze: 26 gru 2023, 22:25 Pomiędzy co dokładnie chcesz dać podkładkę?
Dokładnie to nie miałem pomysłu gdzie ją dać. To nie był mój pomysł, a jedynie spodobał mi się on. Zakładałem że raczej wszyscy mieli na myśli wersję jak na 2.
Ale wersja 1 jest sprytna. I może lepsza.

Fest: widziałem. Mam nawet na półce. Tylko nie wpadłem na to żeby podkładkę dawać do środka.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 4
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: Fest »

atom1477 pisze: 26 gru 2023, 22:33
JGFTW pisze: 26 gru 2023, 22:25 Pomiędzy co dokładnie chcesz dać podkładkę?
Dokładnie to nie miałem pomysłu gdzie ją dać. To nie był mój pomysł, a jedynie spodobał mi się on. Zakładałem że raczej wszyscy mieli na myśli wersję jak na 2.
Ale wersja 1 jest sprytna. I może lepsza.

Fest: widziałem. Mam nawet na półce. Tylko nie wpadłem na to żeby podkładkę dawać do środka.
Musisz poprostu zbudować tego misia i zacząć drukować wtedy na bank poprawi się nasza komunikacja. :)
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: Jarewa »

atom1477 pisze: 26 gru 2023, 22:33
Dokładnie to nie miałem pomysłu gdzie ją dać. To nie był mój pomysł, a jedynie spodobał mi się on. Zakładałem że raczej wszyscy mieli na myśli wersję jak na 2.

Wszyscy raczej wersja 1 przecież Tomek wyraźnie pisał o uszczelnieniu.
TDI-CAD pisze: 26 gru 2023, 10:01 W takim przypadku stosuję między łącznik a dyszę hartowaną podkładkę miedzianą o grubości 0k 0,5mm.
J.A.
Holgin
Postów w temacie: 4
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Wysokotemperaturowy klej do gwintów w głowicy.

Post autor: Holgin »

JGFTW pisze: 26 gru 2023, 21:20 Nawet zakładając, że po prostu nie potrafię tego skręcić ;) to muszę sobie poradzić klejeniem, a przynajmniej sądzę, że tak będzie najłatwiej.
Polecam jednak się nauczyć bądź zainwestować w coś klasy Trianglelab - coś jest nie tak, że Ci te hotendy ciekną. Po skręceniu na gorąco, zostaje Ci przerwa między dyszą a blokiem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ekstrudery, głowice i dysze, chłodzenie wydruku”