Dziury między wypełnieniem a ścianami

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
aress
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 25 gru 2023, 23:33

Re: Dziury między wypełnieniem a ścianami

Post autor: aress »

W Cura miałem ustawiony 30mm/s, a w ustawieniach drukarki 10mm/s, wpisałem w Cura 10mm/s i jest taki efekt, próbowałem zmienić jeszcze na 5mm/s ale nie ma to już całkowicie wpływu na wydruki.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 3
Posty: 510
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Dziury między wypełnieniem a ścianami

Post autor: roman »

eee, to jakiś babol jest, albo marlina albo kury.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 493
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 168
Kontakt:

Re: Dziury między wypełnieniem a ścianami

Post autor: Igor »

Może już fizycznie ekstruder nie wyrabia tak szybko "chlapnąć" przy zawracaniu?

Jak masz Marlina, to zapewne masz opcję zmiany prędkości druku w trakcie. Spróbuj obserwować czy zajdzie poprawa przy np połowie albo 1/3 prędkości. Łatwy i dużo mówiący test, bo sobie możesz na jednej warstwie sprawdzać kręcąc gałką.

Możesz też spróbować jakichś ekstremalnie złych wartości współczynnika dla LA i drukować szybko. Popatrz w którą stronę jest kładziona warstwa i będziesz widzieć czy niedolewa tuż przed nawrotką czy tuż po. Wartość LA wypracowana w teście "tuzina linijek" nie zawsze będzie tą która sprawdzi się w praktyce. U mnie lepiej wyszło kiedy zacząłem używać tej, która przy przyśpieszaniu dawała grubszą linię (czyli przesadzała z ilością materiału). Testy LA (np ten z Orca slicera) nie odbywają się na takich przyspieszeniach jak przy drukowaniu wypełnienia powierzchni.

Z LA jest też inny problem. Że to jedna wartość a nie osobna dla przyspisszenia dodatnieo i osobna dla ujemnego. Jak ustawisz tak żeby było dobrze przy przyspieszaniu, to przy zwalnianiu może nie dolać.

U mnie sporo pomogło zwiększenie "extrusion multiplier" powyżej jedności i druk według zasady "najwyższa temperatura przy jakiej nie zaczną się ujemne jej skutki". Jeśli nie robisz wydruków części ściśle pasowanych (raczej nie, bo wydruk sam w sobie zbyt recyzyjny nie jest), to polecam.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
aress
Postów w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 25 gru 2023, 23:33

Re: Dziury między wypełnieniem a ścianami

Post autor: aress »

Na razie jest dużo lepiej niż wcześniej, linie łączą się wszędzie, wydruk jest wytrzymały i wygląda nie najgorzej :)
Co ciekawe robiłem inny wydruk i w nim nie zauważyłem najmniejszej dziurki a ustawienia były takie same, może to przez to że wydruk był sporo mniejszy.
Dzięki za kolejne podpowiedzi, na pewno z nich skorzystam i potestuje ustawienia. Na spokojnie, nie śpieszy mi się a też za dużo czasu nie mam na drukowanie ostatnio.
roman pisze: 30 gru 2023, 04:11 eee, to jakiś babol jest, albo marlina albo kury.
Ogólnie myślałem, że jak drukarka ma w ustawieniach daną wartość to nie będzie pozwalała jej przekroczyć, ale chyba jednak jest inaczej tylko teraz zastanawia mnie czym rożni się ten parametr zapisany w drukarce od tego co w Cura ustawiam?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”